Herní Star Fox se dočkal animovaného kraťasu

sfzqVe čtvrtek 21. dubna vyšla v Japonsku hra nazvaná Star Fox Zero pro herní platformu Wii U. Titul byl oficiálně oznámen v roce 2014 a po několika odkladech se nyní konečně dočkal oficiálního vydání společně s bonusovou hříčkou Star Fox Guard. K této události se společnost Nintendo rozhodla vytvořit krátký film, který příběhu ze hry dějově předchází. Patnáctiminutová epizoda nese název Star Fox Zero: The Battle Begins a je volně ke zhlédnutí na YouTube účtu společnosti.

Vrchním producentem a hlavním režisérem nové Star Fox hry je Mijamoto Šigeru, otec sérií Super Mario Bros. a Zelda no Densecu. Hajaši Júgo a Hašimoto Júsuke zastali tradiční režisérskou roli. Inaba Acuši a Sugijama Tadaši společně plnili producentské povinnosti. Hlavními návrháři byli Sató Hirono, Naka Akiteru, Sakabe Rjója a Kawamura Kazuhide. Post vedoucího programátora zastal Higašijama Kendži. Na vývoji spolupracovaly společnosti Nintendo a Platinum Games.

Co se kraťasu týče, návrhář postav Asano Kjódži se postaral o režii a rozkreslený scénář. Pravou rukou mu byl pomocný režisér Kawasaki Icuró, který režíroval fantasy Densecu no Júša no Densecu. Pod dodatečnými návrhy je podepsán Okuda Akijo. Takaha Aja společně s Umeharou Eidžim sepsali scénář. Klíčové snímky nakreslil Ebisu Takuma, jenž dělal jako hlavní animátor na anime Owari no Seraph. Tvorba probíhala ve společnosti Wit Studio, kterému asistovalo Production I.G. O CG složku se postaralo studio Orange.