Animovaný NieR:Automata v lednu

Hra NieR:Automata se dočká televizní anime adaptace s premiérou v lednu 2023. Oficiální název série zní NieR:Automata Ver1.1a a těšit se můžeme na Išikawu Jui (2B), Hanae Nacukiho (9S), Jasumota Hirokiho (Pod 042) a Akijamu Kaoru (Pod 153). Anime bude režírovat Masujama Rjódži ve studiu A1-Pictures.

 sdílet

 zdroj

Seišun buta jaró znovu v anime

V sobotu bylo na akci Aniplex Online Fest 2022 oznámeno, že anime adaptace light novel Seišun buta jaró bude pokračovat. V další anime sérii se dočkáme zpracování osmého a devátého svazku novel. Většina tvůrců a seijú si své pozice zopakuje. Franšíza dosud dostala 13dílné anime (2018) a film (2019).

 sdílet

 zdroj

Arknights v anime

Anime adaptace mobilní hry Arknights s podtitulem Prelude to Dawn se chystá na televizní obrazovky již za měsíc. V sobotu bylo zveřejněno propagační video, které odhaluje termín premiéry 28. 10. a úvodní znělku Alive, již nazpívala ReoNA.

 sdílet

 zdroj

Mahó šódžo Magical Destroyers příští rok

Oficiální stránky originálního anime Mahó šódžo Magical Destroyers odhalily nový vizuál a nové propagační video. Uvedení anime je plánované na příští rok. Mezi seijú hlavní postav najdeme Furakawu Makota, Fairouz Ai, Aimi a Kurosawu Tomojo. Autorem anime je undergroundový umělec a hudební skladatel Inagama Džun, který je známý překračováním hranic různých žánrů a kultur.

 sdílet

 zdroj

Uči no šišó wa šippo ga nai na konci září

Anime adaptace mangy Uči no šišó wa šippo ga nai zveřejnila již třetí propagační video. Odhalena v něm je premiéra 30. září a také úvodní znělka Genai júgi od hudebního dua GARNiDELiA. U studia LIDEN FILMS adaptaci režíruje Jamamoto Hidejo. Příběh předlohy se odehrává v období Taišó a točí se kolem tanuki jménem Mameda, která se touží se stát člověkem.

 sdílet

 zdroj

Trailer a další info k Chainsaw Manovi

Premiéra anime adaptace mangy Chainsaw Man se blíží, takže jsou odhalovány stále nové informace. Zveřejněna byla upoutávka s anglickými titulky, která představuje kromě postav také úvodní znělku KICK BACK od Jonezua Kenšiho. Dále bylo oznámeno, že každá epizoda dostane vlastní závěrečnou znělku, těšit se tak můžeme například na písničky od Eve, Aimer nebo Ling Tosite Sigure. První díl se bude vysílat už 11. října.

 sdílet

 zdroj

BOFURI se vrátí s druhou sezónou

Nakladatelství Kadokawa v úterý oznámilo, že se fanoušci štítařky Maple dočkají pokračování anime adaptace novely s přehnaně dlouhým názvem Itai no wa ija nano de bógjorjoku ni kjokufuri šitai to omoimasu, jež se často zkracuje jen jako BOFURI, a to již v lednu příštího roku. Kromě toho byla, jak už bývá zvykem, zveřejněna i nová upoutávka.

 sdílet

 zdroj

Keiken zumi na kimi to, keiken zero na ore ga, ocukiai suru hanaši získá adaptaci

Romantická série light novel Keiken zumi na kimi to, keiken zero na ore ga, ocukiai suru hanaši se dočká anime adaptace. Kadokawa zatím neoznámila, zda se bude jednat o sérii, nebo film, zveřejnila ovšem propagační plakát. O režii se postará Óba Hideaki u studia ENGI.

 sdílet

 zdroj

Džicu wa ore, saikjó dešita? dostane anime

Isekai anime zjevně stále není dost, a tak Kodansha oznámila anime adaptaci light novel Džicu wa ore, saikjó dešita? od Sumimori Sai. Série bude mít premiéru v roce 2023. Prozatím byl odhalen pouze propagační plakát.

 sdílet

 zdroj

Anime o cosplayi podruhé

Oficiální stránky anime adaptace mangy Sono Bisque Doll wa koi o suru v sobotu odhalily, že se anime dočká druhé řady. Mangaka Fukuda Šiniči při této příležitosti nakreslila speciální ilustraci doplněnou komentářem, že má z oznámení velkou radost a už se na pokračování velice těší. První série anime se vysílala letos v zimní sezóně.

 sdílet

 zdroj

Druhá řada Seidžo no marjoku wa bannó desu

Kadokawa zveřejnila nové propagační video k anime adaptaci light novel Seidžo no marjoku wa bannó desu, které odhalilo, že je na rok 2023 naplánována druhá řada. Většina tvůrců i seijú se na své pozice vrací.

 sdílet

 zdroj

Arifureta potřetí

Anime adaptace light novel Arifureta šokugjó de sekai saikjó od autora Širakomeho Rjóa potvrdila pokračování ve formě třetí anime sezóny. První řada se vysílala v roce 2019 a druhá letos v zimní sezóně.

 sdílet

 zdroj

Fumecu no anata e v říjnu

V podzimní sezóně se pokračování dočká anime adaptace mangy Fumecu no anata e, jejíž autorkou je Óima Jošitoki. Premiéra bude 23. října. Zveřejněn byl také nový propagační plakát.

 sdílet

 zdroj

Čarodějova nevěsta příští rok

Twin Engine oznámil, že se animovaná adaptace mangy Mahó cukai no jome (Čarodějova nevěsta) dočká v dubnu příštího roku druhé řady. Série zpracuje příběhovou část odehrávající se ve škole. Většina tvůrců a seijú z první řady, která se vysílala v roce 2017, se do svých rolí vrátí. Kromě toho bylo zveřejněno také krátké propagační video s komentářem tvůrců.

 sdílet

 zdroj

Frieren se dočká anime

Fantasy manga Sósó no Frieren, kterou píše Jamada Kanehito a kreslí Abe Cukasa, oznámila anime adaptaci. Příběh elfky Frieren vypráví o tom, co se stane po úspěšném dokončení dobrodružné výpravy. Díky své elfí dlouholetosti přežije ostatní členy družiny a snaží se přijít na to, o čem je vlastně život. Manga získala několik cen, např. ocenění v rámci 14. ročníku Manga Taišó (2021) nebo v kategorii nových tvůrců v rámci 25. Ceny Tezuky Osamua (2021). Více podrobností zatím nebylo zveřejněno.

 sdílet

 zdroj

Novinky o „řetězopilákovi“ 5. srpna

V současnosti jedna z velmi populárních mang Chainsaw Man by se už brzo měla dočkat anime adaptace. Prozatím není zcela jisté kdy, ale vzhledem k ohlášenému datu 2022 už mnoho času nezbývá.

Nové promo video a obsazení hlavních rolí by mělo být zveřejněno 5. srpna ve 13 hodin středoevropského času na YouTube kanálu studia MAPPA – viz link níže. Takže pokud jste fanoušky a těšíte se…

 sdílet

 zdroj

Nová upoutávka na čtvrtou sérii anime Overlord

Vydavatelství Kadokawa v pondělí zveřejnilo již třetí upoutávku na čtvrtou sérii populární anime adaptace novely Overlord s názvem Overlord IV. Upoutávka kromě data premiéry, které bylo tentokrát stanoveno na 5. července tohoto roku, ukazuje i informace o úvodní a závěrečné znělce. O opening se postará duo OxT s písní HOLLOW HUNGER, jako ending pak poslouží skladba No Man’s Dawn od Maešimy Maju.

 sdílet

 zdroj

Ukázka z Juru Camp filmu

Také se nemůžete dočkat pokračování úspěšného anime Juru Camp? Celovečerní film bude mít premiéru už 1. července, a tak byla zveřejněna plnohodnotná upoutávka. V ní hlavní hrdinky tentokrát nekempují, ale věnují se výstavbě zbrusu nového kempu.

Jen dodejme, že stejně jako v obou seriálových řadách se i tady dočkáme openingu od Asaky a endingu od Sasaki Eri.

 sdílet

 zdroj

Nový film studia Colorido bude globálně na Netflixu

Za necelého půl roku, konkrétně pak 16. září, se v distribuční síti Netflix objeví nový anime film s názvem Ame o cugeru hjórjú danči (v české verzi Dům na vlnách). A už teď tu máme druhou ukázku, ve které je mimo jiné vidět i netradiční plavidlo hlavních hrdinů.

 sdílet

 zdroj

Čtvrtá řada Jama no susume začne v říjnu

Nová série bude mít 12 epizod, které budou poprvé v tzv. „plné“ délce, tedy cca 25 minut na díl. První 4 budou sestřihem původních tří řad anime s menšími bonusy, dalších 8 dílů pak bude zcela nových. Kromě toho byla zveřejněna také nová ilustrace s Aoi ve školní uniformě.

 sdílet

 zdroj

Druhá řada Made in Abyss začne v červenci

Po první sérii vydané v roce 2017 jsme se předloni dočkali pokračování ve formě filmu a nyní nás dělí už jen necelé tři měsíce od druhé řady veleúspěšného anime Made in Abyss.

Jak bylo totiž před několika dny oznámeno, nové pokračování by mělo začít v červenci 2022, tzn. v letošní letní sezóně. Kromě toho byl zveřejněn také nový plakát a jména několika nových seijú.

 sdílet

 zdroj

Nová ukázka z anime Mahócukai reimeiki

Pokud jste viděli a líbilo se vám anime o čarodějnici a tygrovi Zero kara hadžimeru mahó no šo, bude vás možná zajímat připravovaný kousek s názvem Mahócukai reimeiki (v překladu Úsvit čarodějnic), k němuž tu máme novou ukázku.

Podobnost se zmíněným seriálem není náhodná – anime se odehrává ve stejném světě, pouze po konci války mezi církví a čarodějnicemi.

Kromě toho byl zveřejněn i opening od skupiny fripSide, kterou můžete znát například z openingů ke všem sériím Toaru kagaku no Railgun.

 sdílet

 zdroj

Stal jsem se psem v anime?

Poněkud kontroverzní manga s názvem Inu ni nattara suki na hito ni hirowareta (volně přeloženo Stal jsem se psem svojí milované) se v příštím roce (2023) dočká anime adaptace.

Jak už název napovídá, hlavním hrdinou je středoškolák, který se najednou ocitne v těle psa své krásné spolužačky. Malý pes ovšem může často vidět i značně indiskrétní věci a nejinak tomu bude i v tomto ečči kousku. Uvidíme, co dalšího nám dokáže nabídnout…

 sdílet

 zdroj

Uzaki-čan v nové ukázce

Jak bylo již dříve oznámeno, anime Uzaki-čan wa asobitai! dostane druhou sérii. Nyní byl oznámen její podtitul, „Double“, a v nové upoutávce se představují nové postavy, které se v seriálu objeví. Všechny je pak máme pohromadě na přiloženém plakátu.

Dodejme jen, že tohoto pokračování bychom se měli dočkat v průběhu letošního roku.

 sdílet

 zdroj

Oznámena druhá sezóna Mušoku tensei

Během předpremiéry speciálního dílu anime Mušoku tensei: Isekai ittara honki dasu bylo v neděli oznámeno pokračování ve formě druhé řady.

Prozatím se jedná pouze o potvrzení přípravy, ale i tak se už nyní fanoušci tohoto populárního kousku mohou těšit na nové díly.

 sdílet

 zdroj

Bastard znovu v anime

Jedna z nejprodávanějších mang Bastard!! Ankoku no hakaišin se dočká nové adaptace. Dvacetičtyřdílná série se objeví na Netflixu v průběhu letošního roku. Ve zveřejněné ukázce zaznívá úvodní znělka, samotný sestřih pak vychází z prvních pěti epizod série.

Předlohová manga vycházela mezi lety 1988 a 2010 a celosvětově je v oběhu již na 30 milionů jejích výtisků.

 sdílet

 zdroj

Džudžucu kaisen se dočká druhé řady

Měsíc a půl po úspěšném uvedení Gekidžóban Džudžucu kaisen 0 do kin bylo na konci sobotního promítání oznámeno, že se fanoušci můžou v roce 2023 těšit na druhou řadu televizního anime. Oznámení nové řady uvedl seijú Enoki Džunja, představitel Itadori Júdžiho. Mangaka Akutami Gege k této události nakreslil ilustraci, na které děkuje čtenářům, divákům i celé produkci.

 sdílet

 zdroj

Čtvrtá řada Kingdom v příští sezóně

V pořadí už čtvrtá série anime Kingdom se začne vysílat od 9. dubna letošního roku, jak bylo ve středu oznámeno na oficiálních webových stránkách franšízy. Počet epizod ani další detaily prozatím zveřejněny nebyly.

 sdílet

 zdroj

Hrdina štítu 2 v nové ukázce

Druhá řada anime Tate no júša no nariagari se začne vysílat už za necelé dva měsíce. Vyšla proto nová ukázka s anglickými titulky, ve které se objevují nové postavy a v níž zaznívá úvodní znělka Bring Back od MADKID. Kromě toho bylo oznámeno, že se do týmu seijú připojí Hanazawa Kana jako Horai Ost.

 sdílet

 zdroj

Rok bezplatné mangy od MANGA Plus

Aplikace MANGA Plus od nakladatelství Shueisha slaví třetí výročí. Jako dárek si připravila pro své uživatele možnost přečíst si kompletní manga série v angličtině (pouze na první přečtení). Tato akce bude trvat rok. Dosud byly zadarmo dostupné pouze první tři a nejnovější tři kapitoly sérií. Služba nabízí více než 100 sérií (např. Džudžucu kaisen, Dr. Stone, Boruto, ONE PIECE) a je dostupná celosvětově kromě Japonska, Číny a Jižní Koreje.

 sdílet

 zdroj