Filmová adaptace Bokura no nanokakan sensou

Román Bokura no nanokakan sensou (v překladu Naše sedmidenní válka) spisovatele Soudy Osamua se dočká animované adaptace. Ta bude mít podobu filmu, k jehož uvedení do japonských kin dojde ještě letos v prosinci. Na zveřejněnou upoutávku se můžete podívat na konci článku. Nanokakan sensou je prvním dílem z Bokura série, které se dohromady prodalo už přes dvacet milionů výtisků. Letos začala v časopise Gekkan Comic Gene nová manga adaptace, kterou má na starosti Sasaki Aoko.

Režie se ujal Murano Yuuta, který režíroval například seriály Dre-Fes! a Isekai maou to shoukan shoujo no dorei majutsu. Ookouchi Ichirou napsal scénář, o který se postaral i v případě Planetes a Koutetsujou no kabaneri. Návrhy postav nakreslil ilustrátor Keishin; pro potřeby produkce je přetvořil animátor Shimizu Hiroshi, jenž navrhoval postavy k seriálům Michiko to Hacchin a Megalo Box. Studio Ajia-dou má na starosti animační práce. Film budou do kin distribuovat společnosti Gaga a KADOKAWA.

Předloha byla poprvé publikována v roce 1985. O tři roky později se dočkala hrané filmové adaptace s Miyazawou Eri v hlavní roli; film jako svou prvotinu režíroval Sugawara Hiroshi. Kniha pomalu rozvíjí příběh dívky Ayi, která se společně s rodiči stěhuje z města, což trhá srdce do ní zamilovanému kamarádovi Mamoruovi. Chlapec se odhodlá a navrhne „Utečme spolu!“, čímž se dá do pohybu propletený a napínavý příběh zahrnující nejenom první lásky, ale také studentskou revoltu proti upjatým dospělým.

Zanechte komentář