Nejen v NDR soudruzi chybují

Vypadá to, že oba hlavní výrobci herních konzolí, Nintendo a Sony, v poslední době snídají výhradně vtipnou kaši. Jinak si totiž nedokážu vysvětlit výroky a skutky, které z nich padají. Začalo to nedávno, když Sony představilo novou verzi kapesní konzole PlayStation Portable, PSP2 aka Next Generation Portable (NGP). Po megalomanských prohlášeních o tom, co všechno NGP zvládá (3G, WiFi, GPS, USB etc etc) se ovšem přišlo na to, že na jedno nabití baterie můžete hrát maximálně pět hodin. To je na herní konzoli skutečně málo a leckterý současný smartphone vám poskytne tytéž, ne-li lepší, podmínky. Ostatně ani hlavní rival Nintendo na tom není lépe. Jeho poslední produkt, Nintendo 3DS, vám nabídne pouhých 3-5 hodin zábavy, poté si již žádá nabíječku. Korunu tomu Sony ovšem nasadilo faktem, že baterii v NGP nelze vyměnit, což výrobce odůvodňuje hackery, kteří baterie údajně zneužívali k nabourávání se do dřívějších verzí PSP.

Čas plynul dál a zjistilo se, že Sony myslí na své zákazníky natolik, že každý, kdo si NGP za poměrně mastnou sumičku pořídí a bude chtít využít 3G sítě, si za to také bude muset tvrdě připlatit u mobilních operátorů. Navíc na základě podrobné analýzy informací z předváděčky se dospělo k názoru, že toto nové PSP jest zařízením značně přehypovaným, které PlayStation 3 nesahá ani po kotníky, a že mnohé smartphony a tablety se mu co do použitého hardwaru i výkonu přinejmenším vyrovnají. Aby se sousedé z Nintenda mezitím nenudili, tak jejich chloubu, výše zmíněné Nintendo 3DS, nařknul jeden japonský oční lékař z toho, že 3D displej, kterým se toto zařízení pyšní, může u dětí způsobit šilhání, před čímž podle něj Nintendo dostatečně nevaruje. K tomuto tvrzení se následně přidali i další experti v oboru.

S tím nejlepším se Nintendo ovšem vytasilo teprve až teď. Začalo totiž prohlašovat, že lidé, kteří prodávají uložená herní data (jednoduše savy) z Nintendo her, tím porušují autorská práva. Zejména se jim jedná o save data z Pokémon her, která jsou bez problémů dostupná k vydražení na japonských aukčních serverech. Takže pokud jste se domnívali, že vaše uložené pozice z her na vašem DS jsou vaše a můžete si s nimi dělat, co sami uznáte za vhodné, tak jste se těžce zmýlili. Podle logiky pánů z Nintenda totiž patří jen a jen jim.

A mně nezbývá než číst každý článek o dalším absurdním chování společnosti Sony nebo Nintendo a nevěřícně u toho kroutit hlavou.