Jama no susume v nové upoutávce

Ke čtvrté řadě anime Jama no susume oznámené na jaře byla před několika dny zveřejněna první delší upoutávka. Kromě toho byla potvrzena premiéra na příští rok (2022) a oznámena seijú nové postavy Koharu, které hlas propůjčí Iwai Emiri.

 sdílet

 zdroj

Škádlení bude pokračovat

Pokud máte rádi nebo jste alespoň během prvních dvou sérií přišli na chuť vtípkům a provokacím malé Takagi, máme pro vás dobré zprávy. V lednu příštího roku se můžete těšit na třetí řadu a někdy v průběhu roku pak na celovečerní film z franšízy Karakai džózu no Takagi-san.

Kromě toho bylo oznámeno, že štáb by měl zůstat bez zásadních změn a úvodní znělku nazpívá opět Óhara Juiko.

 sdílet

 zdroj

Pokračování Mušoku tensei už brzy

Druhá sezóna isekai anime Mušoku tensei: Isekai ittara honki dasu se začne vysílat od 3. října. Kvůli „různým okolnostem“ byla oproti plánu zpožděna o tři měsíce, takže se snad máme na co těšit minimálně po stránce provedení. Zveřejněna byla nová upoutávka odhalující nové postavy.

 sdílet

 zdroj

Ukázka k druhému Isekai šokudó

Jestli máte hlad… tak se nedívejte na následující ukázku? Jedná se o první dlouhou upoutávku na druhou řadu anime Isekai šokudó. Pokud jste viděli první řadu a byli spokojeni, pravděpodobně se těšíte na pokračování. Pro ostatní můžeme zmínit, že se jedná o žánr ijašikei („uklidňujícího“ anime). Navíc si ve videu můžete poslechnout i úryvky úvodní a závěrečné melodie nové série.

 sdílet

 zdroj

Ukázka k ečči harémovce Šúmacu no harem

Jak už název anime Šúmacu no harem naznačuje (v překladu Harém konce světa), bude v této sérii přesila dívek na jednoho muže. A tady poměrně značná, protože mužů na světě zbylo všehovšudy pět…

Kromě plnohodnotné ukázky byli zveřejněni i umělci, kteří nazpívají úvodní a koncovou znělku, a noví seijú, kteří se v anime objeví. Jen dodejme, že na první díly se můžeme těšit letos v říjnu.

 sdílet

 zdroj

Šingeki no kjodžin: The Final Season v lednu

Na oficiálních webových stránkách anime Šingeki no kjodžin byla v neděli zveřejněna informace o začátku druhé části série v lednu příštího roku. Počet epizod této řady oznámen nebyl, ale herecké obsazení by mělo být stejné jako v předešlé sérii.

 sdílet

 zdroj

Princess Connect! bude pokračovat v lednu

Poslední stream PriConne Channel Re:Dive přinesl informaci, že anime Princess Connect! Re:Dive bude pokračovat druhou sérií v lednu příštího roku. Zároveň byla zveřejněna i upoutávka a nová propagační ilustrace. V lednu se tak fanoušci Priconne mohou těšit na pokračování příběhu Kokkoro, Karyl a Pecorine.

 sdílet

 zdroj

Seijú anime CUE! začne v lednu 2022

Pokud máte rádi tematiku seijú neboli hlasových herců, můžete se zkraje příštího roku těšit na anime na motivy hry pro mobilní telefony s názvem Cue! Představí se v něm hned 16 seijú, takže minimálně po této stránce by se mohlo jednat o zajímavou záležitost.

 sdílet

 zdroj

Hicudži bungaku připravují nové EP

Tříčlenná dívčí kapela Hicudži bungaku připravuje na 25. srpna vydání nového EP nazvaného „you love“. CD nabídne šest písní, přičemž ta úvodní, Majoiga, byla použita také jako ústřední píseň k animovanému filmu Misaki no majoiga a již jednou vyšla v podobě singlu, konkrétně letos 7. července. V závěru CD se píseň objeví znovu, avšak tentokrát v aranži s Filharmonií Hasunumy Šúty.

 sdílet

 zdroj

Animovaná adaptace Jodžóhan Time Machine Blues

Ve čtvrtek 12. srpna došlo k oznámení animované adaptace knihy Jodžóhan Time Machine Blues, která je společnou prací Morimiho Tomihikoa a Uedy Makota a která vyšla u nakladatelství KADOKAWA loni v červenci. V knize se postavy z Morimiho díla Jodžóhan šinwa taikei dostanou do Uedova světa z divadelní hry Summer Time Machine Blues. Formát ani datum premiéry adaptace zatím známo není.

Režie se ujal animátor Nacume Šingo, který režíroval například šestou epizodu z animované adaptace Jodžóhan šinwa taikei. Scénář napsal již zmíněný Ueda Makoto, jenž psal scénáře i k ostatním adaptacím Morimiho děl. Původní návrhy postav nakreslil ilustrátor Nakamura Júsuke. Animační práce byly svěřenu studiu Science SARU.

 sdílet

 zdroj

LiSA a Suzuki Tacuhisa přerušují činnost

Na oficiálním webu zpěvačky LiSA bylo zveřejněno její rozhodnutí pozastavit kariéru z důvodu duševní i fyzické únavy. Krátce nato se stejné oznámení objevilo také na stránkách skupiny OLDCODEX s odvoláním na špatný zdravotní stav jejich zpěváka a seijú Suzukiho Tacuhisy. Oba zmínění jsou od ledna 2020 manželé.

Kromě toho se před několika dny vynořily informace obviňující Suzukiho z údajné nevěry. Jestli spolu tyto události nějak souvisí, se ale můžeme pouze dohadovat.

 sdílet

 zdroj

Hirasawa Susumu vydává novou desku

Hudebník Hirasawa Susumu vydává dnes 28. července po bezmála šesti letech novou sólovou originální desku. Ta nese název BEACON a obsahuje jedenáct písní. K propagaci alba byly prostřednictvím YouTube zveřejněny videoklipy k písním TIMELINE no owari a COLD SONG. Deska zájemce přijde na 3 300 jenů.

 sdílet

 zdroj

iM@S oslaví šestnáctiny krátkým filmem

IDOLM@STER série letos slaví své již šestnácté narozeniny. K této příležitosti byla oznámena produkce krátkého filmu, který má v rukou animátor Nišigori Acuši. Ten byl jako režisér i návrhář postav hlavní kreativní silou u televizního zpracování THE IDOLM@STER v roce 2011 i u následného filmového pokračování s podtitulem Kagajaki no mukógawa e!. Na produkci se podílí studia CloverWorks a Khara. Prozatím byla odhalena pouze upoutávka s písní VOY@GER, avšak plná verze má být zveřejněna v blízké budoucnosti. Píseň, která vyjde v singlu 4. srpna, složil Inoue Keita.

 sdílet

 zdroj

Medvěd a BL se objeví v anime

Jak už si někteří z vás možná všimli, prémiový kanál ComicFesta někdy produkuje poněkud netradiční kousky. Jedním z nich bude (alespoň podle popisu děje) i anime Mori no kuma-san, tómin-čú. Ostatně posuďte sami: Medvěd Nowa před pár lety našel štěně Airi a rozhodl se ho vychovat. Když se ale tentokrát uloží k zimnímu spánku, je na jaře z Airiho dospělý pes.

Pokud vám na tom nepřijde nic divného, vězte, že kanál ComicFesta má svou placenou část, na které se nachází „plné“ verze, které nejsou určené pro nezletilé diváky.

 sdílet

 zdroj

Upoutávka na Jahy-sama wa kudžikenai!

Letní sezóna je sice už v plném proudu, ale některá anime si na svoje první díly musí ještě chvíli počkat. Takovým je i série Jahy-sama wa kudžikenai!, která se na televizní obrazovky podívá poprvé teprve 1. srpna. Jen dodejme, že v první delší upoutávce mj. na pozadí zaznívá úvodní znělka anime.

 sdílet

 zdroj

Bakarina se chystá na Switch

Hra Otome Game no hamecu Flag šika nai akujaku reidžó ni tensei šitešimatta… ~Haran o jobu kaizoku~ vyjde ve fyzické i digitální verzi na Nintendo Switch ještě letos. Nabídne originální příběh se dvěma novými postavami: pirátem Silvou a inženýrem Rozy Lindem.

 sdílet

 zdroj

GITS 2045 dostane filmovou kompilaci

I když reakce na anime Kókaku kidótai: SAC_2045 byly spíše chladné až negativní především kvůli diskutabilnímu použití CGI, dočká se tato série ještě letos filmové verze. V ní by se měly objevit i nové „záběry“.

A pokud jste fanoušky tohoto anime, pravděpodobně se v budoucnu můžete těšit i na druhou řadu, která byla již dříve naznačena.

 sdílet

 zdroj

Hrdina štítu se posouvá na duben

Druhá řada anime Tate no júša no nariagari, která byla původně oznámena na podzim letošního roku, se posouvá až na duben 2022. Oficiální stránky uvedly jako příčinu „různé důvody“. Můžeme jen doufat, že toto zpoždění bude mít příznivý vliv na kvalitu druhé série.

 sdílet

 zdroj

Belle bude mít premiéru v Cannes

Nejnovější animovaný film režiséra Mamorua Hosody s názvem Rjú to sobakasu no hime (známý spíše pod anglickým názvem Belle) bude mít oficiální premiéru na nejslavnějším filmovém festivalu v Cannes. Na plátně se snímek objeví 15. července, a bude tak zároveň prvním Hosodovým filmem v hlavní části festivalu. Další „poprvé“ si pak režisér připíše v Japonsku, kde bude Belle promítána jako jeho první film v IMAX kinech.

 sdílet

 zdroj

Pokračování Vinland Ságy potvrzeno

Po více než roce a půl od konce první řady anime bylo potvrzeno pokračování série Vinland Saga. Stejně jako před dvěma lety půjde o televizní sérii.

Kromě toho byla zveřejněna upoutávka a nová ilustrace. Datum premiéry prozatím stanoveno nebylo. V sérii bude pokračovat režisér Jabuta Šúhei a Abiru Takahiko jako návrhář postav.

 sdílet

 zdroj

Wotakoi dostane další OVA epizodu

V pátek byl oznámen konec mangy Wotaku ni koi wa muzukašii, a to příští kapitolou s pořadovým číslem 60, která vyjde 16. července. Poslední, 11. svazek by se měl na pultech objevit 14. října a jako bonus bude obsahovat třetí OVA díl anime. Dějově se bude jednat o epizodu s názvem „Podnikový výlet“, který byl v 6. dílu mangy.

 sdílet

 zdroj

Další ComicFesta anime

Pokud znáte a máte rádi prémiový kanál ComicFesta, udělá vám nejspíše radost zpráva, že se můžeme těšit na další ečči kousek z jejich produkce s názvem Ódži no honmei wa akujaku reidžó.

Tentokrát se bude jednat o dívku z kanceláře, která je přenesena do jiného světa, v němž se stává hlavní zápornou postavou a zároveň princovou snoubenkou. Jak ale zabránit „špatnému konci“?
Další detaily ohledně anime sděleny nebyly, ale dá se předpokládat minimálně vysílání „plné“ verze pouze v placené části webu ComicFesta.

 sdílet

 zdroj

Sukamoka vyvrcholí v červenci

Knižní série Šúmacu nani šitemasuka? Mó ičido dake, aemasuka? vyvrcholí desátým a jedenáctým svazkem, které vyjdou postupně začátkem a závěrem července, konkrétně 1. a 30. července. Autorem je spisovatel Kareno Akira, ilustrace pro knihy kreslí ue. Série je publikována pod Sneaker-bunko labelem nakladatelství Kadokawa.

 sdílet

 zdroj

Šúmacu no Walkure za pár dní

Již 17. června se na Netflixu objeví nová anime série podle mangy Šúmacu no Walkure. Nyní bylo zveřejněno druhé promo video, které odhaluje seijú a závěrečnou znělku Fukahi od SymaG. Tu úvodní, Kamigami, ztvární Maximu the Hormone. U studia Graphinica seriál režíruje Ókubo Masao.

 sdílet

 zdroj

Co byste udělali jinak, kdybyste se mohli vrátit…

I když myšlenka návratu v životě o „nějaký ten pátek zpět“ je originální asi jako znovuobjevení kola, může být následná realizace velmi zajímavá a různorodá.

Pokud jste nečetli předlohové novely, můžete se už 3. července podívat, jak se s touto otázkou popasovali v novém anime Bokutači no Remake. V dnešní druhé ukázce si navíc můžete poslechnout části úvodní a závěrečné znělky.

 sdílet

 zdroj

Realistický hrdina v nové ukázce

V pátek bylo na oficiálních webových stránkách anime Gendžicu šugi júša no ókoku saikenki zveřejněno nové propagační video, ve kterém bylo kromě data premiéry (3. července) uvedeno dalších pět seijú a na pozadí zaznívá úvodní znělka.

I když se nejedná o nikterak inovativní koncept, byla pro mě minimálně první předlohová část (čtyři light novely) velmi osvěžujícím čtením a podle prezentovaných postav a ukázek bychom se právě zpracování těchto dílů měli dočkat i v nadcházejícím anime.

 sdílet

 zdroj

Kobajaši-san ve druhé ukázce

Dráčci se vrátí 7. července, ale na druhou ukázku série Kobajaši-san či no maidragon S se můžete podívat už nyní. Zveřejněn byl také nový plakát, který slouží jako obrázek novinky. A co že znamená „S“ v podtitulu druhé řady? Prý je to Super Supreme Second life Starts, tedy v překladu Super vrcholný druhý život začíná, takže se máme na co těšit.

Pokud se na druhou řadu anime nemůžete dočkat, můžete se zatím připravit aktuálně vysílaným kraťasem „Mini Dra“ (dostupné např. na Crunchyrollu).

 sdílet

 zdroj

Aniplex Online Fest oznámil účinkující

Letošní ročník události Aniplex Online Fest se odehraje 4. 7. od 10:00 japonského času (03:00 našeho času). Aniplex na ní oznámí novinky ohledně svých anime projektů a součástí budou také vystoupení známých umělců. Stream bude dostupný zdarma v japonštině a angličtině.

Společnost Aniplex již dříve odhalila, kterým anime projektům se bude věnovat (např. Kimecu no jaiba, Gekidžóban Sword Art Online: Progressive – Hošinaki joru no aria). Nyní byli představeni také umělci, kteří na akci vystoupí. Patří mezi ně Aimer, ClariS, LiSA, ReoNa a SawanoHiroyuki[nZk].

 sdílet

 zdroj

Uramičiho životní lekce v létě

Na oficiálních stránkách televizního anime mangy Uramiči onii-san se objevilo v pondělí propagační video. Odhaluje, že premiéra byla stanovena na 5. 7. 2021. Úvodní znělku ABC Taisó nazpívají postavy z anime (konkrétně seijú Mijano Mamoru a Mizuki Nana). Anime se mělo vysílat už v roce 2020, ale kvůli „produkčním problémům“ bylo odloženo.

31letý Uramiči Omota hraje učitele gymnastiky v televizním vzdělávacím programu. V show je milý a příjemný, ale ve skutečnosti je poněkud emočně nestabilní. Příběh odhaluje odvrácenou tvář života mladých dospělých.

 sdílet

 zdroj

Nový Gundam snad konečně 11. června

První datum, kdy se měl nový Gundam film (Kidó Senši Gundam: Senkó no Hathaway) objevit v kinech, bylo 23. července 2020. Vzhledem k epidemii covidu-19 došlo k posunu na neurčito. Druhý posun následoval ze 7. na 21. května a kvůli prodlouženému nouzovému stavu (i když ten má momentálně trvat do 20. června) bylo pak nové datum stanoveno na 11. června, kdy by se zároveň na pultech obchodů měla objevit i limitovaná edice na BD.

 sdílet

 zdroj