Nový GITS od Netflixu, renovace Gundam cafe a Širobako film

V dnešních novinkách se nejdříve podíváme na připravované anime Kókaku kidótai: SAC_2045 (Ghost in the Shell: Stand Alone Complex 2045). Premiéru bude mít v dubnu na streamovací službě Netflix a dohromady by se mělo jednat o dvě dvanáctidílné série. Režie první z nich se ujal Kamijama Kendži, který režíroval sérii z roku 2002 Kókaku Kidótai: Stand Alone Complex, druhou řadu pak má na starost Aramaki Šindži. Nový GITS bude kompletně v 3D CG, což je ostatně jasně patrné z ukázky, která byla zveřejněna. Většího představení anime bychom se měli dočkat v rámci březnového AnimeJapan 2020.

Druhou novinkou, nebo spíše zajímavostí, je renovace tokijského Gundam Cafe v Akihabaře. 23. března bude kavárna dočasně uzavřena a po úpravách by se návštěvníci měli dočkat rozšíření na čtyřnásobek současné provozní plochy (aktuálně okolo 60 míst a 150 m2). Znovuotevření je v plánu v červenci (dá se předpokládat někdy před začátkem letošních olympijských her v Tokiu), tedy více než 10 let po začátku provozu (24. 4. 2010). Kromě tohoto Gundam Cafe jsou v současnosti v provozu ještě další tři pobočky, a to v Odaibě (Tokio), Ósace a Fukuoce.

Do třetice tu pak máme novou a prozatím zdaleka nejdelší ukázku k anime filmu Gekidžóban Širobako, kde zároveň na pozadí zaznívá hlavní skladba, kterou nahrála skupina Fhana.

Děj se odehrává čtyři roky po událostech v anime sérii. Aoi po zrušení předešlého projektu dostává na starost nový film, který se ale začne potýkat s problémy, a není jisté, jestli ho je studio schopné momentálně zvládnout. Na pomoc dostává Aoi novou kolegyni Mijai Kaede (seijú Sakura Ajane) a společně s ostatními kolegy se snaží najít cestu, jak situaci vyřešit. Film bude mít premiéru 29. února

zdroje:   ANN,  ANN,  ANN