Nový projekt studia MAPPA

img_mainVe středu 23. března došlo ke spuštění oficiálních stránek blíže nespecifikovaného projektu s názvem Yuri!!! on Ice. Web nesl pouze informaci, že půjde o spolupráci mangaky Kubo Mitsurou, režisérky Yamamoto Sayo a animačního studia MAPPA. Bližší informace byly zveřejněny na akci AnimeJapan2016, která se konala tento víkend. Půjde o televizní seriál s neupřesněným datem premiéry. Na první propagační obrázek se můžete podívat vlevo, zatímco na první upoutávku dole pod článkem.

Na režisérskou sesli se usadila Yamamoto Sayo, která se podílela na anime Michiko to Hacchin a Lupin the Third: Mine Fujiko to Iu Onna. Kubo Mitsurou se podepsala pod příběhem a původními návrhy postav. Za námětem stojí obě zmíněné autorky. Yamamoto Sayo se ujala přepsání děje do podoby scénáře. O překreslení návrhů postav pro animátory se postaral Hiramatsu Tadashi, který dělal i na Kareshi Kanojo no Jijou a Kiseijuu: Sei no Kakuritsu. Animační práce si vzalo na starost studio MAPPA.

Hudební doprovod složí Umebayashi Tarou a Matsushiba Taku. První zmíněný dělal například na anime Space Dandy, druhý přispěl k herní sérii Youkai Watch. Hudebním producentem se stal Tominaga Keisuke, který pracoval na seriálech Space Dandy a Zankyou no Terror. Všichni tři patří do společnosti PIANO.

V hlavních rolích se představí Toyonaga Toshiyuki, Suwabe Junichi a Uchiyama Kouki jako Katsuki Yuuri, Viktor Nikiforof a Jurij Plisetsky. Ústředním tématem anime seriálu je, jak jste z obrázků již jistě poznali, krasobruslení. Autorky Yamamoto a Kubo na realizaci pracovaly čtyři roky. Při svých přípravách navštívily Brazílii, Rusko i Peking. Kubo, známá například pro svou mangu Again!!, vytvořila dohromady přes devět set stránek konceptů, návrhů a scénáře. Na seriálu se jako odborný poradce a choreograf podílí krasobruslař Miyamoto Kenji.

Zanechte komentář