Přehled letních televizních anime sérií 2016

Rok se s rokem sešel a přišlo další horké léto. Nejlepší je strávit prázdninové dny u vody, ale správný fanoušek anime si nenechá ujít nejen pokračování svých oblíbených anime, ale také využije letní zahálky ke sledování nových počinů. Premiéry prvního letního anime se dočkáme již v úterý 28. června, přinášíme vám tedy přehled toho, na co se můžete v létě těšit.

Tentokrát se do přehledu dostalo 47 sérií, přičemž posledních pět se řadí mezi krátkostopá anime. V přehledu lze nalézt mnoho pokračování i nových kousků, takže si každý přijde na své. Jako každou sezónu, zahrnuty jsou pouze televizní série, nedočtete se o žádných OVA, filmech či speciálech. Kromě zmíněných anime na televizních obrazovkách zůstávají z jarní sezóny Re: Zero Kara Hadžimeru Isekai Seikacu, KUROMUKURO, DžoDžo no Kimjó na Bóken: Diamond wa Kudakenai, Gjakuten Saiban: Sono „Šindžicu“, Igi Ari!, Kjókai no RINNE 2, Enride a CoCO & NiCO.

Na co se těší japonští otaku? Podle ankety na serveru Charapedia, které se zúčastnilo 10 tisíc hlasujících, se na prvním místě umístilo oblíbené Love Live! Sunshine!!, následované pokračováním úspěšného anime Šokugeki no Sóma: Ni no Sara. Třetí místo v hlasování obsadilo Saiki Kusuo no Psi-nan.

A na co se těší pro změnu členové redakce, si můžete přečíst níže.

You Say: Podívám se na sportovní DAYS, sic je jeho předloha dějově slabá, avšak tvůrčí tým adaptace slibuje poměrně dynamickou podívanou. Snad se jim produkce nerozpadne v rukou. Vedle toho se jistě předvedou Tačikawa Juzuru a Kameda Jošimiči u anime Mob Psycho 100. Na jednu stranu je škoda, že Kameda odmítl pozici předního režiséra animace, avšak právě to mu na stranu druhou poskytne více času na animaci samotnou. A samozřejmě nesmím opomenout Hamasakiho orange.
Mirator: Letní sezóna vypadá slibně, vlastně mi podle dostupných informací přijde jako nejlepší sezóna za několik posledních let. Na 100 % rozkoukám dvě anime. Prvním z nich je Mob Psycho 100, neboť předloha pochází od ONE (autor One Punch Mana), anotace je vcelku zajímavá a navíc za tím stojí studio Bones. 91Days se mi rovněž docela zamlouvá, anotace i upoutávka jsou zajímavé. Krom toho se jedná o originální anime, takže se (snad) není třeba bát šíleného cliffhangeru na konci série. Nicméně dále je zde asi pět dalších sérií, které mě něčím zaujaly, a pokud bude dost času, tak je určitě rozkoukám (a snad i dokoukám).
Ximara: Z letní sezóny se těším především na pokračování příběhu o mladém kuchaři Sómovi a jeho největší rivalce Erině. Rozhodně si nenechám ujít prequel k Barakamonu, tedy konkrétně anime Handa-kun. Anime adaptace vizuální novely Danganronpa mě před tenkrát před mnoha sezónami celkem bavila, nyní je však otázkou, jak se poperou s návazností na VN pro ty, kteří hru nehráli. Vyzkouším také originální počin 91Days a pravděpodobně ještě orange.

Pokud budete mít nějaké připomínky k přehledu, uvítáme vaše názory v komentářích.

186710 Fukigen na Mononokean

Pierrot Plus
Protagonista příběhu, Ašija, strávil svých prvních sedm dní na střední škole ne zrovna šťastně – musel být hospitalizován. Důvodem byl přízrak, který ho posedl. Aby zase mohl žít normální život, požádal o pomoc majitele malé čajovny Mononokean.
187582 Momokuri

Satelight
Šestadvacetiepizodní seriál byl již postupně zveřejněn skrze web společnosti comico. V létě se ovšem dočká televizní premiéry, a to na televizní stanici Tokyo MX. Anime vypráví o školní lásce mezi dívkou Kuriharou Juki a chlapcem Momocukim Šinjou.
187489 BERSERK (2016)

Millepensee, GEMBA
Nový seriál naváže tam, kde předchozí filmová trilogie skončila – totiž v okamžiku, kdy se Guts chopil meče Drakobijce a vydal se vstříc nebezpečí apoštolů. Jenomže zabíjet démony není procházka růžovým sadem, o čemž se ostatně přesvědčil i bojovník sám. Avšak duši planoucí touhou po mstě sotva zastaví trocha utrpení.
187576 ReLIFE

TMS Entertainment
Kaizaki Arata po třech měsících opustil své zaměstnání a teď se mu nedaří najít nové. Když už má sedmadvacetiletý muž po dalším nevydařeném pohovoru všeho po krk, tak se mu znenadání naskytne neuvěřitelná příležitost znovu prožít jeden rok na střední škole. A takovou možnost by byla škoda zahodit.
187368 Rewrite

8bit
Rewrite se odehrává ve fiktivním městě Kazamacuri, kde díky rozsáhlému zalesňování a výsadbě stromů civilizace a příroda vzájemně koexistují. Půlka města je tak zarostlá stromy a vegetací. Hlavním hrdinou je středoškolák Tennódži Kotaró, který se zajímá o tajemné tvory žijící v lesích kolem města a tráví čas s pěti dívkami, s nimiž podniká okultní výzkum společnosti na jejich škole. A zatím co se tato šestice baví řešením nejrůznějších nadpřirozených záhad, se kolem nich postupně mezi Gaiou a Strážci vyostřuje konflikt, ve kterém hraje klíčovou roli záhadná dívka Kagari.
187426 Šokugeki no Sóma: Ni no Sara

J.C.Staff
Chlapec Jukihira Sóma společně se svým otcem provozuje malou restauraci. Sóma by rád časem její vedení převzal, avšak jeho otec po něm nejdříve požaduje, aby vystudoval elitní kulinářskou školu, kterou dokončí necelých 10 % studentů. Jaké strasti ho během prvního ročníku potkávaly, jsme se dozvěděli loňské léto v první sezoně, jež byla zakončena velkým soubojem mezi studenty. Sómovým cílem stále zůstává nejen dostat se mezi elitní desítku studentů, ale především porazit svého otce v kulinářské bitvě. Povede se mu to?
186114 Love Live! Sunshine!!

Sunrise
Když studio Sunrise dělalo na první Love Live!, nemělo ani tušení, že jim z projektu podaří vybudovat natolik silnou značku. Po mnoha singlech, albech, vystoupeních, seriálech a filmu původní dívčí skupiny nadešel čas předat žezlo nové krvi.
186727 Hacukoi Monster

Studio Deen
Příběh začíná přestěhováním čerstvé středoškolačky Nikaidou Kaho na ubytovnu v Tokiu. Zde se díky neznámému chlapci jen těsně vyhne srážce s autem a do zachránce se okamžitě zamiluje. Její zamilovanost nicméně netrvá dlouho, neboť při dalším setkání zjistí, že její idol chodí teprve do páté třídy základní školy.
186640 B-PROJECT: Kodó*Ambitious

A-1 Pictures
Sumisora Cubasa právě nastupuje do společnosti Gandala Music, kde dostane na starosti uskupení B-PROJECT, které sestává ze tří menších skupin chlapeckých idolů – Kitakore, THRIVE a MooNs. Každý člen je úplně jiný, ale je potřeba, aby spolu vycházeli. Dokáže Cubasa zvládnout partu kluků, nebo se tento ukáže být nad její síly?
187632 DAYS

MAPPA
Nový fotbalový příběh se věnuje dvojici chlapců – Cukamoto Cukuši a Kazama Džin. První jmenovaný postrádá nadání, což ovšem nahrazuje neutichajícím zápalem pro hru, zatímco druhý je vypočítavý fotbalový génius. Jejich setkání změní stav věcí pro oba z nich a dost možná pro celý japonský středoškolský fotbal.
187329 Arslan Senki: Fúdžin Ranbu

LIDENFILMS
Korunní princ království Pars se ocitl v nezáviděníhodné situaci – jeho armáda padla, otec byl zajat, hlavní město říše padlo do rukou útočníkům a jediný, na koho se může spolehnout je věrný rytíř Darjún. Princi Arslanovi tak nezbývá nic jiného, než najít hrst schopných spojenců a pokusit se takticky dobít nazpět své město, svou říši i svůj lid.
184535 Tales of Zestiria: The Cross

ufotable
V zemi Glenwood od pradávných časů udržovali řád tajemní serafíni, kteří se však po mnoha letech stáhli do ústraní. Ovšem přijali mezi sebe osiřelé lidské dítě, které pojmenovali Sorey. Již vyrostlý chlapec se jednoho dne vydá i se svým serafínským přítelem Mikleem do prastaré zříceniny, kde se poprvé setká s dalším člověkem – dívkou Alishou. Jejich setkání rozhýbe události, které povedou k Soreyově odchodu ze serafínské vesnice a časem i k jeho snaze o záchranu světa.
184497 orange

Telecom Animation Film
Všichni něčeho litujeme. Kdo by tedy nevyužil šance změnit minulost? Život se šestnáctileté Takamiji Naho změní od základů ve chvíli, když objeví dopis od svého dvacetisedmiletého já. V něm se totiž píše, že se zanedlouho v její třídě objeví nový žák, Naruse Kakeru, na kterého si musí dávat pozor. Ale proč? Naho se musí rozhodnout, jak s dopisem a jeho záhadným varováním naloží a co to znamená nejen pro její, ale i pro Kakerovu budoucnost.
187171 Saiki Kusuo no Psi-nan (2016)

J.C.Staff
Saiki Kusuo se narodil s nadpřirozenými silami, které dle libosti využívá k tomu, aby si ulehčil nesnadnou situaci. Jednoho dne chlapec však nechtěně přitáhne pozornost médií. Rozhodne se proto, že už své schopnosti nebude používat před ostatními lidmi. Jenomže zkuste si to dodržet, když jste na střední a každý den se kolem vás dějí všelijaké šílenosti, které si říkají o nějaký ten zásah shůry… nebo od Kusuoa.
183138 Pazudora X

Studio Pierrot
Velice populární herní série Puzzle & Dragons nejen pro přenosnou herní konzoli Nintendo 3DS se dočká své animované adaptace v podobě seriálu Pazudora X. Přepracování hry si vzalo na starost Studio Pierrot.
184558 NEW GAME!

Doga Kobo
Hlavní hrdinka příběhu Suzukaze Aoba úspěšně ukončila střední školu a rozhodla se, že se stane zaměstnankyní herní vývojářské firmy, která stála za její nejoblíbenější hrou. Příběh sleduje, jak se jakožto výtvarnice snaží prosadit na pracovišti a vycházet s ostatními zaměstnanci.
187336 Amaama to Inazuma

TMS Entertainment
Středoškolský učitel Inuzuka Kóhei dělá, co může, aby řádně vychoval svou dceru Cumugi, když je na to po smrti své ženy sám. Naneštěstí je Kóhei otřesný kuchař, a tak se musí dvojice často smířit s kupovanou večeří. Shoda okolností svede Inuzukovi dohromady s Kóheiovou studentkou Iidó Kotori, která jako zdatná kuchařka možná bude schopná pro dvojčlennou rodinku něco udělat.
184557 D.Gray-man HALLOW

TMS Entertainment
D.Gray-man se vrací a s ním i hordy démonů, které je třeba vymýtit. Jenomže ono nikdy není nic tak prosté, jak se na první pohled zdá. Z někdejších nepřátel se mohou stát partneři a někdo to může hrát na obě strany. Zjistí Allen Walker, komu může věřit a nezapomene na svůj původní cíl?
187101 Taboo-Tattoo

J.C.Staff
Protagonistou příběhu je žák druhého stupně základní školy jménem Seigi. Ten mezi svými vrstevníky vyniká tím, že se od malička věnuje bojovým uměním a snaží se ochraňovat slabé a bezmocné. Jednoho dne tak ochrání bezdomovce proti mladým výtržníkům, za což se mu bezdomovec odvděčí záhadným tetováním na dlaň. Tetování však vůbec není obyčejné; jde o tajnou zbraň, která dává našemu protagonistovi nadpřirozené schopnosti, přičemž její zásadní nevýhodou je fakt, že ji chce získat plno lidí. Seigi se tak dostává do boje o svůj vlastní život, v němž, aby obstál, musí využít jak své znalosti bojových umění, tak i nově nabyté schopnosti z tetování.
187483 Cheer Danši!!

Brain’s Base
Seriál adaptuje stejnojmennou románovou předlohu spisovatele jménem Asai Rjó. Jeho dílo vyšlo v roce 2013. Ve středu dění stojí parta vysokoškolských roztleskávačů. Vedle anime se kniha dočká i manga adaptace od kreslíře Kondóa Keničiho. Autor původních návrhů postav Asada Hirojuki stojí za mangami I’ll a Tegami Bači, které se obě dočkaly animovaných adaptací.
186927 SERVAMP

Brain’s Base
Za předlohou stojí kreslíř Tanaka Strike. Děj se soustředí na Širotu Mahirua. Jednoho dne mu zkříží cestu kocour Kuro, který patří mezi služebníky upírů. K Mahiruově nelibosti se sám zaplete do pradávného konfliktu mezi upíry a lidmi.
184892 Masó Gakuen HxH

Production IMS
Hida Kizuna vládne schopností HHG, což ale není žádná výhra, jelikož Kizuna není sám o sobě příliš silný. Na žádost své sestry se ovšem rozhodne přihlásit na akademii Ataraxia. V tu chvíli ještě netuší, že jeho hlavním posláním na škole bude dělat s tamními dívkami bojovnicemi všelijaké prasečinky. Kizuna má totiž ještě jedno nadání – skrze intimnosti dokáže pozvednou ducha i schopnosti dívek. A když je v sázce osud světa, musí jít cudnost dívek bojovnic stranou stejně jako svědomí jednoho mladíka.
185170 Scared Rider XechS

Satelight
Svět napadli mimozemšťané. Aby se jim lidé ubránili, vytvořili jednotku Scared Rider. Nicméně i přes nebojácnost členů jednotky byla již pětkrát kompletně vyhlazena. Lidé se ale nevzdali a vytvořili šestou jednotku s názvem Scared Rider XechS, jenž je složena z pěti mužů. Každá jednotka potřebuje svoji motivaci, aby přinášela co nejlepší výsledky, a Scared Rider XechS není výjimkou. Na scénu proto vstupuje protagonistka Asagi Akira, která se o to má postarat.
186495 Fate/kaleid liner PRISMA☆ILLYA 3rei!!

Silver Link
Další z řady pokračování anime Fate/kaleid liner PRISMA☆ILLYA, které vychází ze stejnojmenné mangy kreslíře Hirojamy Hirošiho. Režie se již tradičně ujme Ónuma Šin v animačním studiu Silver Link.
187484 Cukiuta. The Animation

Studio Pierrot
Jaké by to bylo, kdyby se kalendářní měsíce zhmotnili jako krásní chlapci a ještě k tomu s nadáním zpěvu? To se dozvíte v animovaném seriálu Cukiuta, které je rozšířením projektu, jehož hlavní doménou prozatím byla hudba a dějová CD.
187363 Mahó Šódžo? Naria☆Girls

Bouncy
Děvčata Urara, Hanabi a Inaho chtějí dosáhnout slávy a už mají vymyšlený neprůstřelný plán – vytvoří dvanáctidílný animovaný seriál, v jehož hlavních rolích se samy objeví jako trojice magických dívek. Teď zbývá jenom nápad realizovat a úspěch je zaručen.
184532 Regalia: The Three Sacred Stars

Actas
Sestry Jui a Rena si v poklidu nerušeně žijí v císařství Enastria. Jednoho dne ovšem říši napadné záhadná robotická jednotka. Pro dívky se v tom okamžiku všechno změní a na povrch začnou vystupovat dvanáct let staré vzpomínky na záhadu, kterou se nikdy nepodařilo rozluštit.
186391 Handa-kun

Diomedea
Handa-kun dějově předchází Barakamonu, přesněji se odehrává šest let před tím, co se umělec Handa Seišú přestěhuje na ostrov Gotó. Handa je stále středoškolák, avšak úspěchy v kaligrafii mu padají do klína jako nic. Se spolužáky to tak snadné nebude, jelikož na Handu čeká jedno nedorozumění za druhým.
187102 Kono Bidžucubu ni wa Mondai ga Aru

Feel
Příběh mangy je zasazen do výtvarného kroužku na základní škole, který je plný problémových lidí. Mezi ně patří patří génius na kreslení obličejů, jehož jediným cílem je nakreslit perfektní 2D nevěstu, neustálá potížistka, co má peněz na rozhazování, a celé to završuje vedoucí kroužku, který akorát pravidelně usíná.
187366 Binan Kókó Čikjú Bóei Bu Love! Love!

Studio Comet
Pokračování loňského seriálu Binan Kókó Čikjú Bóei-bu Love!, v němž se parta středoškolských povalečů snažila na žádost sličné dívky zachránit planetu Zemi. Nesplnitelný úkol? Možná, ale co kdyby se parta kluků dokázala pomocí lásky proměnit v magické chlapce s nadpřirozenými silami?
187056 Amanču!

J.C.Staff
Anime představí členky potapěčského kroužku na střední škole ve městě Itó. Omladina bude pronikat nejen do tajů moře, ale taktéž dospívání. Kreslířka Amano Kozue, jež stojí za předlohou, je také autorkou mangy Aria, která se dočkala několika úspěšných animovaných adaptací.
184119 Nedžimaki Seirei Senki: Tenkjó no Alderamin

MADHOUSE
Svět se nachází v rozvratu, když vyvstane válečný konflikt mezi císařstvím Katvarna a republikou Kioka. Na straně císařství se objevuje mladík jménem Ikta, jenž se i přes své záletnictví a lenost stane jedním z vojevůdců. To je však prozatím hudbou budoucnosti, jelikož v současné chvíli se Ikta teprve připravuje na složení armádních zkoušek.
184410 91Days

Šuka
Seriál bude vyprávět o dvou mužích. Nerovi, který je na cestě stát se mafiánským bossem, a Aviliovi, jenž se snaží pomstít svou rodinu. Aviliovým cílem je právě Nero. Anime je první originální produkcí stále mladičkého studia Šuka.
187283 Time Travel Šódžo: Mari Waka to 8-nin no Kagakuša-tači

Wow World
Seriál vychází z knihy spisovatele a učitele Itakury Kijonobua, která popisuje objevy spjaté s magnetismem a elektřinou. Anime zrežíruje Jamasaki Osamu, jenž stojí za adaptacemi vizuální novely Hakuóki.
187505 Hitori no Šita: The Outcast

Emon
Čchou Soran vede běžný studentský život. Jednou se prochází po hřbitově v malé vesničce, když jej zničehonic napadnou zombie. Když si myslí, že už je s ním konec, objeví se záhadná dívka s mečem, zachrání ho a zmizí. Jak tento divný zážitek změní hlavnímu hrdinovi život?
180458 Qualidea Code

A-1 Pictures
Příběh se odehrává na Zemi, která byla před několika desítkami let napadena záhadnými nepřáteli, jež jsou označováni jako Neznámí. Několik dětí bylo evakuováno do speciálního zařízení, v němž byly následně uspány. Když se děti o pár let později probudily, zjistily, že získaly různé nadpřirozené schopnosti. Aby ubránily svět před Neznámými, kteří přicházejí z Tokijského zálivu, rozhodly se vytvořit obranu v mnoha japonských městech.
184533 Ange Vierge

Silver Link
Předlohou k anime je sběratelská karetní hra, jež se dostala na japonský trh v roce 2013. Odehrává se ve světě, kde byly z ničeho nic otevřeny portály do jiných světů, což značilo blížící se zánik Země. Společně s tím byla v několika dívkách probuzena magická moc, kterou musí použít k záchraně světa. A aby tyto dívky měly dostatek prostoru pro zlepšování svých schopností, vznikla pro ně speciální akademie na ostrově v Pacifiku.
187635 Danganronpa 3: The End of Kibógamine Gakuen – Mirai Hen

Lerche
Mirai Hen navazuje na příběh vizuální novely Danganronpa 2: Sajonara Zecubó Gakuen. Makoto Naegi, který kdysi bojoval proti Džunko, je v podezření ze zrady nadace Budoucnost. Členové nadace, včetně jeho přátel Kjóko Kirigiri, Aoi Asahina a Jasuhiro Hagakure, mají rozhodnout o jeho trestu. Všichni jsou však chyceni Monokumou, který odstartuje „závěrečné zabíjení“. Makoto s ostatními musí najít zrádce ve vlastních řadách, který má v úmyslu všechny zabít, než budou sami zabiti jedem na časovou spoušť.
187478 Active Raid: Kidó Kjóšúšicu Dai Hači Gakari – 2nd

Production IMS
Druhá polovina seriálu zasazeného do Tokia budoucnosti, jehož čtvrti čelí úpadku a zvýšené kriminalitě. S tím se snaží něco udělat policejní složky, které do nejhorší tokijské oblasti přidělí osmou jednotku Útvaru pro veřejnou bezpečnost. Její členové dostanou od vyšších autorit povoleno pro potírání zločinu využít mechanické zbroje zvané Willware.
187477 Mob Psycho 100

Bones
Kagejama Šigeo dokázal od útlého věku ohýbat lžíce a pohybovat předměty, aniž by se jich dotýkal. Postupem času však začal své zvláštní schopnosti užívat méně a méně. Chtěl se tak vyvarovat negativních reakcí, které u lidí vyvolávaly. Šigeo nyní navštěvuje osmý ročník základní školy, chtěl by vést obyčejný život a rád by se skamarádil se spolužačkou Cubomi. Na nic z toho však chudák kluk dost možná nebude mít vůbec čas, jelikož se jeho směrem řítí kopa potíží.
187634 Danganronpa 3: The End of Kibógamine Gakuen – Zecubó Hen

Lerche
Zecubó Hen vypráví příběh před událostmi vizuální novely Danganronpa 2: Sajonara Zecubó Gakuen. Sleduje, co se stane Hadžime Hinatovi a jeho třídě před „největší, nejstrašlivější a nejtragičtější událostí v lidských dějinách“.
187330 Battery

Zero-G
Nadhazovač Harada Takumi se právě přestěhoval do jistého města v prefektuře Okajama. Takumi začíná pozbývat důvěry ve své nadhazovačské kvality, ovšem jeho spolužák, chytač Nagakura Gó, je jiného názoru. Oba kluci se tak rozhodnou pokračovat v baseballu.
187331 Bananja

TMS Entertainment
Maskot Bananja (banánová kočka) společnosti Q-Lia se dočká vlastní animované adaptace v podobě krátkých epizodek.
181935 Show by Rock!! Short!!

Bones
V Midi City jsou nejmocnější ti, kteří dokáží svou hudbou okouzlit masy. Protagonistkami jsou členky skupiny Plasmagica, které se chtějí dostat mezi hudební špičku. Vedoucí skupiny je Cyan, jež se obléká ve stylu gothic lolita a která na první pohled zaujme svými kočičími oušky. Mezi další členky patří například Čuču s králičíma ušima, na mobilu závislá Retoree nebo mimozemská ovce Moa. Společně soupeří s ostatními skupinami, které rovněž mají svůj unikátní styl.
185960 Fudanši Kókó Seikacu

EMT Squared
Sakaguči Rjó je úplně obyčejný středoškolák… tedy až na to, že miluje homoerotickou mangu s chlapci. Dokáže si v tomto komediálním příběhu najít své místo ve světě?
187488 OZMAFIA!!

Creators in Pack TOKYO
Jen co se Scarlet objeví v nové škole, hned se dostane do problémů. Nastěstí ho včas zachrání trojice Caramia, Kyrie a Axel. Jak to s chlapci bude dál, se dozvíte v tomto seriálu, který vychází ze stejnojmenné hry pro dívky.
186537 Onara Goró

ILCA
Onara Goró je prd, a to doslova. Seriál bude sledovat, jak dokáže Goró vyřešit problémy způsobem, kterého je schopen jenom prd.
zdroj:   Charapedia