Hudebně mysteriózní anime od P.A. Works

ee71e460-sSpolečnost Kadokawa oznámila, že dojde k animované adaptaci knižní série známé jako HaruČika. Následovalo spuštění oficiálních stránek, které byly v nedávné době doplněny o nové informace týkající se formy, tvůrčího týmu i hlasového obsazení. Nyní víme, že půjde o televizní seriál, jehož premiéra je plánována na leden příštího roku. Seriál ponese název Haruta to Čika wa Seišin Suru. V hlavních rolích se představí Bridcutt Sarah Emi jako Homura Čika a Saitó Sóma jako Kamidžó Haruta.

Postu hlavního režiséra se ujal Hašimoto Masakazu, který dělal i na seriálech Tari Tari a Soul Eater Not!. O psaní scénáře se stará Jošida Reiko, jež stojí za anime Kaleido Star a Hanajamata. Návrhy postav obstarala Nišida Asako, která přispěla i k seriálům Mórjó no Hako a Love Live!. Přední režisérkou animace se stala Ótó Jurie, která doposud sbírala zkušenosti v řadách animátorů. Hudební složku dostal na starosti Hamaguči Širó, jenž skládal hudbu i k Ókiku Furikabutte a Širobako. Z doposud uvedených jmen jasně vyplývá, že animační produkce probíhá pod střechou studia P.A. Works.

Za knižní sérií stojí spisovatel Hacuno Sei, který vydal první z HaruČika knih v roce 2008 a doposud stačil napsat další tři. Pátý díl se na pulty obchodů chystá již 30. září. Knihy se věnují dvěma středoškolským kamarádům, Čice a Harutovi, kteří jsou členy školního orchestru, který je však na pokraji rozpadu. Společně se proto vedle cvičení snaží přilákat do orchestru nové členy. Aby těch problémů náhodou neměli málo, dojde ve škole k záhadnému incidentu, který se naše dvojice rozhodne prošetřit.