NoitaminA blok se dočká anime s vážnou hudbou

shigatsu_wa_kimi_no_usoMinulý týden byla na serveru Niconico uvolněna druhá upoutávka k chystané anime adaptaci mangy Šigacu wa Kimi no Uso. Začátek vysílání byl již dříve stanoven na letošní říjen, a to ve vysílacím bloku noitaminA stanice Fuji TV. V tomto bloku bylo před sedmi lety vysíláno i anime Nodame Cantabile, které se taktéž zaměřovalo na vztah dvou hudebníků.

Hlavním protagonistou Šigacu wa Kimi no Uso je středoškolák a bývalý pianista Arima Kósei, který byl již od dětství považován nejen za velký hudební talent, ale dokonce za jednoho z největších pianistů své generace. Po smrti své matky však Arima schopnost hrát na piano ztrácí. Ke hraní se znovu dostává, až když se seznámí s energetickou houslistkou Mijazono Kawori, kterou se rozhodne doprovázet.

Animaci této adaptace má na starosti studio A-1 Pictures, které momentálně pracuje na Fairy Tail (2014) nebo Aldnoah.Zero. Do režisérského křesla usedne Išiguro Kjóhei, jenž na této pozici zažije svůj debut. Místo scénáristy bylo obsazeno naopak zkušeným Jošiokó Takaem, který pracoval například na obou sériích High School DxD nebo na Elfen Lied. O grafické ztvárnění postav se postará Aikjó Jukiko, jež figurovala i v obou sériích Kjókaisen-džou no Horizon nebo Accel World.

Autorem předlohy je Arakawa Naoši. Manga vychází v časopise Monthly Shounen Magazine vydavatelství Kodanša již od roku 2011, přičemž letos v květnu byl vydán její devátý svazek. V loňském roce získal tento titul na 37. Kodanša Manga Award dokonce cenu za nejlepší mangu v kategorii šónen.

první upoutávka:

druhá upoutávka: