Yuruyuri slaví deset let publikace

Manga Yuruyuri autorky Namori dosáhla hranice deseti let vydávání, s čímž se pojí i oznámení produkce nového OVA, které má událost oslavit. Produkční výbor se však rozhodl využít veřejného financování a nabídl fanouškům možnost projekt podpořit. Crowdfunding probíhá na platformě CAMPFIRE. Výběr peněz byl spuštěn v úterý 25. prosince v 19:00 a stačilo pouhých devadesát vteřin, aby bylo dosaženo žádané částky deseti milionů jenů. V současné době už kampaň stihla vybrat 59 milionů jenů a do konce zbývá ještě padesát dní.

OVA bude režírovat Yamagishi Daigo, který začínal jako produkční asistent ve studiu Bones. Scénář napíše Takahiro, autor mangy Akame ga Kill!. Návrhy postav nakreslí Inoue Kazutoshi, jenž byl pomocným návrhářem postav u podzimního seriálu RELEASE THE SPYCE. Mimo návrhů se rovnou ujme i povinností předního režiséra animace. Studio Lay-duce, mezi jehož projekty patří například seriály Classroom Crisis a Magi Sindbad no Bouken, se postará o animační práce.

V hlavních rolích se vrátí Mikami Shiori, Tsuda Minami, Ootsubo Yuka a Ookubo Rumi. Čtveřici ve vedlejších rolích doprovodí další navrátilci jako Mimori Suzuko, Toyosaki Aki, Katou Emiri a Fujita Saki.

První televizní adaptace se vysílala v roce 2011. O rok později na ni navázalo pokračování v podobě druhé televizní série. V roce 2014 následovalo OVA a o rok později dvojdílný televizní speciál. V roce 2015 jsme se pak dočkali třetí televizní série. S dokončením nové OVA epizody se počítá na červen nebo červenec příštího roku. Kdo v kampani přispěl, může se, podle výše odevzdané částky, těšit na CD s novými znělkami, trička, lístky na akce, limitovanou edici Blu-ray disku s epizodou, ilustrace od autorky, apod.

Zanechte komentář