Bungó Stray Dogs na filmových plátnech

bungou-gekijouV průběhu února došlo k oznámení, že animovaná adaptace mangy Bungó Stray Dogs bude rozšířena o nový film. O projektu se poté dlouho mlčelo, až nyní nastala změna a oficiální webová prezentace zveřejnila podrobnosti. Snímek ponese název „Bungó Stray Dogs DEAD APPLE“ a do kin má vstoupit v průběhu příštího roku. Na plakát filmu se můžete podívat vlevo, zatímco prvotní upoutávku, již vytvořilo studio 10GAUGE, přikládáme na konci článku.

Na režisérskou sesli se vrací Igaraši Takuja, jenž se podílel na seriálech Odžamadžo Doremi, Ašita no Nadja a Soul Eater. Scénář sepsal Enokido Jódži, jemuž asistoval autor předlohy Asagiri Kafka. Arai Nobuhiro nakreslil návrhy postav a ujal se i povinností předního režiséra animace. Katagai Fumihiro nakreslil mechanické návrhy jako učinil i pro nadcházející letní anime Princess Principal. Výpravu vede Kondó Jumiko, které asistuje Kumano Hacumi. Barevnou paletu vybírala Gotó Jukari. Hlavním střihačem se stal Nišijama Šigeru. Animační práce má v rukou studio Bones.

V hlavních rolích se vracejí Uemura Júto, Mijano Mamoru, Ono Kenšó a Tanijama Kišó. Hudební doprovod složí Iwasaki Taku, jehož tvorbu jsme slyšeli v dílech jako R.O.D, Ruróni Kenšin: Meidži Kenkaku Romantan – Cuioku-hen a Tengen Toppa Gurren Lagann. Zvukovou režii má pod taktovkou Wakabajaši Kazuhiro. Film do kin uvede Kadokawa ANIMATION, která připravuje i film No Game No Life Zero.

V hlavních rolích se představují postavy, které jsou odrazy převážně japonských spisovatelů. Ti se však ve světě, o němž manga vypráví, nevěnují ani tak psaní jako spíše vyšetřování záhad ve vlastní detektivní agentuře. A kdyby se náhodou dostali do nebezpečí, je každý spisovatel obdařen odlišnou zvláštní schopností. Můžeme se těšit na jména jako Dazai Osamu, Nakadžima Acuši, Edogawa Rampo, Mijazawa Kendži, Akutagawa Rjúnosuke, a další.