Digimon Adventure slaví dvacet let

Dnešního dne před dvaceti lety, tedy 6. března 1999, došlo k premiéře filmu Digimon Adventure gekijouban, čímž se začala psát historie této animované série. Na krátký film hned o den později navázal první televizní sériál Digimon Adventure vysílající se na Fuji TV. U příležitosti 20. výročí této události došlo k aktualizaci oficiálních stránek o nové informace týkající se současných i nadcházejících projektů značky. V první řadě byl připomenut chystaný film, kterého bychom se měli dočkat příští rok začátkem jara. Nový plakát, který nakreslil Nakatsuru Katsuyoshi, můžete vidět vlevo. Z tvůrčího týmu jsou zatím známá pouze čtyři jména. Producentka Seki Hiromi je pod filmem podepsána jako dozor, návrhy postav pro film nakreslil animátor Nakatsuru Katsuyoshi a Watanabe Kenji se ujal návrhů Digimonů, přičemž všichni tři kdysi stáli za zrodem této značky. Watanabe navrhoval příšerky již do původních her a Seki produkovala první čtyři digimoní seriály, k nimž vytvářel návrhy postav právě Nakatsuru. Čtvrtým oznámeným jménem je producent Kinoshita Yousuke.

Na oficiálních stránkách byly rovněž zveřejněny nové návrhy hlavních postav. Nadcházející film se bude odehrávat několik let po událostech z filmové série Digimon Adventure tri., která vznikla jako projekt k 15. výročí. Hlasové obsazení projektu bude stejné jako v tri., těšit se tak můžeme na Hanaeho Natsukiho, Hosoyu Yoshimasu, Mimori Suzuko, Tamuru Mutsumi, Yoshidu Hitomi, Ikedu Junyu, Enokiho Junyu a Mao, kteří namluví hlavní lidské postavy. O Digimony se postarají Sakamoto Chika, Yamaguchi Mayumi, Shigematsu Atori, Yamada Kinoko, Takeuchi Junko, Sakurai Takahiro, Matsumoto Miwa a Tokumitsu Yuka.

Dalším krokem k oslavě 20. výročí bude spolupráce Digimonů a Hatsune Miku. Specifika zatím prozrazena nebyla, nicméně Uki Atsuya byl pověřen nakreslením ilustrace k této příležitosti. Uki se v minulosti osvědčil jako mangaka, režisér, návrhář postav i animátor. Byl to právě on, kdo vytvořil původní návrhy postav k Digimon Adventure tri. Na nové ilustraci vidíme Hatsune Miku a Agumona, kolem nich pak víří hejno motýlů, které nenásilně odkazuje k písni Butter-Fly – ta posloužila jako opening k první sérii. Letos 2. dubna také půjde do prodeje BD-Box s kompletní sérií Digimon Frontier.

Zanechte komentář