Anime Gakusen Toši Asterisk oznámeno na Sakura Conu

Gakusen_v01_00001Distributor Aniplex se minulý týden rozhodl trochu netradičně využít amerického Sakura Conu k ohlášení anime adaptace novely Gakusen Toši Asterisk, namísto aby využil běžnějších informačních kanálů, jako jsou například internetové stránky, obálky časopisů nebo japonské festivaly. Nedlouho poté byly také aktualizovány oficiální stránky Gakusen Toši Asterisk, na nichž jsme se dočkali upoutávky v angličtině, poodhalení produkčního týmu a oznámení data premiéry, jež bylo stanoveno na letošní podzimní sezónu.

Příběh se odehrává ve městě Rikka přezdívaném „Asterisk“, které je světově známé hlavně díky pravidelnému festivalu, během něhož mezi sebou bojují studenti šesti tamních škol. Mezi ně se zařadil i protagonista Ajato, jenž se do Asterisku vydal hledat svůj životní cíl. Bohužel hned při příchodu do města nešťastnou náhodou dokázal naštvat Julis, jednu z nejsilnějších bojovnic, která ho poté okamžitě vyzvala na souboj.

Animace se ujalo studio A-1 Pictures, které můžete znát ze série Kurošicudži. Do režisérského křesla usedl Ono Manabu společně se Setóem Kendžim. Oba spolu již pracovali například na anime sériích Saki nebo A Channel: The Animation. Návrh postav a hlavní animaci si vzal na starost Kawakami Tecuja, kterého můžete znát například z Šigofumi nebo Sword Art Online. Za zmínku stojí i hudební skladatel a DJ Rasmus Faber, jehož um můžete posoudit v upoutávce.

https://www.youtube.com/watch?v=ZLciugcAbzA

zdroje:   ANN,  Crunchyroll