Podzimní adaptace Dies Irae

Vizuální novela nazvaná Dies Irae (v překladu „Den hněvu“) se letos na podzim dočká animované adaptace. Ta bude mít podobu televizního seriálu, který se bude vysílat vždy v pátek v 01:05 na stanici TOKYO MX. První epizodou zahájí běh 6. října a další budou následovat vždy po týdnu. S několikadenním zpožděním se anime odvysílá i na stanicích BS11 a AT-X. Na propagační obrázek se můžete podívat vlevo. Dvě zveřejněné upoutávky přikládáme na konci článku. Projekt vede vlastní twitterový účet.

Kudou Susumu se chopil povinností režiséra, jako tomu bylo i v případě filmové trilogie Mardock Scramble a letošního seriálu Minami Kamakura Koukou Joshi Jitensha Bu. Hlavním scénáristou se stal Masada Takashi, jenž napsal i původní vizuální novelu. Původní návrhy postav vytvořil G Yuusuke. Pro potřeby animace je překreslil Fukiyo Takaaki, který dělal jako pomocný návrhář postav na anime Fuuun Ishin Dai Shougun. Kuwahara Satoru se stal vedoucím výpravy. Barevnou paletu vybírala Suzushiro Rumiko. Hlavním kameramanem se stal Konishi Youhei. Projekt produkuje společnost Genco, o animační práce se stará studio ACGT.

Hudební doprovod skládal Yonao Keiji, který složil i hudbu k původní vizuální novele. Hudební produkci zaštiťuje Greenwood. Režii zvuku dostal svěřenu Nemoto Satoru a píseň k úvodní titulkové sekvenci nazpívala Sakakibara Yui. V hlavních rolích uslyšíme seiyuu jménem Toriumi Kousuke a Sakakibara Yui. Ty doplní Fukuhara Ayaka, Mizusawa Kei, Yaguchi Asami, Yasumoto Hiroki, Nabatame Hitomi, Makino Yoshina, Nabatame Hitomi a další.

Fujii Ren se zrovna zotavuje z poněkud ostřejšího sporu se svým nejlepším kamarádem. Ani poté, co je propuštěn z nemocnice, se nemá čas radovat dlouho, neboť svět se nachází v ohrožení řádem čarodějů, který na konci druhé světové války využil lidské oběti k provedení rituálu, jímž si podmanil moc démonů. Je na Renovi, aby se pokusil silám minulosti vzepřít.


Zanechte komentář