Adaptace novely Taimadó Gakuen 35 Šiken Šótai

taimadou_gakuenJe tomu již více než rok, co byla oznámena anime adaptace light novely Taimadó Gakuen 35 Šiken Šótai (35. zkušební četa akademie pro potlačování magie). Nicméně až letos v březnu byly zveřejněny podrobnosti v podobě části členů produkčního týmu. Minulý týden byla odhalena také pozice designera postav společně s jeho návrhy vzhledu hlavních hrdinů.

Režie se zhostil Kawamura Tomojuki, kterého můžeme znát například z loňského Kamigami no Asobi nebo předloňského Binbógami ga!. Na posledním zmíněném anime pracoval na pozici scénáristy Šimojama Kento, jenž si stejnou roli střihl i zde. Krom toho ho můžete znát například z posledních 50 epizod Bleache a série Servant x Service. Ztvárnění postav pro anime vytvořil Kawamura Kósuke, jehož dílo si můžete prohlédnout v galerii pod článkem.

Příběh se odehrává ve světě, kde uživatelé magie již téměř vymřeli. Magie, jakožto bojový prostředek, byla totiž nahrazena střelnými zbraněmi, stejně jako ona sama kdysi nahradila meče. Takeru Kusanagi chodí do akademie pro protlačování magie, ve které se učí jak správně vykonávat práci Inkvizitora a potlačovat hrozby uživatelů magie. Nicméně on sám zrovna neumí používat střelné zbraně a exceluje pouze v boji s mečem. Proto je přesunut do 35. zkušební čety, která je určená studentům, co se jinam nehodí. Jednoho dne je k nim přidělena i krásná Óka Óti, jež naopak oplývá talentem pro střelné zbraně.

zdroje:   Crunchyroll,  ANN