Nové knihy i animovaná adaptace pro Urasekai Picnic

V sobotu 12. září došlo k odhalení nových informací týkajících se románové série Urasekai Picnic, za níž stojí spisovatel Miyazawa Iori. V první řadě bylo na stránkách nakladatelství Hayakawa shobou oznámeno, kdy se dočkáme dalších přírůstků do knižní série. Vydání páté knihy s podtitulem Hasshaku-sama Revival se chystá na letošní prosinec. A s šestým dílem se již nyní počítá v březnu příštího roku. Po knihách došlo i na podrobnější informace o animované adaptaci, jejíž premiéry se dočkáme následující rok v lednu. Dále byla zveřejněna další jména tvůrčího týmu i nová upoutávka, kterou přikládáme na konci článku.

Režie se ujal Satou Takuya, který se rovnou stal i hlavním scénáristou. Mezi jeho díla patří například adaptace Ichigo Marshmallow a Asagao to Kase-san. Návrhy postav nakreslila Nishihata Ayumi, jež se ujala i povinností přední režisérky animace. Ty zastávala například i u seriálů Kuromukuro a Oshi ga Budoukan itte kuretara shinu. Návrhy rozličných stvoření, s nimiž se budeme setkávat, nakreslila Ema Kazutaka. Na animaci speciálních efektů dohlédne Yoshida Tooru.

Barevnou paletu vybíral Iwaida You, zatímco vedoucím kompozitu se stal Kuchiba Takeshi. Oba patří ke studiu Assez Finaud Fabric. Matsumoto Hiroki ze studia Atelier povede výpravu. Jeho práci jsme mohli vidět například v anime Kaguya-sama wa kokurasetai ~Tensai-tachi no renai zunousen~. Střihu se ujal Gotou Masahiro. CG složku režíruje Shiraishi Yuuya. Hudební doprovod skládá Watanabe Takeshi, jehož práci jsme slyšeli v seriálech Saki a Roukyuubu! Animační práce mají v rukou studia LIDENFILMS a Felix Film.

V hlavních rolích uslyšíme Hanamori Yumiri jako Kamikoshi Sorao a Kayano Ai v roli Nishiny Toriko. Vysokoškolačka Sorao jednoho dne objeví vstup do jiného, neprobádaného světa, v němž existují bytosti, o nichž se v tom našem hovoří v hororových povídačkách, bájích, příbězích a především na okultistických internetových fórech. O tom, že si s nimi a rovněž s celým druhým světem není radno zahrávat, se brzy přesvědčí i sama Sorao, jež se dostane na pokraj smrti. Jako zázrakem ji však v nouzi nejvyšší zachrání Toriko, která se zdá, že o onom místě ví o něco více. Přeskočí jiskra a dvě hrdinky se společně, avšak každá s vlastními cíli, vydávají prozkoumat svět, který se vymyká lidskému chápání a v němž číhá nebezpečí na každém kroku. Spisovatel Miyazawa Iori vydal první povídku nazvanou Kunekune Hunting v srpnu roku 2016. První knižní vydání následovalo v únoru 2017. Od čtvrté knihy již povídky nevychází serializovaně, ale text je psán přímo pro knižní vydání. Nakladatelství Hayakawa shobou knihy publikuje pod svým labelem Hayakawa bunko. Ilustrace pro knihy kreslí shirakaba.

Zdroje: Hajakawa

Zanechte komentář