Yuri anime od autorky Loveless

akuma_no_riddleV pondělí začal Pony Canyon streamovat první upoutávku k anime adaptaci mangy Akuma no Riddle. Z této upoutávky se mimo jiné dozvídáme i produkční tým a měsíc začátku vysílání – duben 2014.

Ústřední postavou příběhu je Ichinose Haru, která chodí na soukromou dívčí školu Myoujyou. Na první pohled působí vše normálně, přesto je hlavní hrdinka ve velkém nebezpečí. Do třídy s ní chodí dalších dvanáct spolužaček a každá z nich chce Haru zabít. Dívka Azuma Tokaku, jež na tuto školu nedávno přestoupila, se však v jednom ohledu liší. Na rozdíl od ostatních totiž začne mít Haru ráda.

O animaci se starají ve studiu Diomedea (Arakawa Under the Bridge, Nogizaka Haruka no Himitsu), přičemž režie se ujal Kusakawa Keizou (Mahou Shoujo Lyrical Nanoha, Inukami!). Scénář pochází z pera Yoshimury Kiyoko (Last Exile: Ginyoku no Fam, Densetsu no Yuusha no Densetsu) a převod postav z mangy do anime má na starosti Ide Naomi (Shinryaku! Ika Musume, Gingitsune).

Autorkou předlohy je Kouga Yun, kterou proslavila především její manga Loveless. Manga Akuma no Riddle začala vycházet teprve v minulém roce v časopise Newtype a její první svazek byl vydán letos v červenci.

Zanechte komentář