Gjakusacu Kikan dokončí nové studio

tumblr_nxjwev8Vum1sqqtwzo1_1280Začátkem října jsme psali o uzavření animačního studia Manglobe, které vyhlásilo bankrot. V daném období však studio stále pracovalo na filmové adaptaci románu nazvaného Gjakusacu Kikan (v překladu „Genocidní orgán“), jehož autorem je již zesnulý spisovatel užívající pseudonym Itó Keikaku. Práce na filmu byly již ve fázi postprodukce, přičemž k uvedení do kin mělo dojít v pátek 13. listopadu. Vzhledem k uzavření studia práce nebyly dokončeny a premiéra filmu odložena na neurčito. Rovněž byly vráceny peníze vybrané za lístky z předprodeje. Na 13. listopadu byla přesunuta premiéra filmu Harmony, kterýžto vychází z dalšího Itóova románu, jenž je volným pokračováním Gjakusacu Kikan.

Oficiální stránky adaptací Itóových knih nyní přinesly oznámení, jak to bude s nešťastným filmem dále. Pro jeho dokončení vznikne zcela nová společnost zvaná Geno Studio, kterou povede producent Jamamoto Kódži. Ten byl dlouholetým producentem stanice Fuji TV, především pak jejího programového bloku noitaminA, který filmy podle Itóových knih částečně financoval.

Podle zprávy by se měly do pokračujících prací na filmu znovu zapojit lidé z původního týmu, jako například režisér Murase Šúkó či hudební skladatel Ike Jošihiro. Jamamoto dal na vědomí, že se pokusí práce na filmu dotáhnout do konce ještě v průběhu následujícího roku, doda lovšem, že stát se může cokoli a v tuto chvíli žádné bližší datum udat nemůže. Nový vývoj doprovází upoutávka, na níž se můžete podívat níže. Ta zdůrazňuje, že na filmu se nepřestává pracovat.

zdroj:   Anime! Anime!