Danganronpa se dočká anime adaptace

Jelikož adaptací úspěšných vizuálních novel není nikdy dost, řítí se na nás další. Tou je tentokrát adaptace mysteriózně laděné detektivní vizuální novely na PSP Danganronpa Kibou no Gakuen to Zetsubou no Koukousei od vývojářské společnosti Spike (nyní Spike Chunsoft). Režie se ujme Kishi Seiji, jenž proslul zejména coby režisér anime adaptací ze série Shin Megami Tensei (konkrétně Persona 4 nebo momentálně běžící Devil Survivor 2), animace pak připadla na starost zatím stále mladičkému studiu Lerche, pro něhož je toto teprve třetím větším projektem (těmi předchozími bylo Type-Moonovské Carnival Phantasm a ). Scénář bude mít na starost Uezu Makoto.

Příběh původní vizuální novely je zasazen do zvláštní elitní školy jménem Kibougamine Academy, která příjímá pouze ty nejlepší ze všech různých oborů. Z průměrných žáků se na ni každý rok dostane pouze jediný náhodně vylosovaný student. Hráč se ujímá role právě jednoho takového náhodně vylosovaného studenta jménem Naegi Makoto. Ale ten, jen co přijde k branám školy, ztrácí vědomí a následně se probouzí uvnitř, kde se setkává s ostatními nově přijatými elitními studenty, kteří se zrovna také probudili z podobného bezvědomí jako on. Celá třída nováčků následně zjišťuje, že jsou zde zamčeni a jediný způsob, jak se dostat ven, je úspěšně „absolvovat“ onu školu. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby „absolvováním“ nebylo spáchání dokonalé vraždy. Před jednotlivými studenty tak stojí zdánlivě jednoduchý úkol, a to zabít někoho ze svých spolužáků bez vzbuzení sebemenšího podezření. Pokud onen viník uspěje, bude okamžitě propuštěn ze školy a jeho úspěch odsoudí zbytek studentů k smrti. Avšak v případě odhalení ostatními bude k smrti odsouzen on sám a celá „zkouška“ začne nanovo. Celému tomuto šílenství a kolotoči vražd pak přihlíží sadistická hračka v podobě medvídka jménem Monokuma. Ten plní na škole funkci ředitele a ovládá veškeré dění za branami školy.

Samotná anime adaptace si svou premiéru odbude v červenci a oficiální stránky anime začaly skrze youtube streamovat první promo trailer, který představuje jednotlivé postavy. Trailer, který si můžete pustit níže, zároveň potvrzuje, že herecké obsazení z původní novely si zopakuje své úlohy i v anime.

Pro zajímavost přidávám ještě krátký efektní trailer na původní novelu, který alespoň trochu nastiňuje její principy a styl příběhu: