NoitaminA blok se dočká anime s vážnou hudbou

shigatsu_wa_kimi_no_usoMinulý týden byla na serveru Niconico uvolněna druhá upoutávka k chystané anime adaptaci mangy Shigatsu wa Kimi no Uso. Začátek vysílání byl již dříve stanoven na letošní říjen, a to ve vysílacím bloku noitaminA stanice Fuji TV. V tomto bloku bylo před sedmi lety vysíláno i anime Nodame Cantabile, které se taktéž zaměřovalo na vztah dvou hudebníků.

Hlavním protagonistou Shigatsu wa Kimi no Uso je středoškolák a bývalý pianista Arima Kousei, který byl již od dětství považován nejen za velký hudební talent, ale dokonce za jednoho z největších pianistů své generace. Po smrti své matky však Arima schopnost hrát na piano ztrácí. Ke hraní se znovu dostává, až když se seznámí s energetickou houslistkou Miyazono Kawori, kterou se rozhodne doprovázet.

Animaci této adaptace má na starosti studio A-1 Pictures, které momentálně pracuje na Fairy Tail (2014) nebo Aldnoah.Zero. Do režisérského křesla usedne Ishiguro Kyouhei, jenž na této pozici zažije svůj debut. Místo scénáristy bylo obsazeno naopak zkušeným Yoshiokou Takaem, který pracoval například na obou sériích High School DxD nebo na Elfen Lied. O grafické ztvárnění postav se postará Aikyou Yukiko, jež figurovala i v obou sériích Kyoukaisen-jou no Horizon nebo Accel World.

Autorem předlohy je Arakawa Naoshi. Manga vychází v časopise Monthly Shounen Magazine vydavatelství Kodansha již od roku 2011, přičemž letos v květnu byl vydán její devátý svazek. V loňském roce získal tento titul na 37. Kodansha Manga Award dokonce cenu za nejlepší mangu v kategorii shounen.

první upoutávka:

druhá upoutávka:

Zanechte komentář