Adaptace Penguin Highway

Knize s názvem Penguin Highway byla v průběhu roku oznámena animovaná adaptace, které se máme dočkat ještě tento rok, a sice v létě. Adaptace bude mít podobu filmu, jehož premiéra v japonských kinech proběhne v pátek 17. srpna. Snímek bude nasazen do více než sto padesáti kinosálů. Na zveřejněné upoutávky se můžete podívat na konci článku. Plakát k filmu je k vidění vlevo.

Režie se ujal Ishida Hiroyasu, jenž režíroval například krátké filmy Fumiko no Kokuhaku a Rain Town. Návrhy postav má na svědomí Arai Youjirou, který sám režíroval například kraťas Wonder Garden. Oba pánové společně dělali na Hinata no Aoshigure, kde se Ishida ujal režie a Arai navrhoval postavy. Dále spolupracovali na filmu Taifuu no Noruda, ve kterém se však jejich role obrátily. Scénář k Penguin Highway napsal Ueda Makoto. Hudební doprovod složil Abe Umitarou; hudebníky dirigoval Nemoto Takuya. Nahrávání se konalo 7. a 8. února. Animační práce byly svěřeny společnosti Studio Colorido. O distribuci se stará TOHO animation.

Autorem předlohy je Morimi Tomihiko. V minulosti se adaptací dočkaly i další jeho díla jako Yojouhan Shinwa Taikei, Uchouten Kazoku a Yoru wa Mijikashi Aruke yo Otome. Penguin Highway sleduje snahu malého chlapce a jeho dospělé kamarádky vypátrat důvod, proč se v jejich městečku najednou vyskytla skupina tučňáků. V hlavních rolích uslyšíme Kitu Kanu a Aoi Yuu. Doprovodnou píseň „Good Night“ k filmu nazpívala Utada Hikaru. Píseň se objeví na jejím sedmém studiovém albu, které půjde do prodeje 27. června.


Zanechte komentář