Sword Art Online: Lost Song a druhá část SAO II

saolsLost Song bude podtitul nového přírůstku herní série zasazené do univerza Sword Art Online. Vývoj hry byl ohlášen nedávno na Tokyo Game Show a první bližší informace byly prozrazeny v sobotu na Dengeki Bunko Fall Festival 2014, kde bylo navíc zveřejněno i první promo video. Další podrobnosti podle všeho přinese listopadové číslo magazínu Dengeki PlayStation, které vyjde 16. října. Svého vydání by se měla hra dočkat někdy během příštího roku.

Tvůrcem hry samozřejmě zůstává studio Bandai Namco Games a její hlavní změnou oproti oběma předcházejícím dílům bude přesunutí děje z Aincradu do Alfheimu. S tím souvisí změna herní mechaniky, která v souladu s předlohou nově umožní i létání. Jinak ovšem Lost Song nabídne (stejně jako Infinity Moment i Hollow Fragment) originální příběh nezávislý na novele/anime.

Další změna se týká platformy, neboť Sword Art Online: Lost Song vyjde kromě handheldu PS Vita i ve verzi pro PlayStation 3. Lze také předpokládat, že hra bude podporovat mikrokonzoli Vita TV (mimo Japonsko PlayStation TV), jako tomu bylo již u Hollow Fragment.

http://youtu.be/vYtJ7qAnOH0

Novinka na závěr se týká druhé části vysílaného anime Sword Art Online II. Na jeho oficiálním Twitter účtu se v sobotu objevilo oznámení, že 18. října bude děj pokračovat adaptací příběhové části Caliber, kde se mimo jiné objeví Sinon už ve hře ALfheim Online. A od 8. listopadu bude anime vrcholit příběhovou částí Mother’s Rosario. O song k nové úvodní znělce se postarala Tomacu Haruka, závěrečnou znělku nazpívala LiSA.

EDIT: Níže se můžete podívat na krátké promo k příběhové části Caliber.

http://youtu.be/p9h4YIQsN68