Animovaný sborník Rinshi!! Ekoda-chan

V pátek 10. srpna došlo k oficiálnímu oznámení nové animované adaptace komediální čtyřpanelové mangy nazvané Rinshi!! Ekoda-chan, za níž stojí kreslířka Takinami Yukari. K odhalení projektu došlo skrze spuštění oficiálních stránek. Půjde o televizní seriál, jehož se dočkáme příští rok v lednu a jenž se bude vysílat na stanicích TOKYO MX and AT-X. Propagační obrázek můžete vidět vlevo. Projekt bude antologií dvanácti epizod, přičemž každá byla svěřena zcela jinému režisérovi a animačnímu týmu. Seznam režisérů v pořadí převzatém z oficiálních stránek najdete níže. Seznam neindikuje, v jakém pořadí se epizody jednotlivých tvůrců odvysílají.

Sugii Gisaburou režíroval například seriály Dororo to Hyakkimaru a Captain Tsubasa z roku 2001; vedle těch i film Guskou Budori no Denki z roku 2012. Takahashi Ryousuke se postaral o seriálové zpracování Cyborg 009 z roku 1979 a dále je duchovním otcem série Soukou Kihei Votoms. Daichi Akitarou se může pochlubit režií seriálu Ima, Soko ni Iru Boku a OVA Animation Seisaku Shinkou Kuromi-chan. Mochizukiho Tomomiho mohou diváci znát jako režiséra filmu Umi ga Kikoeru, OVA Yokohama Kaidashi Kikou a seriálu Saraiya Goyou. Misawa Shin se postaral o adaptace dvou sérií ze světa motosportu, Initial D a Capeta. Takahashi Takeo je znám díky adaptacím knih Ookami to Koushinryou a Maoyuu Maou Yuusha, případně díky lechtivějším záležitostem, jako jsou Aki Sora a Yosuga no Sora.

Yonetani Yoshitomo stál u geneze seriálu Yuusha Ou GaoGaiGar a dále zadaptoval mangu Shokugeki no Souma. Kobayashi Osamu stál za seriály BECK, Paradise Kiss a Mahou Tsukai ni Taisetsu na Koto ~Natsu no Sora~. Kojima Masayuki má na svědomí adaptace Master Keaton, Monster a Made in Abyss. Shigino Akira režíroval Chou Kousoku Galvion a Mahou no Idol Pastel Yumi. Nagahama Hiroshi má na kontě animované zpracování Mushishi a Aku no Hana. Seznam završuje osobitý tvůrce krátkých filmů Morimoto Kouji, mezi jehož díly můžeme vyzdvihnout například antologii Memories, OVA Jack to Mame no Ki, film Tobe! Kujira no Peek a desátou epizodu seriálu 18if.

Zanechte komentář