Final Fantasy XV vyjde na podzim

ffxvV závěru března konala společnost Square Enix tiskovou konferenci věnovanou hře Final Fantasy XV, na které došlo k odhalení několika avizovaných informací a k oznámení několika novinek. V první řadě bylo po deseti letech vývoje stanoveno datum vydání hry na letošního 30. září, kdy se titul objeví na herních systémech Playstation 4 a Xbox One. Jako režisér na hře dělá Tabata Hajime, který vedl i týmy pracující na Crisis Core: Final Fantasy VII a Final Fantasy Type-0. Pod scénářem jsou podepsáni Itamuro Saori a Nojima Kazushige. Návrhy hlavních postav nakreslil Nomura Tetsuya. Hudební doprovod složila Shimomura Youko. Jako producent projekt řídí Hashimoto Shinji.

Final Fantasy XV se dočká hned několika balíčků, v nichž bude moci hru zakoupit. Kromě samotné základní hry bude k dispozici speciální, luxusní a sběratelská edice. Speciální edice bude k dispozici v den vydání hry, a kdo si ji zakoupí, získá kód pro stažení speciální zbraně, vizuální motiv pro PS4 menu a dva avatary pro Xbox One účet. Luxusní edice nabídne kovovou krabičku pro herní CD s kresbou výtvarníka Amanoa Yoshitaky, kódy pro stažení speciálních zbraní a disk s CGI filmem. Sběratelská edice bude navíc obsahovat CD s hudebním doprovodem, figurku hlavní postavy, bezmála dvousetstránkovou knihu s ilustracemi, disk s anime a další speciální předměty do hry.

Ke hře byly oznámeny další doprovodné audiovizuální projekty. Prvním z nich je CGI celovečerní film, který se v kinech objeví během léta tohoto roku. Snímek ponese název Kingsglaive: Final Fantasy XV a bude se odehrávat paralelně s dějem hry. Režisérem se stal Nozue Takeshi, který dělal jako pomocný režisér na snímku Final Fantasy VII: Advent Children. Tabata Hajime, režisér FFXV, zastal funkci producenta. Scénář napsal Hasegawa Takashi a hudební doprovod složil John R. Graham. Square Enix na filmu spolupracuje se Sony Pictures Home Entertainment.

Kromě filmu se pracuje i na pětidílném animovaném seriálu, jehož úvodní epizoda byla uvolněna ke zhlédnutí 31. března. Seriál nese název Brotherhood: Final Fantasy XV a má diváky připravit na to, co se bude následně dít ve hře. Režie se ujal Masui Souichi, který pracuje se scénářem od Ayany Yuniko. Na ni dohlíží Itamuro Saori, jež je autorkou herního scénáře. Návrhy postav nakreslil Kurita Shinichi, jenž měl k ruce Komatsu Asami a Noritu Takushigeho. Hudební doprovod složila dvojice Akizuki Susumu a Inoue Yasuhisa. Pod animačními pracemi je podepsáno studio A-1 Pictures.

Zanechte komentář