Gundam se dočká další webové série

axisLetos v pátek 24. března byl oznámen další animovaný projekt nesoucí jméno Gundam. Došlo tak skrze otevření oficiální webové prezentace, která přetlumočila původní oznámení z akce AnimeJapan 2017. Netrvalo dlouho a stránky doplnily, o jaké dílo se jedná, jeho formát, délku, datum premiéry, tvůrčí tým i hlasové obsazení. Jedná se tedy o adaptaci webového románu nazvaného Kidou Senshi Gundam: Twilight AXIS, za nímž stojí spisovatel a scénárista Nakamura Koujirou. Animovaná adaptace bude čítat šest epizod, které budou postupně zveřejňovány skrze online „Gundam Fan Club“ služby studia Sunrise. Každá z prvních pěti epizod bude dlouhá tři minuty, zatímco epizoda závěrečná stopáž prodlouží na osm minut. Úvodní epizody se dočkáme 23. června, další epizody budou následovat vždy ob týden.

Režie, scénáře, návrhů postav, mechanických návrhů i animační režie se ujal korejský animátor Kim Se-Jun, jenž na sebe upozornil především v seriálech Kidou Senshi Gundam AGE a Kidou Senshi Gundam Build Fighters. S mechanickými návrhy a animační režií mu pomůže animátor Abe Shingo, mezi jehož úspěchy patří rozsáhlé animační práce na Tengen Toppa Gurren Lagann a Star Driver: Kagayaki no Takuto. Vedoucím výpravy se stal Nakamura Hideki. Barevnou paletu vybírala Abe Nagisa. Střih má na starosti Nii Kazuhiro. Animační práce jsou pochopitelně v rukou studia Sunrise.

Hudební doprovod složil Oomama Takashi, který má v anime sféře doposud na svědomí pouze hudbu k seriálům Joukamachi no Dandelion a Phantasy Star Online 2 The Animation. Fujino Sadayoshi se postará o režii zvuku. V hlavních rolích se představí Shimizu Risa a Sakaguchi Shuuhei. Ty doplní Ono Daisuke a Masuda Toshiki.

Děj původní webové knihy i její adaptace se odehrává několik měsíců po rozuzlení Kidou Senshi Gundam Unicorn. Vědkyně Arlette Armaj a testovací pilot Danton Haireg, oba původem ze Zeonu, se vydávají prozkoumat poničenou základnu na asteroidu nacházejícím se mimo zemský orbit. Bandai má již nyní připraveny dvě modelářské sady, s kterými si zájemci složí dva z mechů, které budou v seriálu figurovat. Níže se můžete podívat na upoutávku.

Zanechte komentář