Ookiku Furikabutte BD-box

V pátek 22. září došlo k oznámení, že anime Ookiku Furikabutte (v překladu „Velký nadhoz“) bude kompletně vydáno ve formě Blu-ray krabice. Informace byla zveřejněna na oficiálních stránkách anime. Produkční společnost Aniplex se tak rozhodla učinit u příležitosti desátého výročí, které animovaná adaptace stejnojmenné mangy slaví. Původní seriál čítající pětadvacet epizod se vysílal v roce 2007. O tři roky později na něj navázalo třináctidílné pokračování s podtitulem Natsu no Taikai-hen (v překladu „Letní turnaj“). Aktuálně osmadvacetisvazková předloha kreslířky Higuchi Asy je stále pravidelně publikována v měsíčníku Afternoon, který vydává nakladatelství Koudansha.

BD-box půjde do prodeje ve středu 24. ledna 2018. Zájemci za něj zaplatí 32 000 jenů (v přepočtu přibližně 6 300 Kč). Krabice bude obsahovat obě série dohromady čítající osmatřicet epizod. K nim se přidají dvě bonusové epizody, které původně vyšly pouze na DVD a v televizi se neodvysílaly. Dále budou v krabici přibaleny dva dříve samostatně vydané disky s hudební doprovodem, který složil Hamaguchi Shirou. Mezi bonusy patří také čisté titulkové sekvence, brožura a nově nahraný audio záznam s Yonagou Tsubasou a Nakamurou Yuuichim, představiteli dvou hlavních rolí. Přebal krabice nakreslí Yoshida Takahiko, jenž se u seriálu postaral o návrhy postav.

Režie obou sérií se ujal Mizushima Tsutomu, v jehož životopise lze nalézt anime jako xxxHOLiC a Genshiken. Hlavním scénáristou byl Kuroda Yousuke ze Studia Orphee, který pracoval i na anime Jormungand. Yoshida Takahiko nakreslil návrhy postav a zastal i povinnosti předního režiséra animace. Taniguchi Junichirou se postaral o animační režii akční složky. V případě pokračování mu byl na této pozici k ruce ještě Mitsunaka Susumu. Výpravu vedl Shibutani Yukihiro, zatímco barevnou paletu vybírala Satou Miyuki. Hlavním kameramanem byl Oidaira Suguru a střihačem Nishiyama Shigeru. Animační práce mělo na starost studio A-1 Pictures.

Hudební doprovod složil již zmíněný Hamaguchi Shirou, jenž se postaral i o soundtrack k anime Girls und Panzer. Hudební produkci vedl Aniplex s asistencí Sony Music Entertainment. Režii zvuku zastala Kikuta Hiromi. Vedle již zmíněných Yonagy Tsubasy a Nakamury Yuuichiho se v anime představili rovněž Taniyama Kishou, Fukuyama Jun, Sumi Kenichirou, Satou Yuudai, Kimura Ryouhei, Hayamizu Risa, Fukuen Misato, Shimono Hiro a další.

Zanechte komentář