Kimecu no jaiba v jarní sezóně

Již od loňského května víme o připravované animované adaptaci mangy Kimecu no jaiba od kreslíře jménem Gotóge Kojoharu. Vzhledem k blížící se premiéře v nadcházející jarní sezóně je nyní ideální čas podívat se na dosud zveřejněné informace. Televizní seriál se ještě před regulérní dubnovou televizní premiérou dočká zvláštního promítání. Prvních pět epizod bude uvedeno jako film v jedenácti japonských kinech. K této předpremiéře dojde v pátek 29. března a promítání bude probíhat po dobu dvou týdnů. Předprodej lístků začíná už v sobotu 23. února. Za účelem propagace filmové verze úvodních epizod byl zveřejněn nový plakát, jenž můžete vidět vlevo, a rovněž nová upoutávka, kterou přikládáme na konec článku.

Chlapec Kamado Tandžiró sice přišel o otce, přesto se však jemu i jeho rodině podařilo opět najít štěstí. Ani tomu však není souzeno dlouhé trvání, neboť když se Tandžiró jednoho dne vrátí domů, nalezne své příbuzenstvo vyvražděné. Jediným přeživším je jeho sestra Nezuko, která však byla proměněna v démona. Přesto stále vykazuje známky lidské vůle, a tak začíná strastiplná cesta dvou sourozenců, na jejímž konci doufají, že získají zpět Nezučino ztracené lidství.

Na režisérskou sesli se posadil Sotozaki Haruo. V jeho životopise najdeme například režii OVA adaptací Tales of Symphonia a seriálovou adaptaci Tales of Zestiria nazvanou Tales of Zestiria the Cross. Návrhy postav nakreslil Macušima Akira, v devadesátých letech uznávaný akční animátor, zatímco v nynější době dvorní návrhář postav pro animované adaptace Tales of her. Mimo ty je podepsán například i pod návrhy k seriálovým adaptacím Maria-sama ga miteru. Macušimovi jako pomocní návrháři postav asistovali Kadžijama Jóko, Kikuči Mika a Sató Mijuki.

S vizuální koncepcí adaptace pomáhali kreslíři Etó Kódži, Kabasawa Juri, Takeuči Kasumi a Janaka Masaru. Barevnou paletu vytvořila Ómae Júko. Hlavním kameramanem se stal Terao Júiči, vedoucím střihu pak Kamino Manabu. Nišiwaki Kazuki dostal na starosti režii CG složky a animačním producentem seriálu je Kondó Hikaru. Animační práce byly svěřeny studiu Ufotable, které je kolektivně podepsáno i pod scénářem.

Hudební doprovod společně složili Kadžiura Juki a Šiina Gó. Kadžiura skládala hudbu například k seriálu .hack//Sign a filmové sérii Kara no kjókai. Šiinovy kompozice jsme mohli slyšet v projektech jako Kjósógiga a Dimension W. V hlavních rolích uslyšíme Hanaeho Nacukiho, Kitó Akari, Šimonoa Hiroa, Macuoku Jošicugua a Sakuraie Takahiroa.