Full Metal Panic hlásí návrat po desíti letech

full_metal_panic_3Druhá série anime Full Metal Panic vyšla v roce 2005 a od té doby byla mezi fanoušky dlouhá šňůra dohadů či spíše zbožných přání, jestli se někdy dočkáme další série. Naděje se objevila v září minulého roku, kdy se v časopise Dragon Magazine objevila ilustrace z FMP s nápisem „již brzy“. Nicméně od té doby bylo ticho, které bylo prolomeno až o tomto víkendu, kdy na akci nakladatelství Fantasia Bunko bylo oznámeno nové anime.

Bohužel pro fanoušky zatím bez dalších podrobností. Není tak ani známo, jestli se bude jednat o další sérii, OVA nebo film. Nicméně nový anime projekt oznámil na pódiu sám autor light novely společně se seijú Kaname a Telethy. To napovídá, že s těmito dvěma postavami a příslušnými hlasy se potkáme i v novém projektu.

Novela se dočkala již několika anime adaptací. První anime série se zhostilo studio Gonzo v roce 2002. Na to vyšla navazující série od Kyoto Animation v roce 2005. Ti mezitím ještě stihli v roce 2003 vytvořit komediální odbočku s podtitulem Fumoffu. Kromě anime adaptací původní novela inspirovala i několik dalších novel a několik manga adaptací.

Autorem novely je Gató Šódži, který ji v roce 1998 začal vydávat a dokončil ji o dvanáct let později. Kromě toho ho můžete znát jako scénaristu k anime Hjóka nebo jako autora novely Amagi Brilliant Park, jež se minulý rok dočkala anime adaptace.