Filmová adaptace Bokura no nanokakan sensó

Román Bokura no nanokakan sensó (v překladu Naše sedmidenní válka) spisovatele Sódy Osamua se dočká animované adaptace. Ta bude mít podobu filmu, k jehož uvedení do japonských kin dojde ještě letos v prosinci. Na zveřejněnou upoutávku se můžete podívat na konci článku. Nanokakan sensó je prvním dílem z Bokura série, které se dohromady prodalo už přes dvacet milionů výtisků. Letos začala v časopise Gekkan Comic Gene nová manga adaptace, kterou má na starosti Sasaki Aoko.

Režie se ujal Murano Júta, který režíroval například seriály Dre-Fes! a Isekai maó to šókan šódžo no dorei madžucu. Ókóči Ičiró napsal scénář, o který se postaral i v případě Planetes a Kótecudžó no kabaneri. Návrhy postav nakreslil ilustrátor Keišin; pro potřeby produkce je přetvořil animátor Šimizu Hiroši, jenž navrhoval postavy k seriálům Mičiko to Haččin a Megalo Box. Studio Adžia-dó má na starosti animační práce. Film budou do kin distribuovat společnosti Gaga a KADOKAWA.

Předloha byla poprvé publikována v roce 1985. O tři roky později se dočkala hrané filmové adaptace s Mijazawou Eri v hlavní roli; film jako svou prvotinu režíroval Sugawara Hiroši. Kniha pomalu rozvíjí příběh dívky Aji, která se společně s rodiči stěhuje z města, což trhá srdce do ní zamilovanému kamarádovi Mamoruovi. Chlapec se odhodlá a navrhne „Utečme spolu!“, čímž se dá do pohybu propletený a napínavý příběh zahrnující nejenom první lásky, ale také studentskou revoltu proti upjatým dospělým.