Upoutávka na nejnovější juri anime

hana_yamataU mnoha anime vychází první upoutávka několik měsíců před premiérou. Ale jsou i takové případy, u kterých se první upoutávky dočkáme teprve pár týdnů před začátkem vysílání. To je případ i nadcházející anime adaptace mangy Hana Jamata, ke které vyšla první upoutávka ke konci minulého týdne. Anime má přitom začít vycházet již přespříští týden.

Hlavní protagonistkou příběhu je úplně obyčejná středoškolačka Naru Sekija. Krásou zrovna neoplývá, její známky ve škole jsou průměrné a nemá ani žádné umělecké nadání. Obdivuje postavy z knížek a doufá, že jednou bude taky taková. Její sen se jí začne plnit, když jednou v noci potká dívku, která ji postupně začne zasvěcovat do tradičního japonského tance josakoi.

Produkční tým je složen hlavně z příslušnic něžného pohlaví. Režisérkou anime je Išizuka Acuko, kterou můžete znát například z právě vycházejícího No Game No Life nebo díky Sakurasó no Pet na Kanodžo. Scénář má na starosti Jošida Reiko. Ta napsala scénář mimo jiné k Tamako Market nebo Kaleido Star. Vzhled postav navrhla Watanabe Acuko, jež pracovala na anime Tokyo Ravens nebo Machine-Doll wa Kizucukanai. To celé probíhá u známého animačního studia Madhouse.

Autorem předlohy k anime je Hamajumiba Só, který tuto juri mangu začal vydávat v roce 2011 v časopise Manga Time Kirara Forward společnosti Hóbunša. Zatím poslední čtvrtý svazek vyšel v lednu.

První upoutávka

UPDATE: O víkendu byla uvolněna druhá upoutávka