Nová upoutávka k THE IDOLM@STER Cinderella Girls U149

V úterý 14. února došlo ke zveřejnění nové upoutávky k chystané animované adaptaci THE IDOLM@STER Cinderella Girls U149 vycházející ze stejnojmenné mangy. Vedle upoutávky samotné, která představuje hlavní postavy, byla skrze oficiální web zveřejněna i nová propagační ilustrace (k vidění vlevo), úvodní píseň i definitivní datum premiéry. Ta byla seriálu stanovena na čtvrteční půlnoc 6. dubna na TV Tókjó. Píseň doprovázející úvodní titulkovou sekvenci byla nazvána Shine In The Sky☆. Hudbu složil Šunrjú, slova napsal Mahiro, o aranžmá se postaral Sizuk a píseň nazpívaly hrdinky seriálu. Projekt byl poprvé oficiálně oznámen loni na jaře během posledního ze šňůry koncertů konaných k desátému výročí Cinderella Girls.

Předlohu vycházející od roku 2016 kreslí Kjóno. V současné chvíli čítá manga deset svazků, nicméně již nyní je v následujícím půlroce naplánováno vydání dalších šesti knih, přičemž ta první (tedy celkově jedenáctá) vyjde 30. března; další budou následovat vždy po měsíci. Dílo se zaměřuje na malé idolky ze Cinderella Girls, které v čele s děvčátkem jménem Tačibana Arisu sní o zářivé budoucnosti na velkém pódiu v záři reflektorů. Ovšem dívky musejí nejdříve trpělivě vyčkat příchodu svého producenta, který jim bude na této náročné cestě hlavní oporou. Jenomže tím, kdo nakonec v této roli před holčičkami stane, je sice nadšený, ale nezkušený nováček, který nebude úplně tím, co si představovaly. Společně ruku v ruce by se však přesto všichni mohli vydat za svými sny…

V rolích malých idolek budou účinkovat Sató Amina, Terui Haruka, Kurosawa Tomojo, Tamegai Hana, Koiči Makoto, Imai Asaka, Haruse Nacumi, Kuno Misaki a další. Jonai Júki propůjčí svůj hlas jejich novému producentovi.

Okamoto Manabu se ujal režie, kterou si osahal již u seriálů Gamers! a Mušoku tensei ~isekai ittara honki dasu~. Pravou rukou mu bude pomocný režisér Takašima Hirojuki, zkušený akční animátor a Okamotův spolupracovník z Mušoku tensei, ve kterém se postaral o několik dílů jako autor obrazového scénáře, epizodní režisér i animační režisér. Hlavním scénáristou se stal Murajama Oki, pro nějž půjde o první takovou zkušenost. Návrhy postav nakreslila Ikawa Norie, která totéž učinila již pro loňský Cinderella Girls speciál Eternity Memories; mimoto například pracovala jako přední animační režisérka na Sabikui Bisco. Výpravu navrhovali Sono Jošihiro, Takahaši Takeši a Kanehira Kazušige. Vedoucím výpravy se stal Inoue Kazuhiro ze studia Kusanagi. Barevnou paletu vybírala Doi Makiko, která tak učinila i pro Onii-čan wa ošimai!. Sekija Jošihiro se ujal povinností hlavního kameramana, což platilo i v případě filmu Inuó. Střih by svěřen do rukou Mišimovi Akinorimu. CG složku společnými silami režírují Išikawa Hiromicu, Sakaki Masamune a Kamija Nobujuki. Animační produkce probíhá pod křídly studia CygamesPictures.