Ikuhara chystá nový jarní seriál

Již od konce roku 2017 víme, že Ikuhara Kunihiko chystá nový originální projekt. K odhalení došlo poněkud nešťastně ještě před oficiálním oznámením, neboť animační studio MAPPA na svých stránkách uvedlo, že najme nové zaměstnance na pozici produkčního asistenta pro nadcházející titul právě od Ikuhary. K oficiálnímu oznámení pak došlo až v březnu letošního roku. Nyní víme, že půjde o televizní seriál, který se bude vysílat v programovém bloku noitaminA na Fuji TV každý pátek v jednu v noci. Premiéry se dočkáme příští rok na jaře, kdy seriál vystřídá Yakusoku no Neverland. Ikuharův projekt byl nazván Sarazanmai.

Ikuhara Kunihiko se ujal režie, námětu i pozice hlavního scénáristy. Znát jej můžeme jako režiséra několika pokračování Bishoujo Senshi Sailor Moon, Shoujo Kakumei Utena a Mawaru Penguindrum. Se scénářem mu asistuje Utsumi Teruko. Vrchním režisérem se stal Takeuchi Nobuyuki, mezi jehož významná díla patří Bakemonogatari, 9. epizoda Mawaru Penguindrum a loňský film Uchiage Hanabi, Shita kara Miru ka? Yoko kara Miru ka?. Původní návrhy postav nakreslil Migii. Pro animátory je přepracovala Ishikawa Kayoko, která pracovala jako pomocná návrhářka na anime Aikatsu Stars!. Rovněž se ujala povinností přední režisérky animace. Za vizuálními koncepty stojí Matsushima Mayu a Shibata Katsunori. Vedoucí výpravy se stala Fujii Ayaka ze studia Pablo. Její práci jsme mohli vidět například v televizním filmu Ryuu no Haisha. Animační práce jsou v rukou studií MAPPA a Lapintrack.

Hudební doprovod složila Hashimoto Yukari, jejíž tvorba zněla mimo jiné v seriálech Toradora! a Sangatsu no Lion. V hlavních rolích vystoupí seiyuu Murase Ayumu, Uchiyama Kouki, Horie Shun, Suwabe Junichi, Miyano Mamoru a Hosoya Yoshimasa.

Seriál nám představí tři chlapce – Yasaku Kazukiho, Kuji Tooiho a Jinnaie Entu. Ti jsou proměněni v říční démony kappa a musí se vydat na cestu za poznáním sebe i druhých, aby mohli znovu nabýt svých lidských podob. Upoutávku k seriálu, na kterou se můžete podívat níže, režíroval Tajima Tao.

Zanechte komentář