SHIROBAKO se do kin podívá příští jaro

V úterý 2. července došlo ke spuštění oficiálních stránek chystaného animovaného filmu SHIROBAKO. Dále byla zveřejněna nová propagační ilustrace, konkrétnější podoba tvůrčího týmu i plánované období premiéry. Té se film v japonských kinech dočká příští rok na jaře. Filmové pokračování naváže na seriál z roku 2014. S odstupem několika let se vrátíme k Miyamori Aoi a jejím snahám vypořádat se s nástrahami animačního průmyslu natolik, aby byly jí svěřené projekty hotovy pokud možno včas. Čtyřiadvacetiepizodní seriál se od 4. července (čtvrtek) začíná znovu vysílat. Tentokrát ve 22:00 na stanici TOKYO MX.

Oficiální stránky potvrdily návrat hlasových hereček pětice ústředních postav. Těšit se tak opět můžeme na výkony Kimury Juri, Yoshimury Haruky, Chisugy Haruky, Takany Asami a Oowady Hitomi.

Jako režisér se vrací Mizushima Tsutomu, známý například pro seriály GIRLS und PANZER a xxxHOLiC. Scénář napsala Yokote Michiko, Mizushimova častá spolupracovnice z projektů Joshiraku a Kangoku gakuen. Původní návrhy postav jsou dílem ilustrátora s pseudonymem Ponkan8. Pro potřeby animace je přetvořila Sekiguchi Kanami, jež se ujala i povinností přední režisérky animace. Sekiguchi kreslila návrhy postav pro anime Canaan a Hanasaku iroha. Výpravu společnými silami vedou Takeda Yuusuke a Kakizakai Tsukasa, oba z výtvarného studia Bamboo, jehož práci jsme mohli vidět mimo jiné ve videoklipu ke skladbě Shelter.

Barevnou paletu vybírala Inoue Katsue, zodpovědná například za seriál Uchouten kazoku. Takahashi Ayumu je vedoucím střihu. Hlavní kameramankou se stala Kajiwara Yukiyo. O zvláštní efekty se postará Katou Chie. Režií CG složky byl pověřen Ichikawa Motonari, jehož práci jsme mohli vidět v nedávném Fairy gone. S plánováním projektu a konkretizací námětu pomáhá společnost Infinite producenta Nagataniho Takayukiho. Infinite asistovala mimo jiné u titulů Flip Flappers a Soushin shoujo Matoi. Animační práce jsou v rukou studia P.A.WORKS.

Zanechte komentář