Podzimní adaptace Šingeki! Kjodžin Čúgakkó

51sL7xuUQBLO animovaném pokračování Šingeki no Kjodžin zatím producenti mlčí, ovšem v mezidobí se rozhodli zafinancovat další projekt vycházející z téže série. Jedná se o adaptaci mangy Šingeki! Kjodžin Čúgakkó, za níž stojí kreslíř Nakagawa Saki. Spuštěné oficiální stránky prozrazují, že půjde o animovaný televizní seriál, jehož premiéry se dočkáme již letos na podzim. Konkrétně pak 4. října přibližně ve dvě v noci na televizní stanici MBS, kde se vysílal i seriál založen na původní manze od Isajami Hadžimeho. Upoutávku si můžete pustit pod článkem.

Produkce tentokráte probíhá pod záštitou studia Production I.G, na rozdíl od Šingeki no Kjodžin, o nějž se staralo její sesterské studio Wit. Na režisérskou sesli usedl Ibata Jošihide, který má na svědomí Hennako-čan a Ašiaraijašiki no Džúnin-tači. Hlavním scénáristou se stala Gotó Midori, jejíž předchozí zkušenost zahrnuje Hózuki no Reitecu. Návrhy postav obstarala Jahiro Júko, která se postarala o návrhy i u anime Shining Hearts: Šiawase no Pan a Diabolik Lovers. Hudební doprovod složila Tačibana Asami, jejíž hudba zněla i v seriálech Haikjú!! a Gundam Build Fighters Try.

Hlasové obsazení zůstává u seijú z Šingeki no Kjodžin. Diváci se proto mohou těšit na jména jako Kadži Júki, Šimamura Jú, Inóe Marina, Hašizume Tomohisa, Šimono Hiro, Ono Daisuke, Čiba Susumu, Paku Romi a další. Manga, z níž anime vychází, začala svou publikaci v měsíčníku Bessacu Šónen Magazine v roce 2012 a doposud vydala materiálu na osm svazků. Jde o komediální re-imaginaci původní mangy Šingeki no Kjodžin, ovšem zasazené do prostředí druhého stupně základní školy.