Bungou Stray Dogs na filmových plátnech

bungou-gekijouV průběhu února došlo k oznámení, že animovaná adaptace mangy Bungou Stray Dogs bude rozšířena o nový film. O projektu se poté dlouho mlčelo, až nyní nastala změna a oficiální webová prezentace zveřejnila podrobnosti. Snímek ponese název „Bungou Stray Dogs DEAD APPLE“ a do kin má vstoupit v průběhu příštího roku. Na plakát filmu se můžete podívat vlevo, zatímco prvotní upoutávku, již vytvořilo studio 10GAUGE, přikládáme na konci článku.

Na režisérskou sesli se vrací Igarashi Takuya, jenž se podílel na seriálech Ojamajo Doremi, Ashita no Nadja a Soul Eater. Scénář sepsal Enokido Youji, jemuž asistoval autor předlohy Asagiri Kafka. Arai Nobuhiro nakreslil návrhy postav a ujal se i povinností předního režiséra animace. Katagai Fumihiro nakreslil mechanické návrhy jako učinil i pro nadcházející letní anime Princess Principal. Výpravu vede Kondou Yumiko, které asistuje Kumano Hatsumi. Barevnou paletu vybírala Gotou Yukari. Hlavním střihačem se stal Nishiyama Shigeru. Animační práce má v rukou studio Bones.

V hlavních rolích se vracejí Uemura Yuuto, Miyano Mamoru, Ono Kenshou a Taniyama Kishou. Hudební doprovod složí Iwasaki Taku, jehož tvorbu jsme slyšeli v dílech jako R.O.D, Rurouni Kenshin: Meiji Kenkaku Romantan – Tsuioku-hen a Tengen Toppa Gurren Lagann. Zvukovou režii má pod taktovkou Wakabayashi Kazuhiro. Film do kin uvede Kadokawa ANIMATION, která připravuje i film No Game No Life Zero.

V hlavních rolích se představují postavy, které jsou odrazy převážně japonských spisovatelů. Ti se však ve světě, o němž manga vypráví, nevěnují ani tak psaní jako spíše vyšetřování záhad ve vlastní detektivní agentuře. A kdyby se náhodou dostali do nebezpečí, je každý spisovatel obdařen odlišnou zvláštní schopností. Můžeme se těšit na jména jako Dazai Osamu, Nakajima Atsushi, Edogawa Rampo, Miyazawa Kenji, Akutagawa Ryuunosuke, a další.

Zanechte komentář