Mušiši: Finále jarní sezóny se neodvysílá

mushi_zsVšeobecně velice kladně přijímaný animovaný seriál Mušiši se po dlouhých osmi letech vrátil zpět na televizní obrazovky. Nejprve letos v lednu novou hodinovou epizodou, a poté začala být 4. dubna vysílána druhá série nesoucí název Mušiši: Zoku Šó, která bude dohromady čítat 24 epizod rozdělených po dvanácti dílech do dvou sezón.

Na oficiálních stránkách anime se ovšem objevilo oznámení, že desátá epizoda, jejíž odvysílání je naplánováno na 20. června, bude poslední v televizi odvysílanou epizodou jarní sezóny. Závěrečný příběh Odoru no Miči („Trnitá cesta“), který tvoří dvoudílné finále první poloviny série, se tak v televizi neobjeví. Fanoušci seriálu však o tyto dvě epizody ochuzeni nebudou, dočkají se jich totiž na Blu-ray a DVD discích, jejichž datum vydání je v Japonsku naplánováno na 26. listopadu. Důvodem neodvysílání těchto epizod byla s největší pravděpodobností časová tíseň animačního studia Artland, jež bylo nuceno 17. května namísto sedmé epizody odvysílat rozhovor s tvůrci, mezi nimiž byli například vrchní režisér, návrhář postav a režisér dabingu. 30. května se situace opakovala a na úkor osmé epizody tedy došlo k repríze zmíněných rozhovorů.

Druhá polovina Mušiši: Zoku Šó bude součástí letošní podzimní sezóny, avšak přesné datum její premiéry ještě není stanoveno. Zoku Šó zadaptuje mangu až do jejího konce, v poslední epizodě tedy dáme Ginkovi sbohem. Nezbývá než doufat, že se nebude opakovat současná situace a vyvrcholení seriálu se dočkáme již na televizních obrazovkách.

Aktualizace (28. 6. 2014): Internetová stránka ANN upozornila na oznámení, které vyšlo na oficiálních stránkách, že neodvysílané epizody se nakonec do televize dostanou. Bude se jednat o hodinový speciál a poprvé bude odvysílán 20. srpna na stanici BS11. Co se DVD a Blu-ray týče, všech 12 epizod vyjde na třech discích po čtyřech epizodách. Prvních čtyř epizod se dočkáme 23. července. Vydání zbylých disků je pak naplánováno na 24. září a 26. listopadu.