Konatin výběr z jarní sezóny 2019

Jaro klepe na dveře a spolu s ním i další sezóna plná nových i vracejících se anime titulů. Pozůstatkem ze zimy na japonských televizních obrazovkách budou pouze dvě anime, a to Dororo a Tate no júša no nariagari, dokonce i Sword Art Online: Alicization si dává půlroční pauzu. Nově bude o divácká srdce soupeřit celkem 46 televizních sérií. Jako obvykle proběhl na serveru Charapedia průzkum mezi 10 000 japonskými otaku s otázkou, na které anime z jarní sezóny se těší nejvíce. Asi není žádným překvapením, že první příčku obsadila druhá část třetí řady anime Šingeki no kjodžin. Na druhém místě se umístilo anime Kimecu no jaba, které najdete i v našem doporučení. Bronzovou pozici získala harémovka Bokutači wa benkjó ga dekinai. Další dvě pozice obsadila také pokračování, číslo čtyři dostal One Punch Man a číslo pět Bungó Stray Dogs.

A nyní již tradiční doporučení naší redakce. Na co se těšíte na jaře vy?

YouSay
MIX

visual
Málo věcí je tak stabilních jako baseballové mangy kreslíře Adačiho Micurua. Ve svém posledním příběhu si pro nás přichystal velice volné pokračování jedné ze svých nejpopulárnějších sérií stvořených v osmdesátých letech – Touch. Ačkoliv tvůrčí tým neslibuje žádnou opulentní podívanou a sotva můžeme očekávat živé pojetí sportu, jako tomu bylo v případě baseballového Ófuri, Adačiho příběhy vždy pohladí po duši. Nakonec, od poslední z adaptací jeho mang uběhlo již deset let.
Kimecu no jaiba

visual
V zasněžených lesích japonské divočiny se budou zabíjet démoni a v chaosu toho všeho se nešťastný mladík pokusí navrátit ztracené lidství své nebohé sestře. Adaptace se může pyšnit relativně štědrým časovým plánem a pevně semknutou produkcí, v jejímž čele stojí režisér Sotozaki Haruo a návrhář postav Macušima Akira. Právě Macušimovy návrhy představují líbivý vizuální základ. Ten doplňují návrhy výpravy Etóa Kódžiho, Kabasawy Juri, Takeuči Kasumi a Janaky Masarua. Vše poskládáno ve studiu ufotable v celek CG režisérem Nišiwakim Kazukim a vedoucím kompozitu Teraem Júičim.
Carole & Tuesday

visual
Režisér Watanabe Šiničiró se vrací s novým hudebním kouskem, tentokrát u studia Bones. Pravou rukou mu bude režisér Hori Motonobu. Po animační stránce se můžeme těšit na návrhy postav Saitóa Cunenoriho, jednoho z mých favoritů studia. Na pozice hlavních animátorů se usadili Konno Naojuki a především skvělý Itó Jošijuki, další postava neoddělitelně spjatá s existencí studia. Co možná trochu zamrzí, že ačkoli pestrý svět, který postavy obývají, navrhovali Thomas Romain a Brunet Stanislas, při přetvoření výtvarným týmem ztratil část svého kouzla. Nicméně seriál jako celek by měl nabídnout dostatek vizuálního pozlátka, kterému snad dostojí i příběh dvou děvčat snažících se prorazit v hudebním světě budoucnosti.
Sarazanmai

visual
Uběhly čtyři roky a režisér Ikuhara Kunihiko (Mawaru Penguindrum, Jurikuma Araši) si připravil další seriál. Tentokrát mu s režijními povinnostmi pomůže osobitý tvůrce Takeuči Nobujuki, kterého můžeme znát jako jednoho z předních strůjců vizuálního ztvárnění anime Bakemonogatari. Zatímco původní návrhy postav vytvořil kreslíř Migii, pro potřeby animace je přetvořila Išikawa Kajoko, kterou jistě znají všichni příznivci série Aikacu!. S tvorbou vizuálních konceptů seriálu pomáhali i dva animátoři – Šibata Kacunori a Macušima Maju. Jako další nás může těšit přítomnost výtvarného studia Pablo, které patří k nejlepším týmům, co se výpravy týče. V případě tohoto seriálu je povede Fudžii Ajaka, která se jako režisérka výpravy postarala o vytvoření světa v televizním filmu Rjú no haiša. Zajímavé bude sledovat, jaký vliv na seriál měl i umělec Tadžima Tao, který byl pověřen vytvořením několika velice osobitých prvotních upoutávek k seriálu. Smícháme-li všechny střípky naznačující poutavé a nevšední vizuální zpracování s Ikuharovým přístupem k alegorii, jistě se můžeme těšit na jímavý výsledek.
Shinobu
Midara na Ao-čan wa benkjó ga dekinai

visual
Výchova rodičů nás v životě ovlivňuje často víc, než si dokážeme přiznat, a někdy to může být sakra zajímavé. I tak by se dal ve zkratce shrnout děj tohoto anime. Je téměř jisté, že anime nebude příliš hlubokomyslné, ale mohlo by se jednat o dobrý mix zábavy a témat k zamyšlení. A možná bude i trocha ečči…
Šómecu toši

visual
Anime s herními předlohami bývají často značně problematická a jen těžko se dá odhadnout, jestli bude Šómecu toši patřit k těm lepším. Podle anotace a ukázek můžeme očekávat netradiční zápletku, akci, tajemno a pořádnou dávku emocí. Co se týče produkce samotné, studio Madhouse bývá zárukou kvalitního zpracování. A pokud jste navíc fanoušky asi nejpopulárnější seijú současnosti, Hanezawy Kany, jistě vás zaujme, že ji zde uslyšíte v hlavní ženské roli.
Nande koko ni sensei ga!?

visual
Na první pohled anime Nande koko ni sensei ga!? působí jako tuctové harémové ečči. Podle recenzí předlohové mangy a ukázek ale nemohou být tyto přívlastky dál od pravdy. Místo harému bychom se měli dočkat interakcí v rámci čtyř párů „učitelka–žák“ a tuctovost nahradí originální situace. Kvalita animace vypadá podle prozatím zveřejněných videí velmi slušně, ale v základní verzi se bohužel zřejmě objeví nepříjemně mnoho cenzurovaných míst. Snad jich nakonec nebude tolik, ale i kdyby, na to, že se ečči v dnešní době bez „mlhy“ neobejde, už si fanoušci žánru pravděpodobně zvykli. A konečně obsazení seijú, zvláště pak ženských postav, zní více než slibně, o čemž jsme nedávno psali v tomto článku.
Kendža no mago

visual
A do čtvrtice tu mám jedno komediální isekai anime podle knižní předlohy. Z ukázky je patrná líbivá animace, hlavní hrdina s přehnanými schopnostmi, několik dívek do harému a samozřejmě nezbytní záporňáci. Že jsem právě vyjmenoval snad ta nejhorší klišé současných sérií? Ano, vypadá to tak. Na druhou stranu pokud hledáte něco oddechového, u čeho se dobře pobavíte, pak máte jednoho z nadějných adeptů sezóny. Uvidíme, jestli se to tvůrcům ve výsledku podaří, a nebo anime skončí v propadlišti dějin jako další nudný a generický počin.
Kaya
Džošikausei

visual
Ačkoliv kresba této anime adaptace není na první pohled nikterak jedinečná, jako fanda žánru CGDCT (cute girls doing cute things – roztomilé dívky dělající roztomilé věci) si tenhle netradiční kousek určitě nenechám ujít. Proč netradiční? Protože jeho předlohou je takzvaná „tichá manga“. Jak říká anotace: „Žádné proslovy, žádné dialogy! Jen obraz, zvukové efekty a každodenní život tří středoškolaček.“
Isekai Quartet

visual
Co mají společného Overlord, Jódžo senki, KonoSuba a Re:Zero? Ve všech čtyřech titulech je protagonistou osoba poslaná do alternativního světa. A všichni tito protagonisté (a jejich společníci) se společně objeví v jednom titulu, který má premiéru právě v nadcházející sezóně. Vzhledem k tomu, že všechna z výše jmenovaných anime mám moc rád, je pro mě Isekai Quartet jasná volba. Snad jediné, čeho se trochu obávám, je fakt, že se velmi pravděpodobně bude jednat o kratší epizody.
Dorry a Sanya-nya
Džošikausei

visual
Mírně ečči záležitost dávající krátkými skeči vhled do života tří středoškolaček. Každodenní problémy zpracované v němé formě jsou to, čím se toto anime pokusí zaujmout. Animace v trailerech bohužel nestojí za moc, ale i tak se snad podaří zachytit silné stránky předlohy.
Hitoribočči no marumaru seikacu

visual
Další zpracování slice of life čtyřpanelovky. Čím může zaujmout? Mimo jiné svou vysokou roztomilostí a nesmělou hlavní hrdinkou, která se rozhodne, že než odmaturuje, skamarádí se se všemi spolužáky. Dále pak širokou škálou zajímavých vedlejších postav s vtipnými jmény, mezi které hlavní postava, Hitori Bocchi, rozhodně nezapadne. Díky výborně vypadající animaci v traileru aspirant na anime sezóny.
Senrjú šódžo

visual
Roztomilá komedie o slečně vyjadřující se pouze psaním senrjú, ex-delikventovi, který propadl kouzlu těchto básní, a o jejich vztahu–nevztahu, primárně kvůli zabedněnosti hlavního hrdiny. Animace je rozevlátá, ale napříč ukázkami se zlepšovala, navíc vnitřní monology, tedy převyprávění básní, namlouvá Kanazawa Hana.
Sewajaki kicune no Senko-san

visual
Léčivá komedie o opečovávání těžce pracujícího kravaťáka hodnou osmisetletou bohyní, co by se mohlo pokazit? Doufejme, že nic. Obsahuje vysokou koncentraci liščích slečen a nějaké to CG.
zdroj:   Charapedia