Další novela autora Indexu se dočká anime

heavy_objectKamači Kazuma je autorem úspěšných light novel Toaru Madžucu no Index, které se dočkaly hned několika anime adaptací. Ke konci minulého roku tomu bylo již deset let od vydání první knihy této série a k tomuto výročí vznikly i internetové stránky, kde Kamačimu gratulovali jeho kolegové. Na nich se navíc minulý týden objevily podrobnosti k chystané anime adaptaci jeho další novely, která se jmenuje Heavy Object. Do japonských televizí se tato série dostane v podzimní sezóně.

Jak už samotný název anime napovídá, středobodem příběhu jsou takzvané Objekty, bojové prostředky, jež jsou svým konceptem podobné mechům. I ony totiž mají obrovskou palebnou sílu a taktéž jsou ovládány jedním pilotem. Mezi tyto piloty patří i protagonistka Milinda, která na základně před jednou z bitev pozná Quensera, což je student ze zahraničí, jehož snem je být mechanikem těchto velkých strojů.

Do režisérského křesla usedl Watanabe Takaši, jenž stojí například za sériemi Slayers nebo Šakugan no Šana. Scénář sepsal Jošino Hirojuki, který se podílel na obou sériích Code Geass nebo na obou sériích Magi. O vzhled postav pro animaci se postarala Watanabe Acuko, jejíž postavy jste mohli minulý rok vidět například v Hanajamata nebo Tokyo Ravens. Animace se zhostilo studio J. C. Staff, které animovalo předchozí adaptace děl tohoto autora.

První upoutávka: