Hirasawa Susumu vydává novou desku

Hudebník Hirasawa Susumu vydává dnes 28. července po bezmála šesti letech novou sólovou originální desku. Ta nese název BEACON a obsahuje jedenáct písní. K propagaci alba byly prostřednictvím YouTube zveřejněny videoklipy k písním TIMELINE no owari a COLD SONG. Deska zájemce přijde na 3 300 jenů.

 sdílet

 zdroj

iM@S oslaví šestnáctiny krátkým filmem

IDOLM@STER série letos slaví své již šestnácté narozeniny. K této příležitosti byla oznámena produkce krátkého filmu, který má v rukou animátor Nišigori Acuši. Ten byl jako režisér i návrhář postav hlavní kreativní silou u televizního zpracování THE IDOLM@STER v roce 2011 i u následného filmového pokračování s podtitulem Kagajaki no mukógawa e!. Na produkci se podílí studia CloverWorks a Khara. Prozatím byla odhalena pouze upoutávka s písní VOY@GER, avšak plná verze má být zveřejněna v blízké budoucnosti. Píseň, která vyjde v singlu 4. srpna, složil Inoue Keita.

 sdílet

 zdroj

Medvěd a BL se objeví v anime

Jak už si někteří z vás možná všimli, prémiový kanál ComicFesta někdy produkuje poněkud netradiční kousky. Jedním z nich bude (alespoň podle popisu děje) i anime Mori no kuma-san, tómin-čú. Ostatně posuďte sami: Medvěd Nowa před pár lety našel štěně Airi a rozhodl se ho vychovat. Když se ale tentokrát uloží k zimnímu spánku, je na jaře z Airiho dospělý pes.

Pokud vám na tom nepřijde nic divného, vězte, že kanál ComicFesta má svou placenou část, na které se nachází „plné“ verze, které nejsou určené pro nezletilé diváky.

 sdílet

 zdroj

Upoutávka na Jahy-sama wa kudžikenai!

Letní sezóna je sice už v plném proudu, ale některá anime si na svoje první díly musí ještě chvíli počkat. Takovým je i série Jahy-sama wa kudžikenai!, která se na televizní obrazovky podívá poprvé teprve 1. srpna. Jen dodejme, že v první delší upoutávce mj. na pozadí zaznívá úvodní znělka anime.

 sdílet

 zdroj

Bakarina se chystá na Switch

Hra Otome Game no hamecu Flag šika nai akujaku reidžó ni tensei šitešimatta… ~Haran o jobu kaizoku~ vyjde ve fyzické i digitální verzi na Nintendo Switch ještě letos. Nabídne originální příběh se dvěma novými postavami: pirátem Silvou a inženýrem Rozy Lindem.

 sdílet

 zdroj

GITS 2045 dostane filmovou kompilaci

I když reakce na anime Kókaku kidótai: SAC_2045 byly spíše chladné až negativní především kvůli diskutabilnímu použití CGI, dočká se tato série ještě letos filmové verze. V ní by se měly objevit i nové „záběry“.

A pokud jste fanoušky tohoto anime, pravděpodobně se v budoucnu můžete těšit i na druhou řadu, která byla již dříve naznačena.

 sdílet

 zdroj

Hrdina štítu se posouvá na duben

Druhá řada anime Tate no júša no nariagari, která byla původně oznámena na podzim letošního roku, se posouvá až na duben 2022. Oficiální stránky uvedly jako příčinu „různé důvody“. Můžeme jen doufat, že toto zpoždění bude mít příznivý vliv na kvalitu druhé série.

 sdílet

 zdroj

Belle bude mít premiéru v Cannes

Nejnovější animovaný film režiséra Mamorua Hosody s názvem Rjú to sobakasu no hime (známý spíše pod anglickým názvem Belle) bude mít oficiální premiéru na nejslavnějším filmovém festivalu v Cannes. Na plátně se snímek objeví 15. července, a bude tak zároveň prvním Hosodovým filmem v hlavní části festivalu. Další „poprvé“ si pak režisér připíše v Japonsku, kde bude Belle promítána jako jeho první film v IMAX kinech.

 sdílet

 zdroj

Pokračování Vinland Ságy potvrzeno

Po více než roce a půl od konce první řady anime bylo potvrzeno pokračování série Vinland Saga. Stejně jako před dvěma lety půjde o televizní sérii.

Kromě toho byla zveřejněna upoutávka a nová ilustrace. Datum premiéry prozatím stanoveno nebylo. V sérii bude pokračovat režisér Jabuta Šúhei a Abiru Takahiko jako návrhář postav.

 sdílet

 zdroj

Wotakoi dostane další OVA epizodu

V pátek byl oznámen konec mangy Wotaku ni koi wa muzukašii, a to příští kapitolou s pořadovým číslem 60, která vyjde 16. července. Poslední, 11. svazek by se měl na pultech objevit 14. října a jako bonus bude obsahovat třetí OVA díl anime. Dějově se bude jednat o epizodu s názvem „Podnikový výlet“, který byl v 6. dílu mangy.

 sdílet

 zdroj

Další ComicFesta anime

Pokud znáte a máte rádi prémiový kanál ComicFesta, udělá vám nejspíše radost zpráva, že se můžeme těšit na další ečči kousek z jejich produkce s názvem Ódži no honmei wa akujaku reidžó.

Tentokrát se bude jednat o dívku z kanceláře, která je přenesena do jiného světa, v němž se stává hlavní zápornou postavou a zároveň princovou snoubenkou. Jak ale zabránit „špatnému konci“?
Další detaily ohledně anime sděleny nebyly, ale dá se předpokládat minimálně vysílání „plné“ verze pouze v placené části webu ComicFesta.

 sdílet

 zdroj

Sukamoka vyvrcholí v červenci

Knižní série Šúmacu nani šitemasuka? Mó ičido dake, aemasuka? vyvrcholí desátým a jedenáctým svazkem, které vyjdou postupně začátkem a závěrem července, konkrétně 1. a 30. července. Autorem je spisovatel Kareno Akira, ilustrace pro knihy kreslí ue. Série je publikována pod Sneaker-bunko labelem nakladatelství Kadokawa.

 sdílet

 zdroj

Šúmacu no Walkure za pár dní

Již 17. června se na Netflixu objeví nová anime série podle mangy Šúmacu no Walkure. Nyní bylo zveřejněno druhé promo video, které odhaluje seijú a závěrečnou znělku Fukahi od SymaG. Tu úvodní, Kamigami, ztvární Maximu the Hormone. U studia Graphinica seriál režíruje Ókubo Masao.

 sdílet

 zdroj

Co byste udělali jinak, kdybyste se mohli vrátit…

I když myšlenka návratu v životě o „nějaký ten pátek zpět“ je originální asi jako znovuobjevení kola, může být následná realizace velmi zajímavá a různorodá.

Pokud jste nečetli předlohové novely, můžete se už 3. července podívat, jak se s touto otázkou popasovali v novém anime Bokutači no Remake. V dnešní druhé ukázce si navíc můžete poslechnout části úvodní a závěrečné znělky.

 sdílet

 zdroj

Realistický hrdina v nové ukázce

V pátek bylo na oficiálních webových stránkách anime Gendžicu šugi júša no ókoku saikenki zveřejněno nové propagační video, ve kterém bylo kromě data premiéry (3. července) uvedeno dalších pět seijú a na pozadí zaznívá úvodní znělka.

I když se nejedná o nikterak inovativní koncept, byla pro mě minimálně první předlohová část (čtyři light novely) velmi osvěžujícím čtením a podle prezentovaných postav a ukázek bychom se právě zpracování těchto dílů měli dočkat i v nadcházejícím anime.

 sdílet

 zdroj

Kobajaši-san ve druhé ukázce

Dráčci se vrátí 7. července, ale na druhou ukázku série Kobajaši-san či no maidragon S se můžete podívat už nyní. Zveřejněn byl také nový plakát, který slouží jako obrázek novinky. A co že znamená „S“ v podtitulu druhé řady? Prý je to Super Supreme Second life Starts, tedy v překladu Super vrcholný druhý život začíná, takže se máme na co těšit.

Pokud se na druhou řadu anime nemůžete dočkat, můžete se zatím připravit aktuálně vysílaným kraťasem „Mini Dra“ (dostupné např. na Crunchyrollu).

 sdílet

 zdroj

Aniplex Online Fest oznámil účinkující

Letošní ročník události Aniplex Online Fest se odehraje 4. 7. od 10:00 japonského času (03:00 našeho času). Aniplex na ní oznámí novinky ohledně svých anime projektů a součástí budou také vystoupení známých umělců. Stream bude dostupný zdarma v japonštině a angličtině.

Společnost Aniplex již dříve odhalila, kterým anime projektům se bude věnovat (např. Kimecu no jaiba, Gekidžóban Sword Art Online: Progressive – Hošinaki joru no aria). Nyní byli představeni také umělci, kteří na akci vystoupí. Patří mezi ně Aimer, ClariS, LiSA, ReoNa a SawanoHiroyuki[nZk].

 sdílet

 zdroj

Uramičiho životní lekce v létě

Na oficiálních stránkách televizního anime mangy Uramiči onii-san se objevilo v pondělí propagační video. Odhaluje, že premiéra byla stanovena na 5. 7. 2021. Úvodní znělku ABC Taisó nazpívají postavy z anime (konkrétně seijú Mijano Mamoru a Mizuki Nana). Anime se mělo vysílat už v roce 2020, ale kvůli „produkčním problémům“ bylo odloženo.

31letý Uramiči Omota hraje učitele gymnastiky v televizním vzdělávacím programu. V show je milý a příjemný, ale ve skutečnosti je poněkud emočně nestabilní. Příběh odhaluje odvrácenou tvář života mladých dospělých.

 sdílet

 zdroj

Nový Gundam snad konečně 11. června

První datum, kdy se měl nový Gundam film (Kidó Senši Gundam: Senkó no Hathaway) objevit v kinech, bylo 23. července 2020. Vzhledem k epidemii covidu-19 došlo k posunu na neurčito. Druhý posun následoval ze 7. na 21. května a kvůli prodlouženému nouzovému stavu (i když ten má momentálně trvat do 20. června) bylo pak nové datum stanoveno na 11. června, kdy by se zároveň na pultech obchodů měla objevit i limitovaná edice na BD.

 sdílet

 zdroj

Lupin III dostane pokračování

Není příliš anime, která by dostávala nová pokračování po 50 letech. Jednou z výjimek je proslulý zloděj Lupin III, který se další řady dočká právě v rámci 50. výročí vydání prvních epizod. Bude se jednat o celkově šestou sérii z této franšízy, která kromě seriálů zahrnuje také nespočet celovečerních filmů.

 sdílet

 zdroj

Gotó Mariko vydává nový singl

Písničkářka Gotó Mariko vydá ve středu 2. června nový singl pod svým pseudonymem DJ Gotó Mariko. Singl bude obsahovat tři písně: A, titulní Bukkorosuzo omae a Night Swimmer. K této příležitosti byl zveřejněn videoklip k Bukkorosuzo omae.

 sdílet

 zdroj

Nová ukázka k druhé řadě Hamefury

Některé série sice nemají oslnivou dějovou linku, ale přesto jsou velmi populární. Jedním z důvodů může být výborné využití výrazových prostředků, které anime nabízí. To je dost možná i případ kousku s velmi dlouhým názvem Otome Game no hamecu Flag šika nai akujaku reidžó ni tensei šitešimatta…

Pokud souhlasíte, už se určitě těšíte na druhou řadu, která nás čeká od července letošního roku a ke které dnes přinášíme zbrusu novou ukázku.

 sdílet

 zdroj

Oznámen Dragon Quest XII

27. května došlo ve speciálním programu k 35. výročí herní série Dragon Quest k oficiálnímu oznámení dalšího hlavního dílu. Ten ponese název Dragon Quest XII: Erabareši unmei no honó. Datum vydání ani platformy, na nichž se hra objeví, zatím známy nejsou. Otec celé série Horii Júdži zmínil, že nový titul nabídne „temnější atmosféru pro dospělé“ a možnosti volby výrazněji ovlivňující průběh hry, než tomu u série bývalo doposud.

Mimoto byl oznámen „HD-2D“ remake hry Dragon Quest III, který nabídne mix dvojrozměrné grafiky s 3D pozadími, logická mobilní hra Dragon Quest Keši keši a také nová vedlejší hra Dragon Quest Treasures, kde se jako hlavní postavy představí Erik a Mia ze hry Dragon Quest XI.

 sdílet

 zdroj

ZOC vydávají první desku

Idol skupina ZOC, kterou produkuje písničkářka Ómori Seiko, chystá na 9. června vydání své první plnohodnotné desky. Album nazvané PvP obsáhne dvanáct písní. Ty budou kombinací výběru z dosavadních singlů a nových skladeb.

 sdílet

 zdroj

OVA k druhé sérii Juru Camp vyjde v červenci

Druhá série populárního anime Juru Camp skončila 1. dubna a nyní je na řadě její vydání na Blu-ray discích.

Společně s třetím a závěrečným diskem, který vyjde 28. července, se do oběhu dostane i nová OVA epizoda s podtitulem „Tabi suru Šima Rin“ (v překladu doslova „Cestující Šima Rin“).

 sdílet

 zdroj

Další FGO film v červenci

Druhý díl filmu Šinsei entaku rjóiki Camelot měl v Japonsku premiéru teprve v sobotu, ale už teď se fanoušci mohou těšit na další kousek. Tentokrát se bude jednat o část s názvem Šúkjoku tokuiten – Kan’i džikan šinden Solomon. V kinech by se měla objevit 30. července letošního roku, což je zároveň 6. výročí vydání první hry.

 sdílet

 zdroj

Zesnul Miura Kentaró

Ve čtvrtek byla oznámena smutná zpráva, že 6. 5. 2021 zesnul Miura Kentaró. 54letý mangaka zemřel v důsledku akutní disekce aorty. Jeho nejznámějším dílem byl Berserk, jehož 40. svazek vyšel v Japonsku v září 2018. Od července 2020 manga vychází i v češtině od nakladatelství CREW. Manga série vycházela od roku 1989 a inspirovala také anime série a trilogii filmů.

 sdílet

 zdroj

Další prapodivné isekai dostane anime

Jestli máte pocit, že žánr isekai obsáhl už veškeré možné kombinace reinkarnací, máme pro vás další značně obskurní kousek do sbírky. Ostatně posuďte sami.

V anime Fantasy bišódžo džuniku odžisan to inspirovaném stejnojmennou mangou je neoblíbený kancelářský pracovník spolu s přítelem přenesen do fantasy světa. Ovšem na rozdíl od kamaráda (který se nijak nezměnil) dostane náš hlavní hrdina podobu krásné dívky. A pokud chce své mužské tělo zpět, musí společně s přítelem porazit pána démonů.

Jen dodejme, že konkrétní datum začátku vysílání ani další podrobnosti prozatím oznámeny nebyly.

 sdílet

 zdroj

Ukázka Kaguji v plavkách

19. května vyjde 22. svazek mangy Kaguja-sama wa kokurasetai: Tensai-tači no renai zunósen, který bude obsahovat i DVD s třemi díly OVA epizod. V nově zveřejněném videu je hlavní důraz kladen na plavkový díl. Takže pokud vám nevadí menší množství fan servisu…

 sdílet

 zdroj

Jaoi mangy v balíčku Humble Bundle

Po dubnovém balíčku Humble Bundle s mangami, které dostávají anime adaptace, tady máme něco pro fanoušky žánru jaoi.

Běžně „balíčky“ na platformě HB bývají jako „většina dílů několika manga sérií“. Zde je oproti tomu k dispozici přes 40 jednosvazkových kousků a k tomu nádavkem několik dalších vícedílných sérií. Jako vždy se ale jedná o cenově velmi zajímavou nabídku, takže pokud zrovna nemáte co číst…

Pro úplnost dodáváme, že se jedná o digitální verze v anglickém jazyce.

 sdílet

 zdroj