Kimetsu no yaiba v jarní sezóně

Již od loňského května víme o připravované animované adaptaci mangy Kimetsu no yaiba od kreslíře jménem Gotouge Koyoharu. Vzhledem k blížící se premiéře v nadcházející jarní sezóně je nyní ideální čas podívat se na dosud zveřejněné informace. Televizní seriál se ještě před regulérní dubnovou televizní premiérou dočká zvláštního promítání. Prvních pět epizod bude uvedeno jako film v jedenácti japonských kinech. K této předpremiéře dojde v pátek 29. března a promítání bude probíhat po dobu dvou týdnů. Předprodej lístků začíná už v sobotu 23. února. Za účelem propagace filmové verze úvodních epizod byl zveřejněn nový plakát, jenž můžete vidět vlevo, a rovněž nová upoutávka, kterou přikládáme na konec článku.

Chlapec Kamado Tanjirou sice přišel o otce, přesto se však jemu i jeho rodině podařilo opět najít štěstí. Ani tomu však není souzeno dlouhé trvání, neboť když se Tanjirou jednoho dne vrátí domů, nalezne své příbuzenstvo vyvražděné. Jediným přeživším je jeho sestra Nezuko, která však byla proměněna v démona. Přesto stále vykazuje známky lidské vůle, a tak začíná strastiplná cesta dvou sourozenců, na jejímž konci doufají, že získají zpět Nezučino ztracené lidství.

Na režisérskou sesli se posadil Sotozaki Haruo. V jeho životopise najdeme například režii OVA adaptací Tales of Symphonia a seriálovou adaptaci Tales of Zestiria nazvanou Tales of Zestiria the Cross. Návrhy postav nakreslil Matsushima Akira, v devadesátých letech uznávaný akční animátor, zatímco v nynější době dvorní návrhář postav pro animované adaptace Tales of her. Mimo ty je podepsán například i pod návrhy k seriálovým adaptacím Maria-sama ga miteru. Matsushimovi jako pomocní návrháři postav asistovali Kajiyama Youko, Kikuchi Mika a Satou Miyuki.

S vizuální koncepcí adaptace pomáhali kreslíři Etou Kouji, Kabasawa Yuri, Takeuchi Kasumi a Yanaka Masaru. Barevnou paletu vytvořila Oomae Yuuko. Hlavním kameramanem se stal Terao Yuuichi, vedoucím střihu pak Kamino Manabu. Nishiwaki Kazuki dostal na starosti režii CG složky a animačním producentem seriálu je Kondou Hikaru. Animační práce byly svěřeny studiu Ufotable, které je kolektivně podepsáno i pod scénářem.

Hudební doprovod společně složili Kajiura Yuki a Shiina Gou. Kajiura skládala hudbu například k seriálu .hack//Sign a filmové sérii Kara no kyoukai. Shiinovy kompozice jsme mohli slyšet v projektech jako Kyousougiga a Dimension W. V hlavních rolích uslyšíme Hanaeho Natsukiho, Kitou Akari, Shimonoa Hiroa, Matsuoku Yoshitsugua a Sakuraie Takahiroa.

Zanechte komentář