Pan Osomacu přitahuje pozornost

65248Aktuálně se vysílající animovaný seriál zvaný Osomacu-san k sobě přitahuje značnou pozornost, a to především v negativním ohledu. 29. října se zástupce TV Tokyo omluvil za odvysílanou třetí epizodu, v níž byla diváctvem záporně přijata parodie na dětský pořad Anpanman. Ve ztvárnění postavy v Osomacu-san vystupoval Dekapanman, který krmil hladové děti „jídlem“, jež si vytáhl z kalhot, což podle mnohých diváků překročilo hranici dobrého vkusu. Parodující část epizody byla vizuálně upravena, aby její implikace nebyly natolik pobuřující.

4. listopadu následovalo oznámení, že dojde ke kompletnímu předělání první epizody, jejíž původní verze bude v brzké době stažena ze všech streamovacích služeb, kde je nabízena. Původní verze epizody se neobjeví ani na Blu-ray discích. Vyjádření tvůrců na oficiálních stránkách se o přímém důvodu nezmínilo, ovšem s největší pravděpodobností se producenti (na jejichž popud dojde k předělání epizody) chtějí vyvarovat podobných reakcí jako vyvolala epizoda třetí, neboť epizoda první byla sama o sobě plná parodických scén na další animované série.

Že se kolem seriálu nestahují pouze černá mračna, dokázala zpráva zveřejněná skrze oficiální Twitter účet, která slavnostně informovala, že Osomacu-san poběží kontinuálně po dvě sezóny. Eskapády dospělých šesterčat tedy budeme vídat i tuto zimu. Blu-ray disků je plánováno celkem osm, přičemž každý by měl čítat tři epizody. Prvního se dočkáme 29. ledna, na němž by měla být přítomna i předělaná první epizoda. Distributor si však vyhrazuje právo datum vydání posunout, případně předělanou epizodu poskytnout až na některém z pozdějších disků, pokud by se práce nestihly včas.