Chladnokrevný Hózuki se vrací do televize

Že se seriál Hózuki no Reitecu dočká pokračování, víme od letošního března. Začátkem srpna doznaly oficiální stránky aktualizace, která zveřejnila nový tvůrčí tým, termín premiéry, propagační obrázek a písně doprovázející úvodní a závěrečné titulky. Televizního seriálu se dočkáme letos na podzim. Na dvě nové televizní reklamy se můžete podívat na konci článku. Hlasové obsazení se vrací z předchozí série včetně Jasumota Hirokiho v hlavní roli démona Hózukiho.

Režie se v případě nové série ujal Joneda Kazuhiro, mezi jehož projekty patří seriály Akacuki no Jona a Kabukibu!. Na pozici hlavní scénáristky se vrátila Gotó Midori, která pracovala i na Šingeki! Kjodžin Čúgakkó. Omacuri Džiró se nově postaral o návrhy postav, Macubara Rie se stala střihačkou. Animační produkce nyní probíhá pod střechou Studia DEEN, které dalo vzniknout titulům jako Tenši no Tamago nebo Šówa Genroku Rakugo Šindžú.

Hudební doprovod složila skupina TOMISIRO, jejímiž členy jsou Honzawa Naojuki a Kakegawa Jósuke. Ti skládali soundtrack k anime Isekai Šokudó a Rinne no Lagrange. Hudební produkci zaštiťuje společnost King Records a hlavním zvukařem se stal Hata Šódži. Píseň k úvodním titulkům společně nazpívá obsazení hlavních rolí, píseň k závěrečným titulkům pak seijú Uesaka Sumire.

Předlohou anime stojí stejnojmenná manga z pera kreslířky Eguči Nacumi. První svazek vyšel v roce 2011 a série doposud vydala na čtyřiadvacet knih. Svazek pětadvacátý půjde do prodeje 22. září. V roce 2014 se manga dočkala první televizní seriálové adaptace, kterou režíroval Kaburagi Hiro. Postavy navrhoval Kató Hirotaka a animační produkce mělo na starost WIT STUDIO. Bylo odvysíláno celkem třináct epizod, později byly k dalším svazkům mangy postupně přibaleny ještě čtyři.