Manga Berserk pokračuje

I po smrti tvůrce Miury Kentaróa manga Berserk pokračuje, a to už od podzimu roku 2023. Prvních pár kapitol vyšlo hned v roce 2023 a série bude podle všeho i nadále pokračovat v roce 2024. Co víme, tak na ní pracuje Mori Kódži (jediný člověk na světě, který zná konec příběhu) a tým bývalých Miurových asistentů.

Zatím bylo zveřejněno několik kapitol, nicméně poté nastala pauza a není známo, kdy vyjde další kapitola. Dle několika teorií bude manga vycházet po více kapitolách (či rovnou svazcích). Tak jako tak se mají čtenáři na co těšit, jelikož poslední kapitoly byly nyní plné zvratů v příběhu.

(text byl zaslán do redakce e-mailem a byl redakčně upraven)

 sdílet

 zdroj

ZAZEN BOYS dokončili novou desku

Rocková kapela ZAZEN BOYS završila práce na novém studiovém albu, které vyjde bezmála dvanáct let po předchozí desce Stories. Nové album nazvané „Rando“ půjde oficiálně do prodeje ve středu 24. ledna 2024 a bude sestávat z třinácti písní. Ještě předtím odstartuje 20. ledna doprovodná koncertní šňůra. Kapela nyní hraje v sestavě Mukai Šútoku, Jošikane Só, Macušita Acuši a MIJA.

 sdílet

 zdroj

THE IDOLM@STER SHINY COLORS se dočká adaptace

V neděli 19. března došlo k oficiálnímu oznámení animované adaptace THE IDOLM@STER SHINY COLORS vycházející ze stejnojmenné hry. Projekt bude mít podobu televizního seriálu, k jehož odvysílání dojde na jaře příštího roku. Ještě letos na podzim si však série stihne odbýt premiéru v kinech, kde bude celý seriál rozdělen na tři filmy. Propagační materiály k adaptaci v současné době obsahují pouze čtyři původní skupiny a jejich členky, které byly součástí hry při zahájení – illumination STARS, L’Antica, Hókago Climax Girls a ALSTROEMERIA. O postupně přidaných skupinách Straylight, noctchill, SHHis a sólové idolce jménem Ikaruga Ruka zatím nikde žádná zmínka není.

Anime režíruje Mankjú ve studiu Polygon Pictures. Hlavním scénáristou se stal Kató Jóiči. Iwata Takeši a Sugai Susumu jsou přítomni jako režiséři CG. Návrhy postav pro potřeby animace vytvořil Fukuši Rjóhei. Azuta Aimi ze studia KUSANAGI je vedoucí výpravy, Nodži Hironori vybíral barevnou paletu a o zvukovou režii se postará Jagihaši Masazumi.

 sdílet

 zdroj

Dlouhá ukázka k druhé sérii Tonikaku kawaii

Fanoušci romantické komedie Tonikaku kawaii už jistě netrpělivě vyhlížejí duben, kdy se od sedmého začne vysílat druhá řada tohoto příjemného anime. V pondělí bylo zveřejněno hlavní propagační video včetně části úvodní melodie, kterou nazpívá seijú hlavní hrdinky Kitó Akari

 sdílet

 zdroj

Dr. Stone už potřetí

Nové díly ze série Dr. Stone se ve vysílání objeví od 6. dubna letošního roku. Bude to již třetí řada, tentokrát opět v délce dvou sezón, vysílaných odděleně (ve dvou nenásledujících čtvrtletích). Nové díly mají podtitul New World a na ochutnávku se můžete podívat ve zveřejněné ukázce.

 sdílet

 zdroj

Pokračování rošťáka dorazí v létě

Na konci září 2022 bylo oznámeno pokračování anime adaptací light novel série Seišun buta jaró. Nyní jsme se dozvěděli, že se bude jednat o dva filmy, které zpracují obsah 8. a 9. dílu novel a první z nich se do kin dostane letos v létě. Štáb by měl zůstat bez zásadnějších změn, a tak se snad můžeme těšit na další kvalitní pokračování této franšízy.

 sdílet

 zdroj

Masamune až v červenci

COVID je za námi. Anebo ne… Na oficiálním webu anime Masamune-kun no Revenge bylo oznámeno tříměsíční zpoždění druhé řady právě z důvodu šíření této nemoci. Na druhou stranu je asi lepší počkat si než pak přihlížet zpožďování epizod v průběhu sezóny.

 sdílet

 zdroj

Zápisky lékárnice v anime

Light novela s poněkud zavádějícím názvem Kusurija no hitorigoto (v překladu Zápisky lékárnice) se letos dočká anime adaptace. Původní knihy se v Japonsku v letech 2019-2021 pohybovaly okolo 5. místa žebříčků prodejů, zpracování animace působí od pohledu víc než dobře, a pokud lze soudit podle prvních dvou dílů předlohy, dokonce i příběh má co nabídnout.

 sdílet

 zdroj

16bit Sensation se dočká animované adaptace

31. prosince došlo k oznámení animované adaptace mangy 16bit Sensation. Předlohu kreslí Wakaki Tamiki, známý například pro Kami nomi zo širu sekai. Pod námětem jsou podepsáni Micumi Misato a Amazuju Tacuki, kreslíři z herního studia AQUAPLUS, kteří se podíleli jako návrháři postav a ilustrátoři například na titulech COMIC PARTY a ToHeart2.

Manga zasazená do devadesátých let se věnuje rozvoji eroge průmyslu očima mladé kreslířky Meiko, která však zatím s lechtivými ilustracemi nemá žádné zkušenosti. Dílo, ač fikční, je i díky mnohým konzultacím z řad dalších eroge tvůrců velice věrohodnou výpovědí o specifické části eroge subkultury devadesátých let.

 sdílet

 zdroj

Seijú ze střední školy

Light novela Seijú radio no uraomote dostane anime adaptaci, a přestože je to prozatím to jediné, co bylo oficiálně zveřejněno, mohlo by se jednat o zajímavý kousek.
Děj se totiž točí okolo dvou rozhlasových hereček, teprve středoškolaček, které jsou navenek nejlepší kamarádky, ale ve skutečnosti toho mají společného jen velmi málo a své rozpory řeší značně nevybíravě.

 sdílet

 zdroj

Spy×Family nekončí

V neděli bylo na akci Jump Fest ’23 oznámeno, že anime adaptace mangy Spy×Family rozhodně nekončí. V příštím roce se fanoušci mohou těšit na film s originálním příběhem, který napíše sám autor mangy Endó Tacuja. Kromě příběhu stojí i za návrhem postav a na tvorbu filmu bude dohlížet. Aby toho nebylo málo, bylo také potvrzeno, že se anime dočká druhé řady.

 sdílet

 zdroj

Jujutsu Kaisen se vrací

V sobotu bylo na Jump Festa ’23 odhaleno nové propagační video k druhé řadě anime adaptace mangy Jujutsu Kaisen: Prokleté války. Kromě představení hlavních postav příběhové části o Godžóově minulosti jsme se dozvěděli i termín vysílání. Stanoven byl na letní sezónu 2023. Druhá série poběží půl roku, tedy přes dvě sezóny.

Mangaka Akutami Gege navíc naznačil, že se příběh mangy možná blíží ke konci. Prohlásil totiž: „Pokud se mnou vydržíte ještě zhruba rok, budu velice šťastný.“

 sdílet

 zdroj

Zabiják začne hodinovým speciálem

Nedávné speciální vysílání filmu Kimecu no jaiba: Mugen rešša-hen bylo zakončeno oznámením, že další televizní série začne v dubnu hodinovým dílem. Nová řada se bude věnovat příběhové části Katanakadži no sato. Většina tvůrců z předchozích řad na svých pozicích zůstane.

Zároveň byla oznámena série akcí World Tour Džóei: Kimecu no jaiba džógen šúkecu, sošite katanakadži no sato e v 80 zemích světa, která začne 3. února. Ke zhlédnutí budou epizody 10 a 11 příběhové části Júkaku a také první epizoda z nové řady Katanakadži no sato. Česká republika mezi nimi bohužel není, fanoušci si tak budou muset zajet do Berlína.

 sdílet

 zdroj

Rozčarovaní a stejně zachránci světa

Od 10. ledna se můžeme těšit na fantasy (ne isekai) anime s delším názvem Ningen fušin no bókenša-tači ga sekai o sukú jó desu (v překladu zhruba Rozčarovaní hrdinové zachraňují svět). Mělo by se jednat o partičku zklamaných dobrodruhů, kteří se po setkání nad půllitrem dají dohromady a… dál je to v názvu série. Pokud bude děj alespoň tak decentní jako animace v ukázce, mohlo by se jednat o příjemnou záležitost.

 sdílet

 zdroj

Farmář hledá… harém?

I když farmářství dnes asi nepatří mezi příliš lukrativní povolání, za jistých okolností, třeba když máte všemocný farmářský nástroj, to může být docela zajímavé. Podle první ukázky k připravovanému anime můžete mít velmi solidní harém a kdo ví co ještě. Více se dozvíme 6. ledna, kdy by se anime Isekai nonbiri nóka mělo objevit na televizních obrazovkách.

 sdílet

 zdroj

Isekai s telefonem nekončí

Příznivci přímočarých a generických harém anime budou pravděpodobně spokojeni, protože série Isekai wa smartphone to tomo ni. dostane po téměř šesti letech pokračování. Před pár dny byla zveřejněna nová upoutávka, ilustrace a spolu s nimi také informace o premiéře v jarní sezóně 2023.
Takže pokud hledáte něco opravdu oddechového a nenáročného, volba je jasná…

 sdílet

 zdroj

Originální „originální“ anime?

Od 6. ledna se bude vysílat originální (bezpředlohové) anime s názvem Ars no Kjodžú (v překladu zhruba Obrovské bestie z Arsu). Série vzniká v koprodukci DMM a HIDIVE, a i když je z popisu děje těžké odhadnout, jak zajímavý tento kousek bude, minimálně animace vypadá velmi nadějně.

 sdílet

 zdroj

Romantika a pomsta znovu na jaře 2023

Po dubnovém oznámení druhé řady anime Masamune-kun no Revenge (tentokrát s podtitulem „R“) jsme se nyní konečně dočkali první ukázky a také termínu premiéry v podobě dubna příštího roku.

Zároveň si ve videu můžeme poslechnout část nového openingu od Óhaši Ajaky s názvem Please, please!

 sdílet

 zdroj

Ukázka k druhé sérii Tonikawy

Už více než před rokem bylo oznámeno pokračování romantického anime Tonikaku kawaii, ale teprve v pondělí byla zveřejněna první delší ukázka a oznámen začátek série někdy v roce 2023.
Každopádně lepší pozdě než vůbec a možná se druhé řady dočkáme třeba už v jarní sezóně.

 sdílet

 zdroj

Nové Zvíře a nová Kráska na obzoru?

Podle popisu děje i ukázky se v anime Niehime to kemono no ó dočkáme opětovného přepracování klasického příběhu Kráska a zvíře. Tato verze by ale měla být zajímavá a zároveň oddechová, alespoň tak to vypadá podle komentářů k předlohové manze, ale nechme se překvapit.
Příjemné je také to, že manga série je ukončená a všech patnáct dílů vyšlo i v anglické verzi v nakladatelství Yen Press.

 sdílet

 zdroj

Voják ve výslužbě začíná na venkově

K anime s dlouhým a dosti popisným názvem Kaiko sareta ankoku heiši (30-dai) no Slow na Second Life byla zveřejněna první ukázka a datum premiéry 7. ledna příštího roku.
V dnešní záplavě isekai možná není od věci zdůraznit, že se v tomto případě se jedná o klasické fantasy (žádné reinkarnace) a hlavní hrdina údajně není nijak přehnaně silný.

 sdílet

 zdroj

Kjokó suiri podruhé v lednu

Společně se třetí upoutávkou na druhou řadu anime Kjokó suiri bylo oznámeno i datum začátku vysílání, a to 8. ledna 2023. Kromě toho v nové ukázce zaznívá i úvodní melodie, kterou nahrála zpěvačka Kanoe Rana.

 sdílet

 zdroj

Zaměstnání: Juri

Manga se zajímavým názvem Wataši no juri wa ošigoto desu! dostane v jarní sezóně 2023 anime adaptaci. Název by se dal volně přeložit zhruba jako „Juri je moje zaměstnání“, takže o zaměření této série asi netřeba pochybovat. Pro zájemce dodejme, že Kodansha již tuto mangu vydává i v angličtině.

 sdílet

 zdroj

Nejslabší „ochočovač“ i v anime

Nejslabší, máte padáka! I takhle by se dal popsat začátek isekai light novel Saidžaku tamer wa tomi hiroi no tabi o hadžimemašita, ve kterých se hlavní hrdinka znovuzrodí do těla mladé dívky s tragicky slabými schopnostmi.

Light novely brzy dostanou osmý a manga adaptace čtvrtý svazek, a zároveň i oficiální anglickou verzi. Uvidíme, jak se s námětem popere anime adaptace.

 sdílet

 zdroj

Film dle povídek Murakamiho Harukiho

Francouzský filmový distributor Gebeka Films uvedl nový trailer na film Saules aveugles, femme endormie. Jedná se o francouzský animovaný film inspirovaný sbírkou povídek Mekurajanagi nemuru onna od Murakamiho Harukiho. Ukázka odhaluje premiéru 22. března 2023 ve Francii.

 sdílet

 zdroj

26. film Detektiva Conana

Příští rok během japonského tzv. zlatého týdne (Golden Week) proběhne premiéra 26. filmu z franšízy Detektiva Conana. Název snímku zatím zveřejněn nebyl, vydaný teaser poodhaluje pouze znak „kuro“ (v překladu černá). Upoutávka také naznačuje, že se film zaměří na postavu Haibary Ai.

 sdílet

 zdroj

Kanodžo ga kóšaku-tei ni itta rijó v jarní sezóně

Manhwa v Japonsku známá pod názvem Kanodžo ga kóšaku-tei ni itta rijó se dočká zpracování do podoby anime série. Nově oficiální stránky zveřejnily propagační video, které odhaluje hlavní tvůrce, herce i dubnovou premiéru. U studia Typhoon Graphics sérii zrežíruje Jamamoto Džuniči.

Příběh vypráví o obyčejné dívce jménem Eunha Park, která se zoufale snaží dostat na univerzitu. Jenže když se tak konečně stane, je shozena ze střechy… aby se probudila v jiném světě jako Raeliana McMillan, postava z románu, jejíž smrt má dát do pohybu události příběhu. Raeliana však odmítá podruhé zemřít a rozhodne se svůj osud změnit.

 sdílet

 zdroj

Kóri zokusei danši v lednu

Na akci Animate Girls Festival 2022 byla odhalena upoutávka na anime adaptaci mangy Kóri zokusei danši to Cool na dórjó džoši. Úvodní znělku Frozen Midnight nazpívá Sakuma Takao a závěrečnou znělku Rinaria ztvární Nowlu. Premiéra série je naplánovaná na 4. ledna 2023. Manga začala vycházet 3. srpna 2018 na Twitteru, brzy však nabrala na popularitě a nyní je vydávána na Gangan Pixivu.

 sdílet

 zdroj

Psem v lednu

Oficiální stránky anime adaptace mangy Inu ni nattara suki na hito ni hirowareta zveřejnily již druhé propagační video. Odhaleno bylo datum premiéry 6. ledna 2023 a nový plakát. Romantická manga „z psího pohledu“ vypráví příběh hrdiny, který se jednoho dne probudí v těle psa své krásné spolužačky Inukai Karen. Andó Takaši anime režíruje u studia Quad.

 sdílet

 zdroj

Druhý Kuma kuma kuma Bear v dubnu

Kadokawa odhalila, že se anime série Kuma kuma kuma Bear Punch! dočká druhé série. Zveřejněna byla nová upoutávka, která prozrazuje dubnový termín premiéry, a také nový plakát. Většina tvůrců a seijú první řady, která se vysílala od října 2020, si své pozice zopakuje i tentokrát.

 sdílet

 zdroj