Chystá se adaptace mangy Days

daysNadcházející číslo týdeníku Shounen Magazine, jejž publikuje nakladatelství Koudansha, oficiálně zveřejní informaci o chystané animované adaptaci jedné ze svých sérií. Jde o sportovní mangu zvanou DAYS, za níž stojí autor i kreslíř Yasuda Tsuyoshi. Období premiéry zatím přiblíženo nebylo a ani o hlasovém obsazení nevíme nic konkrétního. Otevřeny však byly oficiální stránky a stejně tak twitterový účet. Stránky nabídly první propagační obrázek, který přikládáme na konci článku.

Na režisérském postu se představí Uda Kounosuke, který má na kontě seriály One Piece a Ginga e Kickoff!! Návrhy postav obstará Nakazawa Kazuto, jenž dělal na Sarai-ya Goyou a Zankyou no Terror. Hudební doprovod složí Ike Yoshihiro, jehož tvorbu jsme mohli slyšet v Kamichu! a Shingeki no Bahamut: Genesis. O režii zvuku se postará Mima Masafumi, jako i v případě Ushio to Tora a Paprika. Produkci zaštiťuje animační studio MAPPA.

Yasudova nejnovější série začala vycházet v roce 2013 a doposud vydala materiálu na třináct svazků. Manga byla nominována v 39. ročníku Cen nakladatelství Koudansha v kategorii mangy pro chlapce. Ve středu dění fotbalového příběhu stojí dvojice chlapců – Tsukamoto Tsukushi a Kazama Jin. První jmenovaný postrádá nadání, což ovšem nahrazuje neutichajícím zápalem pro hru, zatímco druhý je vypočítavý fotbalový génius. Jejich setkání změní stav věcí pro oba z nich a dost možná pro celý japonský středoškolský fotbal.

key_days

Zanechte komentář