Chystá se další anime s čarodějkami v hlavní roli

mainvisualKe konci minulého týdne byly spuštěny oficiální stránky anime adaptace light novel Kúsen Madóši Kóhosei no Kjókan. Na nich se můžete dočíst například informace o produkčním štábu nebo podrobnosti o drama CD, ale informace o tom, kdy se anime dostane do vysílání, byste stále hledali marně.

Příběh knih je zasazen do fantasy světa, kde lidstvo žije na létajících městech, protože ze země bylo vyhnáno magickým obrněným hmyzem. Nicméně lidstvo se bez boje nevzdává, a proto vznikly speciální jednotky čarodějů, které mají za úkol s tímto hmyzem bojovat. Protagonista Eidži Kanata, žijící ve městě čarodějů Misutogan, byl kdysi známý jako „Černý šermířský mistr“, elita speciálního týmu S128. Nyní je ale znám pouze jako zrádce téhož týmu. Jednoho dne je však pověřen výukou týmu E601, který je složen ze tří výstředních dívek a utrpěl porážku již desetkrát za sebou.

Animace se zhostilo studio Diomedea (Gingicune, Akuma no Riddle). Režie se ujal Inagaki Takajuki a scénář sepsal Jamaguči Hiroši. Oba pracovali například na obou sériích Rosario to Vampire.

Autorem novel je Moroboši Jú, ilustrace k nim vytváří Amami Mikihiro. Novely začaly vycházet teprve minulým rokem a tak je docela překvapením, že dostalo adaptaci do anime po tak krátké době. Zatím poslední 4. kniha vyšla 19. července. Kromě toho od 16. července vychází manga adaptace v časopise Monthly Comic Alive. Dále se dočkáme i drama CD, které se na japonský trh dostane 20. listopadu a bude stát 3 000 jenů (v přepočtu asi 600 Kč).

Reklama na 4. knihu: