Datum vysílání a první PV pro Kantai Collection

kcakvV neděli se v konferenčím centru Pacifico Yokohama (nacházejícím se v jokohamské čtvrti Minato Mirai 21) konala Kantai Collection akce s názvem The 1st Yokohama Naval Review Rehearsal. Zde bylo mimo jiné konečně oznámeno směrodatné datum vysílání anime adaptace této populární webové hry. Na televizní obrazovky se KanColle dostane nakonec až během ledna příštího roku, tedy v zimní sezóně 2015. Zároveň byla zveřejněna nová oficiální ilustrace (úvodní obrázek), která vedle některých již dříve představených kanmusu odhaluje přítomnost bitevní lodě Nagato a torpédoborců Júdači a Mucuki.

O studiu i režisérovi této adptace byla řeč minule. Design postav i režii animace má na starosti Ide Naomi a Macumoto Majuko a příběh bude vycházet z pera zkušeného scénaristy Hanady Jukkiho (Steins;Gate, Ničidžó, Love Live! School Idol Project).

Kadokawa dnes navíc uvolnila vůbec první promo video ke KanColle anime. To je plné 3DCG animace a ukazuje Akagi, Kongó a Fubuki v boji proti šinkaisei-kan plavidlům.

zdroje:   ANN,  ANN