Deset let je dlouhá doba (Konata má narozeniny)

Je tomu už deset let, co malou skupinku lidí napadlo, že by stálo za to udělat novinkový portál zaměřující se výhradně na otaku. Z původní sestavy na webu nepracuje už skoro nikdo, avšak články zatím vychází dále a já Konatě přeji, aby jí to ještě dlouho vydrželo.

Dřívější narozeninové články bývaly statistický přehled toho, jak se webu dařilo. Člověk tak nějak vždycky chtěl, aby se informace dostaly co nejdál, aby na web přišlo více lidí a aby se mezi nimi v ideálním případně nějací další zájemci, které by bavilo psát podobné ptákoviny jako naše redakce.

V dnešním krátkém článku bych chtěl ale hlavně poděkování všem, co webu obětovali mnoho hodin svého volného času. Začít bych měl od současného skutečného bosse, kterého posledních pár let dělá Ximara. Bez ní by úroveň zdejších článků byla o dost horší a jejich počet taky, protože třeba do mě neúnavně kopala, abych sepsal tyhle myšlenky. Za naši krásnou češtinu do nás dlouho ryli i Garax s edisonem23 a v současnosti s korekturami pomáhá Maty93.

Přehledy figurek se ukázaly jako věc, co nám postupně odpravila dva administrátory, zakladatelem hippie Doc. Odinem počínaje a dlouholetým MVP Mirokem konče. Docela dlouho je zvládal psát Kuroneko-chan, než se nám zbláznil a zmizel fotit figurky. Poslední obětí pak byl Sanya, nebo Wolfii, nebo jak si vlastně říká.

Mirator nám odešel z redakce, aby se soustředil na fitness life, a matteas někde v Japonsku stalkuje seiyuu. Mihl se nám tu jako zakladatel i mJezdec, který nějak přicmrdnával u většiny velkých otaku projektů. Bor3CZEch pak snad jako jediný za svou práci na Konatě i něco dostal ve formě pár mang od nakladatelství Crew, aby je pak následně musel zrecenzovat.

O web se nám postupně starali Aurielle, matteas a Meelkor, takže z něho vznikl kolos, za který nám běžně Wedos nadává. A zapomenout se určitě nedá ani na fakt, že díky Astrakovi nás chvilku nenáviděla polovina české fansubové komunity. I přes naše chvilkově špatné renomé se ke Konatě za posledních deset let připojilo opravdu hodně lidí a všem, i když zaslali třeba jen jeden článek, děkuji.

V současnosti za web kopou hlavně už výše zmíněná Ximara, Shinobu, YouSay a Maty93 (a občas Kaya) a já věřím, že jim to ještě dlouho vydrží. Patří jim velký dík a můj obdiv, že to tak dlouho vydrželi. Jsem docela zvědavý, jestli sem za dalších deset let napíšu podobný článek. Pokud byste měli zájem přidat se mezi naši bandu šílenců, neváhejte se ozvat na redakční e-mail (redakce[zavinac]konata[tecka]cz), na Discordu či na Facebooku do zpráv.

Zanechte komentář