Televizní adaptace Houseki no Kuni

bg-pcZačátkem května jsme se dozvěděli o chystané animované adaptaci mangy Houseki no Kuni (v překladu „Země drahokamů“), která se chystá na letošní rok. Není tomu tak dlouho, co byly otevřeny oficiální stránky projektu, které doplnily podrobnější informace. V první řadě bylo potvrzeno, že se jedná o televizní produkci, již máme očekávat ještě letos; konkrétně na podzim. Na první propagační obrázek se můžete podívat vlevo. Upoutávku přikládáme na konci článku. Projekt rozjel vlastní twitterový účet.

Kyougoku Takahiko se ujal režie, s kterou má zkušenosti ze seriálů jako Love Live! School Idol Project a GATE Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri. Hlavním scénáristou se stal Oono Toshiya, v jehož životopise nalezneme projekty Tsuritama a Subete ga F ni Naru. Návrhy postav nakreslila Nishida Asako, která se podílela i na anime Mouryou no Hako a Active Raid –Kidou Kyoushuushitsu Dai Hachi Gakari-. Animační práce byly svěřeny CGI studiu Orange, které spolupracovalo například na seriále Dimension W a OVA Under the Dog.

Za aktuálně sedmisvazkovou předlohou stojí kreslířka Ichikawa Haruko, jejíž dílo vychází v měsíčníku Afternoon, který publikuje nakladatelství Koudansha. Manga začala vycházet koncem roku 2012. Vydání prvního svazku doprovázela speciální animovaná reklama. Oohashi Akiyo nakreslila obrazový scénář a reklamu i režírovala. O návrhy postav, animační režii i animaci samotnou se postarala Kanou Aya. Produkce probíhala ve studiu Hibari.

Ve vzdálené budoucnosti se zrodila rasa přenádherných bytostí, jejichž přirozená krása by nejednomu člověku vehnala slzy do očí. Tyto půvabné existence se nazývají „drahokamy“ a žijí v neutichajícím sváru s měsíčňany, jimž se zachtělo zmocnit se těchto tvorů nesmírné krásy. Osmadvacet drahokamů se rozhodne bránit. Jednou z nich je i nejmladší z drahokamů, Fosfofylit, která doufala, že bude moci bojovat s nepřáteli, avšak k její smůle na ni připadla povinnost historika.

Zanechte komentář