FAQ

Jelikož se poslední dobou musíme častěji vyjadřovat k určitým tématům, došli jsme k závěru, že by bylo nejlepší sepsat krátký FAQ a průběžně ho aktualizovat, abychom se nemuseli neustále opakovat. Zatím nebude příliš velký a tak nějak doufáme, že ani nebude potřeba ho více rozšiřovat.

Mohu zkopírovat vaše novinky na mou stránku?
Pokud se bude jednat o jednorázovou kopii a uvedete u ní zdroj, tak se rozčilovat asi nikdo nebude. Ale samozřejmě bychom byli více rádi, kdybyste do článku zavedli trochu své vlastní invence. Jestli by se však mělo jednat o pravidelnější postování (nebo rovnou vše, co vydáme), byli bychom rádi, kdybyste článek omezili například na několik vět a následně odkázali, že zbytek článku lze najít na Konatě. Váš účel to pravděpodobně splní a my nebudeme mít pocit, že naši práci někdo využívá pro propagaci své věci. Jako nejideálnější řešení se však nabízí Konatin RSS kanál, jehož výpis si může kdokoliv umístit na svůj web.

Mohu odkazovat na fansuberské skupiny či vlastní práci v komentech?
Rádi bychom se vyhnuli jakýmkoliv přímým odkazům v komentech na materiál chráněný autorskými právy. Naším hlavním důvodem je, že chceme mít stránky i nadále schůdné s novinářskou licencí, pokud bychom je v budoucnu chtěli rozšiřovat na oficiálnější úroveň. Pokud chcete pouze slovně naznačit, že jste úžasný fansubber překládající úžasné anime a svět o tom musí vědět, tak vám v tom nikdo bránit nebude.

Kde seženu _____?
Podobné komentáře budou smazány, důvod je uveden výše.

Mohu se v komentářích chovat jako nesvéprávný jedinec?
Ne. Nechceme, aby se z komentářů k článkům stala žumpa, jako je tomu na většině českých novinkových serverů. Jakékoliv snahy o vyvolávání flamů, nadávky či urážky, stejně jako vyloženě nesmyslné komentáře budou mazány. V nejkrajnějším případě zvážíme ban IP adresy dotyčného hříšníka(ů). Toto pravidlo se vztahuje i pro komunikaci na našem Facebooku a Twitteru.

Můj komentář byl v naprostém pořádku, přesto se nezobrazil/zmizel. Proč?
Čas od času se může stát, že i ten nejnevinnější koment zachytí náš spamový filtr a podrží jej do chvíle, než si toho někdo z redakce všimne a inkriminovaný příspěvek schválí. Je tedy pouze otázkou času, než se váš pohřešovaný komentář znovu objeví.

Přepisy názvů a jmen do české transkripce se mi nelíbí. Proč nepoužíváte transkripci anglickou jako ostatní?
Jsme český web, česky mluvíme a česky samozřejmě i píšeme. K tomu rovněž patří používání oficiálního fonetického přepisu japonského jazyka. Samozřejmě si uvědomujeme, že česká transkripce představuje v české otaku komunitě kontroverzní a ožehavé téma, tím spíše se však tento z hlediska češtiny jediný správný přepis snažíme prosazovat a propagovat. Nemáte-li jasno v tom, jak přepis do české transkripce vlastně funguje, mrkněte na tuto tabulku.