Chain Chronicle jako filmová trilogie

chain_kvOficiální stránky animované adaptace hry Chain Chronicle pro mobilní telefony, za níž stojí vývojářské studio SEGA, byly nedávno aktualizovány. Celý název adaptace zní Chain Chronicle: Haecceitas no Hikari. K prvotnímu oznámení projektu došlo již v závěru roku 2014. Projekt bude mít podobu filmové trilogie a televizního seriálu. První z filmů půjde do kin ještě letos v sobotu 3. prosince. Druhý na něj naváže příští rok v sobotu 14. ledna a posledního se dočkáme taktéž v sobotu ale 11. února. Premiéra televizního seriálu ještě upřesněna nebyla. Vedle oficiálních stránek byl spuštěn i twitterový účet.

Režie i návrhů postav se ujal Kudou Masashi, jehož návrhy bylo možno spatřit například v anime Maoyuu Maou Yuusha a Sabagebu!. Pomocným režisérem mu bude Hanai Hirokazu, jenž dělal na anime Tantei Kageki Milky Holmes TD. Hlavní scénáristkou se stala Machida Touko, která stojí za scénáři k Ookami Kakushi a Endride. Střihu se ujala Saitou Akari. Vedoucím výpravy se stal Jinba Daisuke. Hlavním kameramanem je Ogiwara Takeo. Režisérem CGI složky se stal Shinohara Akio. Na animačních pracích spolupracují studia Telecom Animation Film a Graphinica.

Hudební doprovod skládá Kouda Masato, který složil hudbu k seriálům Junketsu no Maria a Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku o!. Režie zvuku byla svěřena do rukou Haty Shoujiho, který spolupracuje s nahrávacím studiem Sound Team Don Juan. O distribuci filmů se postará společnost Showgate. V hlavních rolích uslyšíme Ishidu Akiru, Sakuru Ayane, Uchidu Maayu, Toyonagu Toshiyukiho, Uchidu Ayu, Imai Asami, Midorikawu Hirarue a další.

Svět žije v relativním poklidu, neboť jej spravují králové, kteří se scházejí na sněmu, kde diskutují o záležitostech svých zemí. Drobné spory a války, tak nepřerůstají v něco většího. Situace se ovšem pro všechny změní v okamžiku, kdy kontinent napadne armáda temných stvůr. Rovnováha míru byla narušena a nyní je třeba čelit záhadnému protivníkovi.

Zanechte komentář