Na co se těší redakce na podzim 2017

Na úvod se není třeba moc rozepisovat. Níže se můžete podívat na přehled televizních sérií, na které se těší naše redakce v nadcházející sezóně. Kompletní přehled všeho, co se objeví na podzim, naleznete na Anidb a je z čeho vybírat, jelikož na nás čeká skoro 60 sérií.

You Say
Kujira no Kora wa Sajou ni Utau(Píseň dětí velryb)
visual
Předlohou nadcházejícímu seriálu stojí stejnojmenná fantaskní manga kreslířky Umedy Abi. Adaptace svou situací i tvůrčím týmem slibuje mnohé. V první řadě studio J.C.Staff právě do tohoto projektu zřejmě vložilo nejvíce času i péče z celé své letošní nadílky. A o letošní projekt nejvyšší priority jde i v případě samotných tvůrců, jmenovitě režiséra Ishigura Kyouheie, scénáristky Yokote Michiko i vedoucího výpravy Mizutaniho Toshiharua. Nejistý je zatím postoj návrhářky postav Iizuky Haruko, která navrhovala postavy i pro souběžně se vysílající The Idolm@ster SideM. Kterému z projektů se bude věnovat více, proto zatím není zcela jisté. Hudební doprovod složil Tsutsumi Hiroaki a dle jeho slov lze soudit, že jde o jeden z jeho nejvypiplanějších a nejambicióznějších počinů. Tsutsumi prozradil, že se co nejvíce vyhýbal použití syntezátorů, aby zachoval čistý zvuk. Notná část soundtracku byla nahrána s berlínským orchestrem.
Mahou Tsukai no Yome(Mágova nevěsta)
intro_pic
Tato milá série nejdříve vyzkoušela vody jako tříepizodní OVA, na něž naváže plnohodnotný televizní sériál o čtyřiadvaceti epizodách. Ten z větší části zafinancovalo studio Production I.G a animuje jej jeho sesterská společnost Wit Studio. Production I.G si zajistila dostatečný produkční nadběh a v době premiéry první epizody by již měla být první polovina de facto hotova. WIT Studio by se tedy mohlo vyhnout svým tradičním problémům s plánováním pracovního vytížení, které u jeho projektů způsobují znatelné produkční zadýchávání již u prvních epizod. Na vyšších tvůrčích postech lze nalézt ověřené spolupracovníky WIT Studia, režiséra Naganumu Norihira, jenž se ujal i pozice hlavního scénáristy, a návrháře postav Katoua Hirotaku, který potvrdil, že jeho účast na projektu přesahuje návrhářské práce, a ujal se i povinností předního režiséra animace. Pro hudebního skladatele a pianistu Matsumota Junichiho jde o první velký projekt v anime sféře a bude zajímavé pozorovat, jak se s tímto úkolem popere. Nezbývá tedy než si užít pohádku.
Kekkai Sensen & Beyond
main
Úžasná první série těžila především ze skvělé režie Matsumoto Rie, která společně se scénáristou Furuyouem Kazunaem vytvořila silný a zábavný příběh vycházející z mangy Naitoua Yasuhira. Pokračování se však nachází ve složité situaci, jelikož došlo ke změně režiséra i scénáristy. Takayanagi Shigehito tak stojí před nelehkým úkolem nějak navázat na Matsumotinu práci. Scénáře se nově ujala Kamo Yasuko. Nová řada slibuje větší věrnost své předloze, ovšem především zde jsou slova tohoto typu spíše další smutnou připomínkou, že seriál již nerežíruje Matsumoto. Zbytek týmu však zůstal neobměněn. O návrhy postav a přední režii animace se opět postaral veterán studia Bones a skvělý animátor Kawamoto Toshihiro a fantastický hudební doprovod opět složil Iwasaki Taisei. Po animační ani hudební stránce by tudíž ani pokračování zklamat nemělo.
Garo: Vanishing Line
mainvisual02
Studio MAPPA si nedá říci a i na podzimní sezónu si připravilo tři současně běžící seriály. Nejzajímavějším z nich je Vanishing Line, u něhož bylo prozrazeno, že jde o další animované ztvárnění tokusatsu série Garo. Tentokráte se na režisérskou sesli posadila osoba nejpovolanější, korejská animátorská hvězda Park Seong-Hu. Park se postaral o ty nejlepší momenty prvního animovaného ztvárnění Garo a rovněž režíroval a animačně dohlížel na akční složku filmového pokračování Garo: Divine Flame. Návrhy postav i přední režii animace obstará solidní návrhář Kishi Tomohiro, hudební doprovod složí hudební studio MoNACA. Park Seong-Hu se však i se svým projektem nachází ve složité pozici. Studio je zaneprázdněno přebytkem souběžných produkcí, a je proto možné, že i tento seriál skončí v pekle nevýraznosti. Přesto by Parkova přítomnost měla zajistit minimálně několik silných a mistrně zpracovaných momentů. Doufám však, že se mu i přes obtíže podaří vytvořit celkově silný seriál.
Ximara
Shokugeki no Souma: San no Sara
mainvisual
Jakožto fanoušek (téměř) neporazitelného Soumy si samozřejmě nemohu nechat ujít třetí řadu. Tohle spojení shounenu, vaření a školní komedie mě baví a jsem zvědavá, jak si hlavní hrdina dál povede v boji proti školní elitě. A třeba tentokrát porazí i svého otce. Jak jsme psali v novince, do role Eriny se bohužel nevrátí Taneda Risa, věřím však, že tato změna anime neuškodí.
Just Because!
11_3
Za tímto originálním anime stojí dvojice autorů – kreslíř Himura Kiseki a autor light novel Kamoshida Hajime. Slibuje romantický školní příběh, který by se mohl stát příjemnou oddechovkou podzimní sezóny. Animace bude vznikat u relativně nezkušeného studia Pine Jam, ale snad to nebude na škodu. V současné sezóně pracovalo na anime Gamers!.
SiMiK
Shoujo Shuumatsu Ryokou(Poslední výprava dívek)
thumb_60591bbf-d3b6-45ff-b21d-585f6dbd0acf
Předloha sleduje život dvou dívek, které se plahočí sem a tam zničeným světem na své polopásové motorce Kettenkrad. Mezi největší starosti pro ně patří sehnání jídla a paliva pro jejich vozítko. Animace mangy, jejíž vzhled postav se ne zrovna dvakrát hodí pro podobně laděný příběh, se chopilo prověřené studio White Fox. Z propagačních materiálů to zatím vypadá, že se jim tón mangy podařilo zachytit dobře. Tvůrčí tým není zrovna zkušený, ale o žádné nováčky také nejde. Režisér Ozaki Takaharua působil jako kameraman, takže má zkušenosti s vizuálním vyprávěním, což by mohlo být pro anime přínosem. Hlavní scénárista Fudeyasu Kazuyuki doposud pracoval hlavně jako řadový scénárista na dílčích epizodách.
Inuyashiki
img_main
Mám rád Gantz, takže nemůžu opomenout novou adaptaci díla mangaky Okua Hiroyi. Zápletka v jistém smyslu vypadá hodně podobně jako u jeho staršího díla. Když si hlavní hrdina začne myslet, že se blíží konec jeho života, zasáhne ho oslepující světlo a dá mu sílu stát se hrdinou. Bohužel však není jediným, kdo tuto sílu dostal. Jedná se o druhé dílo zmíněné v tomto přehledu od studia MAPPA, oba režiséři pracující na sérii mají velké zkušenosti s CGI.
Mirator
Houseki no Kuni (Země drahokamů)
img_main
První zprávy o tomto anime se na povrch dostaly letos v květnu, nicméně do mého hledáčku se tato adaptace mangy dostala až v červnu, kdy jsme se dočkali první upoutávky. Ta mě totiž hned v prvních sekundách upoutala díky své animaci, pestrobarevnému prostředí a ztvárnění hlavních postav, drahokamů. Tak se totiž nazývá rasa přenádherných bytostí, která ve vzdálené budoucnosti bojuje o přežití proti měsíčňanům, kteří je chtějí zabít právě kvůli jejich kráse.

Zanechte komentář