Kabukichou Sherlock na podzim

Na podzim se dočkáme nového originálního projektu nazvaného Kabukichou Sherlock, který produkuje společnost KADOKAWA, zatímco animační práce byly svěřeny studiu Production I.G. Půjde o televizní seriál, jehož úvodní epizoda si odbude premiéru v sobotu 12. října na stanici MBS v programovém bloku Animeism. Seriál byl původně oznámen loni v srpnu pod dočasným názvem Kabukichou no yatsu a měl se vysílat již letos na jaře, nicméně došlo k tichému odkladu. Na doposud zveřejněné upoutávky se můžete podívat na konci článku.

Režie se ujala Yoshimura Ai, jež vedla projekty Cheer danshi!! a Ao haru Ride. Vedoucím scénáristou se stal Kishimoto Taku, kterého známe ze seriálů Haikyuu!! a Usagi Drop. Yahagi Toshiyuki nakreslil návrhy postav, jako tomu bylo i v případě projektu Joker Game. Yahagi se rovněž ujal i povinností předního režiséra animace. Návrh výpravy vytvořil Kanehira Kazushige, v jehož životopise najdeme Senkou no Night Raid a THE IDOLM@STER, zatímco o režii výpravy pečuje Katahira Shinji, který má na svědomí například Haibane renmei a Isekai shokudou. Barevnou paletu vytvořila Fujita Erika. Vedoucím kompozitu se stal Arahata Kazuya. Střih má v rukou Hamauzu Taeko. Isobe Kenji zastává pozici CG režiséra.

První epizoda ponese název „Těší mě, vážení detektivové“ a její scénář napsal Kishimoto Taku. O obrazový scénář i epizodní režii se postarala sama Yoshimura Ai. Animačními režiséry jsou Ookubo Tooru, Mori Mitsue a Yamaguchi Asuka. Z poslední doby se Ookubo a Mori podíleli na B: The Beginning; Yamaguchi na Mahoujin Guruguru.

V hlavních rolích se představí Konishi Katsuyuki, Nakamura Yuuichi, Yamashita Seiichirou, Saitou Souma, Touyama Nao, Aoyama Yutaka, Tachibana Tatsumaru a Suwabe Junichi. Hudební doprovod složil Iga Takurou, jehož tvorba doprovázela seriály Watashi ni tenshi ga maiorita! a Tsuki ga kirei. Zvukovou režii obstarává Nagasaki Yukio. Píseň CAPTURE k úvodním titulkům nahrálo hudební duo EGO-WRAPPIN‘ a píseň Hyakuoku kounen k závěrečným titulkům nazpívala LOZAREENA.

Seriál přenáší geniálního detektiva Sherlocka Holmese do dob současných na místo tokijské čtvrti Shinjuku, kde jej v baru zvaném Pipe Cat vyhledá doktor John H. Watson s nadějí, že mu bude detektiv schopen pomoci. Watson zatím netuší, že zmíněný podnik se jenom hemží soukromými očky, kterým právě policejní inspektor Lestrade zadal jasný úkol – najděte řádícího sériového vraha známého jako Jack Rozparovač. Ten, komu se podaří pachatele dopadnout, získá odměnu deseti milionů jenů. S jasnými pravidly, kdo dřív přijde, ten dřív bere, se rozpoutává zběsilý detektivní závod plný tajemna, napětí i komedie, do nějž se zaplete i náš nebohý doktor.
Zanechte komentář