Zoner Press končí s vydáváním mangy

zoner_endNakladatelství Zoner Press oznámilo na svém facebookovém profilu pro mangu a na svých stránkách, že již nebude nadále vydávat další tituly mangy. Toto konečné rozhodnutí padlo po půl roce suchého období, během kterého nakladatelství nevydalo ani neohlásilo žádnou novou mangu. Nejedná se tedy o náhlé rozhodnutí, například již v únoru se od nakladatelství objevil na facebooku status, který naznačoval, že to s vydáváním mangy nevypadá v Zoner Pressu dobře. Prodejnost nebyla uspokojivá a zájem ve vydávání ze strany zahraničních vydavatelů postupně opadl.

Čtenáři ale mají nadále možnost si vyšlé mangy od Zoner Pressu dokoupit. Nakladatelství nabízí všechny své stále dostupné mangy v opravdu výhodné akční nabídce, v níž si můžete na e-shopu nakladatelství pořídit přes formulář veškerou mangu za neuvěřitelných 35 korun za kus. Akce trvá do 30. července nebo vyprodání zásob.

Zoner Press, který se zaměřuje především na knihy o programování a počítačové grafice, začal s vydáváním japonské mangy v roce 2008 titulem Dveře chaosu od Rjóko Micuki. Od té doby nakladatelství vydalo několik sérií mangy, mezi které patří třeba Hetalie, Gravitation či Ve službách Nuly, a několik jednosvazkových děl. Zoner Press jako nakladatelství bude fungovat i nadále, ale s mangami tedy bohužel po sedmi letech končí.