Herní série Samurai Warriors se dočká dalšího anime

kvNa oficiálních stránkách chystané anime adaptace herní série Samurai Warriors (v originále Sengoku Musó) se v mimulém týdnu objevily nové informace plus oficiální ilustrace. Nyní tedy známe jak produkční tým, tak měsíc začátku vysílání, kterým je leden.

Režie se chopil Oči Kódžin, který pracoval například na obou sériích Kiniro no Chord. Scénaristku Jamadu Juku můžete znát například z OVA Bungaku Šódžo a návrhu postav se ujal Cunaki Aki (Haruka Naru Toki no Naka de). Animace vzniká ve spolupráci studií Tezuka Productions (Sakamiči no Apollon) a TYO Animations (Tamajura: Hitotose).

Nejedná se ovšem o první adaptaci Samurai Warriors do anime. V březnu byl odvysílán 45minutový televizní speciál Sengoku Musó SP: Sanada no Šó, za jehož vznikem stojí naprosto stejný tým (s výjimkou studia Tezuka Productions), jenž má nyní na starosti připravovanou sérii.

Příběh Sengoku Musó se odehrává v Japonsku v období Sengoku (období válčících států), což byla doba téměř nepřetržitých konfliktů mezi jednotlivými feudály. Těchto konfliktů se účastní i oba protagonisté, bratři Jukimura a Nobujuki, kteří bojují za svůj klan Sanada. První díl této série byl společností Koei vydán v roce 2004 na konzole Xbox a PlayStation 2. O rok později se své verze dočkal i handheld PlayStation Portable. Zatím poslední čtvrtý díl vyšel letos v březnu pro PS3 i PSV a v září pro PS4.