Animovaná adaptace Honzuki no gekokujou

V pátek 8. března byla oficiálně oznámena animovaná adaptace knižní série Honzuki no gekokujou: Shisho ni naru tame ni wa shudan o erande iraremasen. Anime se dočkáme v podobě televizního seriálu, jehož datum premiéry zatím oznámeno nebylo. V hlavních rolích uslyšíme Iguchi Yuku známou například jako Yukimuru Aoi z Yama no susume a Hayamiho Shoua, jehož hlasem promlouval Toosaka Tokiomi ve Fate/zero. Série se dva roky po sobě umístila jako první v žebříčku Kono Light Novel ga sugoi!.

Série vypráví o knihomolce, která je po své smrti přenesena do jiného světa, kde se probere v těle pětiletého děvčete a s hrůzou zjišťuje, že knihy jsou velice vzácnou komoditou. A většina populace je stejně nedokáže přečíst. Je na naší hrdince, Maine, aby s tím něco udělala. Za předlohou stojí spisovatelka Kazuki Miya a kreslíř Shiina Yuu. Kazuki začala v roce 2013 titul publikovat na webové stránce Shousetsuka ni narou. V roce 2015 pak texty začal v tisku publikovat nakladatel TO BOOKS, který zatím vydal sedmnáct knih hlavní série a jeden vedlejší příběh. Společně s manga adaptací, která v současné chvíli čítá sedm svazků, se série dohromady prodalo přes milion výtisků. Původní webová serializace je již ukončena, v tisku byly zatím z pěti velkých dějových částí vydány čtyři.

Režie projektu se ujal Hongou Mitsuru, kterého můžeme znát ze seriálů Červánek a World Trigger. Jeho pravou rukou se stal Kawasaki Yoshiki, jenž působil jako epizodní režisér u anime Digimon Universe: Appli Monsters. Hlavní scénáristkou je Kunisawa Mariko, mezi jejíž práce patří scénáře k seriálům Hatsukoi Limited a Majimoji Rurumo. Na návrzích postav spolupracovali Yanagida Yoshiaki a Kaiya Toshihisa. První jmenovaný navrhoval postavy například také k OVA Spirit of Wonder, zatímco druhý se o ně postaral v případě OVA Hikyou tanken Fam & Ihrlie. Animační práce byly svěřeny studiu Ajiadou.

Zanechte komentář