Mushishi se rozloučí v kinech

mushishi_anotherZávěrečná epizoda pokračování animované adaptace mangy Mushishi odvysílaná v neděli 21. prosince ve svém závěru přinesla informaci týkající se adaptace posledního příběhu z předlohy. Oznámení posléze potvrdily i oficiální stránky měsíčníku Afternoon, kde manga vycházela, a též oficiální stránky samotné animované adaptace. Dvě závěrečné kapitoly nesou název Suzu no Shizuku (v překladu „Zvučný déšť“). Jejich animované ztvárnění si premiéru neodbude na televizních obrazovkách jako tomu bývalo doposud ale v kinech. Dojde k tomu začátkem léta příštího roku. Rozsah promítání ani další informace však ještě přiblíženy nebyly. Změny v obsazení či ve tvůrčím týmu bychom očekávat neměli, neboť je produkce stále pevně svázána s televizní sérií.

Mushishi se nedostane pouze do kinosálů, ale také navštíví divadelní jeviště. 18. března totiž zahájí zvláštní produkce „veřejného čtení“ zcela nového příběhu z prostředí světa Mushishi. Aby měli návštěvníci jedinečný zážitek, bude čtení posíleno výjevy na hlavním plátně i stěnách zajištěnými rozšířenou realitou. Sepsání nového příběhu i režie celého čtení se ujme Nagahama Hiroshi, režisér animované adaptace. Nakana Yuutu opět uslyšíme jako Ginka, objeví se i jeho dobrá přítelkyně Tanyuu s hlasem Kobayashi Ai a hlasu vypravěče se znovu chopí Doi Mika.

Již dříve jsme informovali o aktuálním dění s Mushishi v měsíčníku good! Afternoon, kde nyní různí autoři publikují své vlastní příběhy ze světa autorky Urushibary Yuki. První příběh Kumakury Takatoshiho nově doplnily další tři. Yoshida Motoi, autorka Koi Kaze a Natsu no Zenjitsu, svůj příběh pojmenovala „Vroucí voda“. Dalším přispěvatelem je Ashinato Hitoshi, který stojí za mangami Yokohama Kaidashi Kikou a Kabu no Isaki. Jeho příběh se jmenuje „Třpytící se moře“. A prozatím posledním je Toyoda Tetsuya, autor Undercurrent a Koohii Jikan, jehož příspěvek nese název „Chůze po stínech“.

Zanechte komentář